Подготовка за интервю - септември 2013 година

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от тидис »

Имали някой който е имал собствен бизнес и какви документи трябва да се представят на интервюто за това.В нашата покана е написано :
Si vous avez exercé une activité professionnelle à votre compte, en profession libérale ou commerciale, votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité, ou une preuve actualisée de votre adhésion à un ordre ou corporation professionnel, ou un récent avis de cotisation à la Caisse de l’assurance sociale des non-salariés; vos trois (3) derniers bilans financiers et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années ou la preuve d’exemption et, le cas échéant, une preuve de votre statut de conjoint collaborateur.
Не мога да разбера на кои наши документи отговаря този текст.Какво точно искат.Моля ви някой ако знае нещо за това да пише.Благодаря ви в аванс.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

Срещата беше много приятна и полезна. Мерси на jasmin_veni за организацията и на всички за полезната информация
jasmin_veni написа:
gaby_ написа:Няма ли някой да сподели как мина срещата? :wasntme:
Срещата мина много добре и беше доста полезна.
Дойдоха и хора от предишната сесия, дадоха доста полезни съвети за интервюто и най-важното - да бъдем уверени в себе си.

Мелимело беше доста изчерпателна за всичко, което ни готви Квебек и остана до края, за което й благодаря :)

Срещата всъщност си беше 20 човека, затова ми е трудно даа дам обективно мнение, не успях да се видя и чуя с всички.
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от hoyden »

Накратко,
Искат ти официален документ, който доказва кога си регистрирал фирмата ( дата)- votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité....
Искат 3-те последни финансови отчета на фирмата ( тук се правят на тримесечие) - vos trois (3) derniers bilans financiers и данъчни отчети ( декларации) за последните 5 години - et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années

А вече това на какво отговаря - не мога да помагам, не съм наясно с бумащината в България.

Успех

тидис написа:Имали някой който е имал собствен бизнес и какви документи трябва да се представят на интервюто за това.В нашата покана е написано :
Si vous avez exercé une activité professionnelle à votre compte, en profession libérale ou commerciale, votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité, ou une preuve actualisée de votre adhésion à un ordre ou corporation professionnel, ou un récent avis de cotisation à la Caisse de l’assurance sociale des non-salariés; vos trois (3) derniers bilans financiers et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années ou la preuve d’exemption et, le cas échéant, une preuve de votre statut de conjoint collaborateur.
Не мога да разбера на кои наши документи отговаря този текст.Какво точно искат.Моля ви някой ако знае нещо за това да пише.Благодаря ви в аванс.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

Документите /добавяйте ако пропускам нещо и корекции ако греша/:
1. новите деманди с актуалните данни.
2. трудови книжки и/или осигурителни такива - оригинал и превод
3. Паспорти
4. Сертификати за раждане, брак, осиновяване и т. н. - оригинали + преводи без нот. заверка - нали носим оригиналите
5. Дипломи - за средно и висше образование + академични справки ако са без хорариум
6. Фишове за заплати от последните 3 месеца - преведени ако иам такива
7. Документ от НАП за осигуровките (или такъв за освобождаване от плащане) - оригинал със зелени печати + превод, всички от последните 5 год. преди подаване на докс. + от последните година-две до интервюто, демек за около 7 год назад. Справката се казва "Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .... до .... " и съдържа следните колони с информация:
- булстат и наименование на осигурител
- месец
- година
- брой отработени дни за месец
- работно време (часове) на ден
- общо отработени часове на месец, вкл. извънреден труд
- осигурителен доход
- начислен месечен облагаем доход
- други кодове, дати на подаване на инфото и т.н.
Ако имате регистрация по ПИК или с ел. подпис на страницата на НАП можете и сами да я видите, но така или иначе трябва печат на нея. Пуснете си я по-бързо, защото ако работодателя ви не е подал коректно данни в НАП то те ще липсват в справката /например месеци без осигуряване или неотразен тр. договор/ и след това се налага той да ги коригира, което е разправия и отнема време, естествено при добро желание от негова страна да го направи, въпреки че е длъжен
8. Атестациите от работодателя, всички от последните 5 год. преди подаване на докс. + от последните година-две., т.е. също за около 7 год назад. Това е служебна бележка със следните данни:
- дата и подпис на висшестоящ
- заеман пост(ове) и период на наемане
- описание на задачите /или пък направо длъжностаната характеристика/
- брой работни часове на седмица
- заплата
9. Декларация за регулирана професия
10.Декларация за финансова независимост
11. Всякакви други документи според случая - за роднини в Квебек, пребиваване в Квебек, документи за раждане на нов член, за развод евентуално, за съгласие на другия родител за извеждане на детето (при кандидатстване само от страна на 1 родител с дете), за инвалидност, за съвместно съжителство, годишни отчети за самонаети и прочие.
12. Декларация за valeurs communes
13. Поканата за интервю
14. документи подкрепящи способността за адаптация - проучвания за квартири, работа и прочие
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от mariko_san »

