Как избрах града (в Канада) в който живея?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от IRA »

Внашата фирма е към disability insurance. HR се опита да ми го пробута когато аз излизах в отпуска, но за нас няма смисъл.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Joya »

IRA написа:... В България е доста по добре - две години платено.
По мое време тези две години в България бяха разбити така: 9 или 10 месеца платено 80-90% от заплатата и останалата година и нещо някакви смешни 100-200 лева.
Колежка излезе тук в майчинство, до колкото разбрах и фирмата и държавата и плащат. В началото е почти 90% от заплатата и започва да намалява като в края на годината е 50%. Максимума поне при нас е една година майчинство (не знам обаче има ли изискване за трудов стаж, в България мисля че беше поне 6 месеца)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от sofia_shi82 »

Joya написа:
IRA написа:... В България е доста по добре - две години платено.
По мое време тези две години в България бяха разбити така: 9 или 10 месеца платено 80-90% от заплатата и останалата година и нещо някакви смешни 100-200 лева.
Колежка излезе тук в майчинство, до колкото разбрах и фирмата и държавата и плащат. В началото е почти 90% от заплатата и започва да намалява като в края на годината е 50%. Максимума поне при нас е една година майчинство (не знам обаче има ли изискване за трудов стаж, в България мисля че беше поне 6 месеца)
За изчисляването на първата година е 24 месеца преди раждането средно дневно нетно възнаграждение и жална ти майка ако имаш месеци на безработица. Втората година по настоящем е 340 лева. До миналото лято беше минималната заплата, но нали сега е коалицията на власт и стана на 310 и от януари 2014 е 340 лв. Мислят да намалят и 24-те месеца за определяне на размера за първата година на 18 месеца.
За пример за първата година - работил си 24 месеца за по 750 лева( това са парите , които чисто взимаш-осигуряват те на 1129лева). Вземат се ввсички работни дни за този период и се изчислява коефициент- дневна ставка. В случая 35,19999 лева. Всеки месец се вземат БРОЯ РАБОТНИ ДНИ БЕЗ ПРАЗНИЦИТЕ ( тогава детето може и комшията да го гледа :))) ). През лятото са повече парите - месец с 23 раб. дни взимаш 23х 35,1999= ?
а декември , нали се сещаш - 19х35,1999= ?

Та затова на всички майки са им текнали майчинските през крачолите. Това е един от най- добрите варианти. В София може и да е по- добре картината
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Leda78 »

В цяла България си е така :) Само че в София има повече фирми, предполагам, които те осигуряват на реалната заплата и ако си късметлия да си в една от тях - максимума, т.е. 2000лв бруто, който можеш да вземаш в продължение на една година мисля е по около 80лв/ден. Но детските мисля, че са около 30лв/месец!!! За справка - едно пюре на ХИП от 125гр - 2,30, памперсите на Pampers излизат на страхотна промоция по 33ст на памперс... и т.н и т.н. Това, което е истинския и единствен бонус в България е, че работодателят ти няма право с топ да те мръдне в продължение на 3 години - само с разрешение на инспекцията на труда, а те не са луди да дават такова нещо за махане на млада майка или при закриване на фирмата.

Иначе по темата - като човек, който тепърва си представя живота си в Канада, за мен тази тема е изключително интересна и полезна. Особено, когато освен избора на града, хората споделят защо са / не са останали там и ако не са - защо са се преместили и са останали на новото място. Така че, благодаря на тези, които давате тази информация :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от plamsht »

Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от mortigur »

По темата:

Calgary, AB беше единственото място където моя опит можеше да се признае и да работя това което искам. Не е върха на сладоледа но засега това е :rofl:
Taxation is theft.
borika1
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 24, 2012 1:26 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от borika1 »

Какво ще кажете за FREDERICTON NB как ли се живее там?
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от OILERS »

borika1 написа:Какво ще кажете за FREDERICTON NB как ли се живее там?
Както и в Сейнт Джоунс,Монтреал и Торонто.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от optics »

borika1 написа:Какво ще кажете за FREDERICTON NB как ли се живее там?
Голям кеф става като тръгне реката нагоре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как избрах града (в Канада) в който живея?

Мнение от Koko »

borika1 написа:Какво ще кажете за FREDERICTON NB как ли се живее там?
Малък град в средата на нищото - ако не отиваш с осигурена работа, не мисля че има много смисъл да отиваш там като новодошъл имигрант.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор