Тарама хайвер

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Тарама хайвер

Мнение от the_coach »

Някой знае ли къде да намеря тарама хайвер из нашата мера ? Ако има, някой занимава ли се да си го разбива сам ? Идеи за пропорциите и кой точно хляб ползвате, или си печете хляб специално за разбивката ?
Това е нещото, което много обичах за закуска в България - намазана филия с хайвер и кръгче домат отгоре :D
А пък как върви само със сладки приказки, прясна салата и студена ракия, ммммммм :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тарама хайвер

Мнение от Bistra »

О, това се прави на вкус. Количеството добавен хляб, де. Всеки го обича различно, но ето ти една примерна рецепта:
2 филии хляб, 1 жълтък, 1 супена лъжица хайвер, 1 глава лук.
Бърка се с миксер, като се добавя олио на порции. Накрая се слага малко лимонов со и 1-2 капки вода за избелване.
Да ти е сладко! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Тарама хайвер

Мнение от the_coach »

Мерси :)
Да ми е сладко, ама ако намеря да си купя. Какъв хляб ползваш - купен или си го правиш сама?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тарама хайвер

Мнение от Bistra »

Купен, обикновен бял, белгийски или италиански, без примеси.
Става и с хайвер на зрънца. Не знам там при вас как е, но при нас се намира по малки рибарски магазини.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тарама хайвер

Мнение от MrGeek »

fighter написа:Някой знае ли къде да намеря тарама хайвер из нашата мера ? Ако има, някой занимава ли се да си го разбива сам ? Идеи за пропорциите и кой точно хляб ползвате, или си печете хляб специално за разбивката ?
Това е нещото, което много обичах за закуска в България - намазана филия с хайвер и кръгче домат отгоре :D
А пък как върви само със сладки приказки, прясна салата и студена ракия, ммммммм :D
Fighter, учудвам се, че не си срещнал никъде гръцката Taramosalata - готов направен тарама хайвер. Бурканчета с този специалитет се намират във всяко италианско, гръцко, иранско и пр. дели. Има ги и в големите вериги, например IGA. При теб най-лесно е направо да отидеш в италианските делита на Хейстингс около Гилмор. Най-популярна е Taramosalata-та на Кринос:

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Тарама хайвер

Мнение от Kan_Tangra »

Точно тая марка я купувам редовно в Монреал. Има я на страшно много места.
Най-вече по-големите емигрантски хранителни магазини, гръцки, арабски, китайски и тн.
Принципно съм попадал и на други марки, но тая е с по-добрия вкус и качество.
Но е доста калорийки. :inlove:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Тарама хайвер

Мнение от optics »

Щом е смного калорийки - мажеш тънко - само колкото да запълни дупките на филията.
Едно време на пионерски лагер за следобенда закуска даваха филия намазана със смес от масло и халва (също много калорична).
Дали от грижа за децата да не надебелеем или от друго ;-) но точно така ги мажеха.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Тарама хайвер

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:
fighter написа:Някой знае ли къде да намеря тарама хайвер из нашата мера ? Ако има, някой занимава ли се да си го разбива сам ? Идеи за пропорциите и кой точно хляб ползвате, или си печете хляб специално за разбивката ?
Това е нещото, което много обичах за закуска в България - намазана филия с хайвер и кръгче домат отгоре :D
А пък как върви само със сладки приказки, прясна салата и студена ракия, ммммммм :D
Fighter, учудвам се, че не си срещнал никъде гръцката Taramosalata - готов направен тарама хайвер. Бурканчета с този специалитет се намират във всяко италианско, гръцко, иранско и пр. дели. Има ги и в големите вериги, например IGA. При теб най-лесно е направо да отидеш в италианските делита на Хейстингс около Гилмор. Най-популярна е Taramosalata-та на Кринос:

Изображение
Мамка му.......изтървах им работното време с 5 минути. Мерси Гийк че ме подсети, точно там съм 2 пъти в седмицата за зеленчуци от Red Apple, едни китайци. Има 2 делита само на няколко крачки от там, за тях ли ми говориш? Да ти кажа честно досега не съм влизал в тях, просто жена ми допреди 2 месеца работеше в полския сосидж хаус на Гилмор и Халифакс и оттам си взимахме европейски стоки.
Ама утре сутрин преди закуска ще прибягам да взема от хайвера :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тарама хайвер

Мнение от MrGeek »

fighter написа:Мамка му.......изтървах им работното време с 5 минути. Мерси Гийк че ме подсети, точно там съм 2 пъти в седмицата за зеленчуци от Red Apple, едни китайци. Има 2 делита само на няколко крачки от там, за тях ли ми говориш? Да ти кажа честно досега не съм влизал в тях, просто жена ми допреди 2 месеца работеше в полския сосидж хаус на Гилмор и Халифакс и оттам си взимахме европейски стоки.
Ама утре сутрин преди закуска ще прибягам да взема от хайвера :)
Бягай в най-близкия IGA, те работят до късно. Току що се връщам от нашия със същото това бурканче на Кринос - в момента е на сейл за $4.70. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Тарама хайвер

Мнение от the_coach »

I got it :rock:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Тарама хайвер

Мнение от tonich »

Казвай бързо къде живееш да идваме да ядем на корем! :devil:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Тарама хайвер

Мнение от the_coach »

Само ако донесеш 1 шише от хърватската сливовица :P
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Тарама хайвер

Мнение от anxeli »

Това не знам как го ядете, много е солено :( ... От бг го помня по-прилично, в кофички и с по-малка трайност.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Тарама хайвер

Мнение от the_coach »

anxeli написа:Това не знам как го ядете, много е солено :( ... От бг го помня по-прилично, в кофички и с по-малка трайност.
Виж какво е казал Оптикс :D
Следващия път ще взема тарама да си я разбия сам. Само че днес купих повечко бурканчета, пуста лакомия, и сега трябва Тонича да идва на помощ със студената ракия :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Тарама хайвер

Мнение от miteto »

fighter написа:Само ако донесеш 1 шише от хърватската сливовица :P
Като идваш към Торонто, вземи няколко буркана тарама пък аз ще те чакам с това:
http://www.eurovintage.com/spirits/serb ... OVITZ.html"

Сръбска е, но бие всички хърватски които се предлагат в тукашния liquor store (LCBO).
Публикувай отговор