Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми доход

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от anxeli »

Държат ги в резервати, ово е стандарт :D !

Не знам защо се ядосвате толкова на някакъв/а администратор който първо никак не е съобразителен и доверчив, второ си следва правилата. Нито е ланд, нито е лорд, нито собственик, работи за 12 долара на час най-вероятно. Без кредитна история не дават, това е положението. Но с препоръки, бележка от работодателя, кредитна разпечатка от чужбинска виза, три наема накуп, на второто или третото място ще стане. Да не вземете да се ядосвате и че вали и духа повече от Франция? Това са природни явления ...

За Халифакс съм чувала че хората са рядко тъпи, не си вадете изводи за цяла Канада, настройте се философски и се заредете с повече търпение :lol: ... Храната е скъпа, малък асортимент, карат им я от Торонто (в супера мъжа ми си беше купил рачешка салата пакетирана в Скарбъро). Прясна риба и раци само в ресторантите. Които отварят само като спре круизен кораб в пристанището. Отсреща в Дармут трябва да отидете, имало голяма рибна борса с всякакви екзотични за нас риби. Да разкажете после тук :) !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от roumensp »

borismorev написа:ПС He си мислете че нивото на живот на средностатистическия французин е по-ниско от това на канадците (камо ли с 20%). Във Франция обаче има доста бедни от малцинствата, които тук не сам ги видял още.
Не е нужно ние да си мислим, за тая цел има интернет.
Ако примерно тръгна да търся сравнеие на cost of living в 2-та най-големи града, Торонто и Париж, ето на какво попадам:

http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ity2=Paris"

Не знам колко е вярно, но за мен определено е по-достоверен източник, отколкото лични мнения на съфорумници.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от Bistra »

anxeli написа:Държат ги в резервати, ово е стандарт :D !

Не знам защо се ядосвате толкова на някакъв/а администратор който първо никак не е съобразителен и доверчив, второ си следва правилата. Нито е ланд, нито е лорд, нито собственик, работи за 12 долара на час най-вероятно. Без кредитна история не дават, това е положението. Но с препоръки, бележка от работодателя, кредитна разпечатка от чужбинска виза, три наема накуп, на второто или третото място ще стане. Да не вземете да се ядосвате и че вали и духа повече от Франция? Това са природни явления ...

За Халифакс съм чувала че хората са рядко тъпи, не си вадете изводи за цяла Канада, настройте се философски и се заредете с повече търпение :lol: ... Храната е скъпа, малък асортимент, карат им я от Торонто (в супера мъжа ми си беше купил рачешка салата пакетирана в Скарбъро). Прясна риба и раци само в ресторантите. Които отварят само като спре круизен кораб в пристанището. Отсреща в Дармут трябва да отидете, имало голяма рибна борса с всякакви екзотични за нас риби. Да разкажете после тук :) !
Dartmouth crossing сме го правили в нашето бюро, така че съм лично заинтересована, макар да не съм го виждала на живо. :)
Е, разгеле прочетох ти подписа, та сбъднах съкровенната мечта на Павелчо да ме обиди. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от umeiko »

roumensp написа:
borismorev написа:ПС He си мислете че нивото на живот на средностатистическия французин е по-ниско от това на канадците (камо ли с 20%). Във Франция обаче има доста бедни от малцинствата, които тук не сам ги видял още.
Не е нужно ние да си мислим, за тая цел има интернет.
Ако примерно тръгна да търся сравнеие на cost of living в 2-та най-големи града, Торонто и Париж, ето на какво попадам:

http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ity2=Paris"

Не знам колко е вярно, но за мен определено е по-достоверен източник, отколкото лични мнения на съфорумници.
Ми то като гледам разбивката, в Париш е по евтино.
Да не говориме че е заблуждаващо сравнението, че даже откровена лъжа. Примерно:
- Интернет: 49долара в канада НЕОГРАНИЧЕН интернет!!!!!! В Канада????? В Торонто!?!?!?!?!? Това същото Торонто ли е което аз знам :rofl:
- Транспорта, по евтин в Париж. Това е голям плюс. Особено като се има предвид колко е уреден общественият транспорт в Париж.
- Сирене, локално......В Торонто е 11 долара килограма? КЪДЕ ВЕ? ВЕДНАГА ОТИВАМ И КУПУВАМ 5-6 тона :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
- Виното е по евтино в Париж, сиреч за по добро качество, плащаш по малко :y:
- Млякото са го уцелили. По евтино е в Париж. И ако някой ми каже че ГМО мляко е по убаво от истинското мляко, при това за по малко пари......
- Телефон, мобилен, без план......че кой местен ползва такова чудо на природата!!!!!!!!!
- Фитнес клуб.......ма кой в европата ползва фитнес клуб :lol: Некой да е виждал дебели парижанки? Имащи нужда от фитнес :rofl: :rofl: :rofl: (тука направо паднах на земята от смях )
- За наемите нямам впечатления, така че може и да е вярно.
- Заплатите......като гледам сумата, май излиза да е около 60-65к на година....Средно, за Канада. За Канадци. За ИМИГРАНТИ, има друга графа :geek: Сиреч, факта че в Париж са по високи заплатите, въпреки тази малка подробност е един голям плюс.
----------------
И последно, някой тука да предпочита нощният живот в Торонто (оохохохохохахахаохохохо) с този в Париж ( :inlove: ) ? (това беше риторичен въпрос разбира се.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от optics »