Здравей Тидис,
ние все още нямаме писмо, че сме включени в листата за интервю. Мога да споделя какви докс подготвихме за фирмата на мъжа ми при първото пускане на документи 11.2011 и при искането за 'липсващи' докс през 12.2012.

Si vous avez exercé une activité professionnelle à votre compte, en profession libérale ou commerciale, votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité- Търговският регистър в БГ не издава такъв документ за начало и край на дейността. Те могат да издават само актуално състояние, което не ни вършеше работа. Затова отидохме до НАП и оттам ни дадоха документ, който се нарича Справка за история на осигуряването като самоосигуряващо се лице. В табличен вид представя начало, прекратяване, промени в дейността и тн.- тоест точно това, което искаха имиграционните 12.2012.

ou une preuve actualisée de votre adhésion à un ordre ou corporation professionnel, ou un récent avis de cotisation à la Caisse de l’assurance sociale des non-salariés- доказателство за членство в проф.ордер не сме пращали, понеже нямаме такова, както и второто- за плащания към социално- осигурителната каса като самоосигуряващо се лице. Мисля, че първият док от НАП доказва и това.

vos trois (3) derniers bilans financiers- това са последните 3 финансови отчета. .

et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années ou la preuve d’exemption- това са данъчните декларации на фирмата последните 5 години или доказателство, че е освободена от плащане на данъци. Ние изпратихме дан.декларации.

et, le cas échéant, une preuve de votre statut de conjoint collaborateur.- това не знам какво е.

Всички документи, които преведохме и изпратихме имиграционните приеха без забележки.

Имайте в предвид, че преводът на отчетите и декларациите отнема доста време.

Надявам се съм била полезна.

Поздрави,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

и по отношение на докс за собствен бизнес /нас също ни касае/:
1. актуално състояние /там е показано кога е регистрирана фирмата/
2. удостоверение от НАП за неналичие на задължения към държавата
3. данъчните декларации за последните 7 години
4. под финансови отчети предполагам, че се има предвид ГФО /год. финансов отчет/, но целия е огромен така че например баланс, прих. и разходи и собствен капитал
Така или иначе това е огромно количество бумаги...дали трябва да се превеждат /една данъчна декларация е 20ина страници, също и ГФО/? актуалното състояние и удостоверението са по 1стр.
ако някой има инфо, нека сподели, моля!
hoyden написа:Накратко,
Искат ти официален документ, който доказва кога си регистрирал фирмата ( дата)- votre immatriculation au Registre de commerce mentionnant la date de début d’activité....
Искат 3-те последни финансови отчета на фирмата ( тук се правят на тримесечие) - vos trois (3) derniers bilans financiers и данъчни отчети ( декларации) за последните 5 години - et les avis d'imposition des cinq (5) dernières années

А вече това на какво отговаря - не мога да помагам, не съм наясно с бумащината в България.

Успех
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

... с марико сан сме писали едновременно...
Марико сан, защо актуалното състояние не е свършило работа?
А не са ли ви искали удостоверението за задължения, ние когато подавахме през 2011 изращахме такова към настоящия момент?
Това с преводите наистина е ужасно, колко ви излезе?
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от mariko_san »

liuliak написа:... с марико сан сме писали едновременно...
Марико сан, защо актуалното състояние не е свършило работа?
А не са ли ви искали удостоверението за задължения, ние когато подавахме през 2011 изращахме такова към настоящия момент?
Това с преводите наистина е ужасно, колко ви излезе?
Здравей Люляк,
актуално състояние ние веднъж пратихме с първоначалния пакет. Сега искаха просто документ за начало/ край на дейността. И когато отидохме в регистъра девойката там ни уведоми, че те могат да ни издадат само актуалното състояние, което ние вече бяхме пращали и затуй втория път изпратихме документ от НАП.
През 2011 не сме пускали за липса на задължения към държавата.
Иначе си прав/ а, че данъчните декларации и ГФО са едни купища бумаги. Преведохме всичко, както ни ги издадоха НАП и счетоводителя. Затова казвам, че отнема както време за превод, така и средства.
До скоро,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от тидис »

5. Дипломи - за средно и висше образование + академични справки ако са без хорариум




Здравей,liuliak.Сигурен(а)ли си,че ако в дипломата има хорариум не е необходима академична справка?Защото,това ще ни спести много нерви и средства.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от krisskka »

[quote="тидис"]5. Дипломи - за средно и висше образование + академични справки ако са без хорариум

Здравейте,
Може ли някой да сподели как ще процедира с по-стари дипломи, които са без хорариум. Дипломата от средното на съпруга ми е от 1986, от висшето - от 1997г. като и двете са без хорариум, но мисля че просто тогава така са били издавани. Може и да греша. Но особено за дипломата от средното, която е от преди 28г. много се съмнявам, че ще ми издадат академична справка. Надявам се да нямаме проблем.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от boryanageo »

Привет krisskka!

Да ти кажа при нас как е.
Висшото съм завършила през 1997 г - отидох в учебното заведение, платих 50 лв и след седмица документът трябва да е готов.

Със средното е по-интересно. Безплатна е академичната справка, но и на двете места се наложи да изслушаме тиради как било трудно, как било много отдавна, как информацията не била систематизирана, как трябвало буквално по дневниците да ги смятат и т. н. |( като през цялото време ни гледаха жално с надеждицата да кажем "Ми добре тогава, ще минем без тях!". Подразних се, честно казано!
Сега чакаме да видим какво ще ни представят!
Мъка си е!
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

ами, когато подготвях докс за изпращане ходих до УНСС и там ми отказаха, защото дипломата ми е с хорариум...и в последствие не са ми искали нищо допълнително по документите, така че се надявам да е ОК
тидис написа:5. Дипломи - за средно и висше образование + академични справки ако са без хорариум




Здравей,liuliak.Сигурен(а)ли си,че ако в дипломата има хорариум не е необходима академична справка?Защото,това ще ни спести много нерви и средства.
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от Shenia »

Здравейте,
и аз да кажа какво съм направила в графа самоосигуряващи се:
до Виена през 2011 г. - изпратих 3 данъчни декларации (вместо отчетите, които са по-скоро неясни за един чужденец) и декларация за декларирани данни за последните 5 години (1 страница)
Да обоснова решението си, а освен това много бумаги стават: Avis d'imposition според мен не съответства на Данъчна декларация и затова постъпих така... По скоро дори би трябвало да се издаде Удо за липса на задължения, те се интересуват от това.
И да напомня и този линк:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42604"
И досега не са ми изисквали допълнителни документи относно това.

И съм решила за септември да постъпя по същия начин...
Но всеки си решава както прецени и намери за добре, възможно е и двата варианта да ги удовлетворяват.

Успех и много усмивки на всички през септември, а на чакащите пак усмивки, защото винаги се случват хубавите неща в живота ! :)
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от inn4o »

тидис написа:5. Дипломи - за средно и висше образование + академични справки ако са без хорариум




Здравей,liuliak.Сигурен(а)ли си,че ако в дипломата има хорариум не е необходима академична справка?Защото,това ще ни спести много нерви и средства.
И при подаване на първия пакет документи, и за интервюто 2012 не сме вадили академични справки. В дипломите ни има хорариум, който съдържа същата информация като академичната справка. Все пак всеки си решава как да постъпи. ;) Успех!
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

Аз мисля да извадя актуално състояние и Удостоверение за неналичие на задължения, които да преведа.
Да поискам от НАП копия на дан. декларации за последните 7 години със зелен печат - обаждах се, правят го, като тях не мисля да превеждам, не че вътре има инфо, което ги интересува - тях ги интересува факта, че са налични, а пък и нали има преводач там - ако нещо му трябва ще му го преведат. И ГФО си ги имам така или иначе, ще ги нося, но също без преводи.
Осигурителната и трудовата ми книжки вече са превеждани...
Как ви се струва?
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Публикувай отговор