umeiko, тъй както се заливаш от смях, ти никога ли не си обсъждал с други българи откъде си купуват евтино ( и прекрасно на вкус) сирене за под 11 долара на килограм ?
Щото аз това беше едно от първите неща които ми сведоха.
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от MrGeek »

umeiko написа: - Интернет: 49долара в канада НЕОГРАНИЧЕН интернет!!!!!! В Канада????? В Торонто!?!?!?!?!? Това същото Торонто ли е което аз знам :rofl:
Да, ето ти офертата на Comwave:
Unlimited 15 - 15Mbps download/1Mbps Upload за $45/month. Не е нещо кой знае какво, но е факт.
umeiko написа: - Сирене, локално......В Торонто е 11 долара килограма? КЪДЕ ВЕ? ВЕДНАГА ОТИВАМ И КУПУВАМ 5-6 тона :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ела във Ванкувър. Българското сирене (това от аватара на тонич) в тенекии от 1кг е $10.50 в един ирански магазин. Ако ти трябват количества "на едро" от 5-6 тона предполагам цената ще падне значително. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от myhata II »

Овче ли е товаот картинката на еди кой си?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от umeiko »

MrGeek написа:
umeiko написа: - Интернет: 49долара в канада НЕОГРАНИЧЕН интернет!!!!!! В Канада????? В Торонто!?!?!?!?!? Това същото Торонто ли е което аз знам :rofl:
Да, ето ти офертата на Comwave:
Unlimited 15 - 15Mbps download/1Mbps Upload за $45/month. Не е нещо кой знае какво, но е факт.
umeiko написа: - Сирене, локално......В Торонто е 11 долара килограма? КЪДЕ ВЕ? ВЕДНАГА ОТИВАМ И КУПУВАМ 5-6 тона :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ела във Ванкувър. Българското сирене (това от аватара на тонич) в тенекии от 1кг е $10.50 в един ирански магазин. Ако ти трябват количества "на едро" от 5-6 тона предполагам цената ще падне значително. :D
Чекай малко, дай да не сравняваме ябълки с круши :)
Първо, става дума за Торонто, не за Ванкувър.
Второ, интернет по телефона??? Ако го има??? И ако работи??? И е максимум 15МБИТ???Което кво значи, че минимума е нула ли :)
И като говориме за сирене, говориме за истинско сирене, пак подчертавам, истинско сирене, от нормални крави, ненабухани с лекарства от които после ти позеленява кожата :)
Мда, като гледам "евтините" оферти са все от фирми посредници, и са все за телефонен интернет, не кабелен, или не дай си боже оптичен кабел.
Нали знаете, в Торонто има само 3 провайдъра, Bell, Rogers и още един, ма не се сещам кой беше.
Всички останали купуват от тях интернет.
Последно промяна от umeiko на Пет Фев 07, 2014 12:40 am, променено общо 1 път.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от umeiko »

И да споделя една случка, минаваме с колата покрай местната кравеферма, близко до ЛА, посреднощ, предполагам щото немаше вятър, ама такава отврат миризма, ама не се понася, просто не се понася, не знам как живеят хората наоколо, хем съм в колата, с климатик, и пак се промушва тази миризма, се принудих да дишам през тениската ми, и да изключа климатика разбира се, и да гледам да карам с максимално разрешената над лимита скорост :tmi:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от MrGeek »

umeiko написа:Чекай малко, дай да не сравняваме ябълки с круши :)
Първо, става дума за Торонто, не за Ванкувър.
Второ, интернет по телефона??? Ако го има??? И ако работи??? И е максимум 15МБИТ???Което кво значи, че минимума е нула ли :)
И като говориме за сирене, говориме за истинско сирене, пак подчертавам, истинско сирене, от нормални крави, ненабухани с лекарства от които после ти позеленява кожата :)
Пич, какъв Ванкувър бе, това е фирма в Торонто. Нямам идея какъв им е интернета, просто това им е офертата - има го и е факт.
За какви крави, набухани с лекарства говориш, като сиренето е овче, не мога да разбера? Идва директно от България, ако имаш някаква информация с какво блъскат овцете там, това е друг въпрос.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от umeiko »

Ми то овчето сирене не е лошо, ама специално за мене кравето сирене е нумбър уан.
И понеже в Канада българско краве сирене просто е забранено да се внася.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от optics »

MrGeek написа:Ела във Ванкувър. Българското сирене (това от аватара на тонич) в тенекии от 1кг е $10.50 в един ирански магазин.
Той няма да да дойде, но аз шъ.
Ние тука си караме на монреалско Saputo, цената варира и понякога пада под $30 за 3кг краве сирене.
Вашия иранец предлага ли и по-големи тенекиЙ ? Че ако е само едно кило - въобще да не почваме пазарлъка ;-)
Или па ако някой от вас (ванкувърци) идва насам да метне 7-8 килца от овчето в багажника ?
Благодаря !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от tonich »

umeiko написа:И понеже в Канада българско краве сирене просто е забранено да се внася.....
Този не се умори да дрънка глупости...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от borismorev »

umeiko написа:
roumensp написа:
borismorev написа:ПС He си мислете че нивото на живот на средностатистическия французин е по-ниско от това на канадците (камо ли с 20%). Във Франция обаче има доста бедни от малцинствата, които тук не сам ги видял още.
Не е нужно ние да си мислим, за тая цел има интернет.
Ако примерно тръгна да търся сравнеие на cost of living в 2-та най-големи града, Торонто и Париж, ето на какво попадам:

http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ity2=Paris"

Не знам колко е вярно, но за мен определено е по-достоверен източник, отколкото лични мнения на съфорумници.
Ми то като гледам разбивката, в Париш е по евтино.
Да не говориме че е заблуждаващо сравнението, че даже откровена лъжа. Примерно:
- Интернет: 49долара в канада НЕОГРАНИЧЕН интернет!!!!!! В Канада????? В Торонто!?!?!?!?!? Това същото Торонто ли е което аз знам :rofl:
- Транспорта, по евтин в Париж. Това е голям плюс. Особено като се има предвид колко е уреден общественият транспорт в Париж.
- Сирене, локално......В Торонто е 11 долара килограма? КЪДЕ ВЕ? ВЕДНАГА ОТИВАМ И КУПУВАМ 5-6 тона :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
- Виното е по евтино в Париж, сиреч за по добро качество, плащаш по малко :y:
- Млякото са го уцелили. По евтино е в Париж. И ако някой ми каже че ГМО мляко е по убаво от истинското мляко, при това за по малко пари......
- Телефон, мобилен, без план......че кой местен ползва такова чудо на природата!!!!!!!!!
- Фитнес клуб.......ма кой в европата ползва фитнес клуб :lol: Некой да е виждал дебели парижанки? Имащи нужда от фитнес :rofl: :rofl: :rofl: (тука направо паднах на земята от смях )
- За наемите нямам впечатления, така че може и да е вярно.
- Заплатите......като гледам сумата, май излиза да е около 60-65к на година....Средно, за Канада. За Канадци. За ИМИГРАНТИ, има друга графа :geek: Сиреч, факта че в Париж са по високи заплатите, въпреки тази малка подробност е един голям плюс.
----------------
И последно, някой тука да предпочита нощният живот в Торонто (оохохохохохахахаохохохо) с този в Париж ( :inlove: ) ? (това беше риторичен въпрос разбира се.

Цените за Париж ми се струват леко височки, но това си е мое наблюдение. Това което дърпа е наема, но все пак живееш в Париж.
Както и преди казах-нека да не се отклоняваме от темата, а да отговорим на човека.
Аз минах без кредитна история само защото показах подписан трудов договор. Също така дадох и цял наем депозит, в повечето други градове е само половин.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо бъдещият ми наемодател иска да знае годишния ми дох

Мнение от myhata II »

Това овче сирене на картинката от еди кой се НЕ е българско, а е по българска рецепта и е на фирма "Крiнос"-Гърция -които са най големите вносители на едро и пакетират на дребно в Канада !

Bulgarian White Cheese

Bulgarian white cheese is a feta variation known in Bulgaria, Macedonia and other Balkan countries as "Sirene". Made from sheep’s milk, Sirene is a tad saltier than Greek feta and has a creamier texture, with a hint of yogurt overtones. Bulgarian white cheese is often used in traditional pastry dishes such as Banitsa (Tiropita) and Shopska salad (similar to Greek salad). •Very good source of calcium.
•High protein content.
•Gluten Free.
•No Sulphites.

Available in: 200 g, 400 g, 1 kg
Food Service: 13 kg, 6 kg


За хубав интернет в Торонто от 2 месеца използвам на Роджърс за 45 кинта -кабелен 300 ГБ. скорост 44 МБс ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор