Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

Аз пък си мечтая пролетта да се върне (поне за Монреал и околности). И понеже по прочетеното тук май влизам в графата на тия с целите, днес смело тръгнах на работа с маратонки (ама не по спортно облекло, че да не ме снимат като кифла) и се прибрах с мокри крака. Облякох си спортното облекло, цопнах премръзнали краци в леген гореща вода и сбъднах дневната си мечта-цел. И понеже темата отиде в ряката, взех, че и пописах в нея. Лека вечер и приятни мигове за всички.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Canadian Dream

Мнение от ivanko13 »

Имигранта няма мечти... Той ги продава за пари...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

ivanko13 написа:Имигранта няма мечти... Той ги продава за пари...
По-добре отколкото да му ги вземат с бой.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

Marto написа:
ivanko13 написа:Имигранта няма мечти... Той ги продава за пари...
По-добре отколкото да му ги вземат с бой.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Canadian Dream

Мнение от c200 »

Не мога да се удържа да не цитирам братския руски форум, който очевидно се вълнува от сходни теми :)

А зачем нам эта Канада?
Здравствуйте,господа форумчане.Я на форуме человек новый (хотя и читаю его давно)и не надеюсь что мои топики будут воспринимать в серьез,однако осмелилась создать вот такую вот тему. А связано это с непростым решением которое пытаюсь принять. Итак, Канада мне,как и многим уверена представлялась страной возможностей, равенства я ехала сюда со своей семьей в надежде оставить в прошлом все проблемы и иметь возможность жить честно.Однако лично для меня Канада стала одной ОГРОМНОЙ ошибкой и разачорованием, 5 потеряных лет... но не об этом.
Тем неменее , хочу спросить общественного мнения, а вы когда-нибудь задумывались вернуться на Родину?
И почему когда принимая решение об иммиграции в Канада,и ища информацию в интернете мы сталкиваемся все с тем же обманом? Нам не говорят что нам придеться жить бок обок с грязными неграми, китайцами и арабами. что жить в кредит и работать за 10$ в час это приятная перспектива для иммигранта, что в Канаде все так же правит блат и деньги но в отличие от России ,где все все знают здесь все это активно скрывается дабы создать иллюзию идеального обшества.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Ха-ха-ха...Это одно русское яблоко. ;) :party: :rock:
...
Простете ми руския, ако е неправилен правописа. Не ми е най-силният език :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Bistra написа:Ха-ха-ха...Это одно русское яблоко. ;) :party: :rock:
...
Простете ми руския, ако е неправилен правописа. Не ми е най-силният език :$
То пък кое ли ти е силното освен самохвалството и дребните заядки при това скучни без стил, а често и без логика ;) Какво стана с чертожничката? И ордера на чертожниците? :lol:
Ой сейчас как начнётся :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canadian Dream

Мнение от Kan_Tangra »

Вы конечно простите если что-то из написанного считаете личным оскорблением но для меня это всегда были и будет рассы третьего сорта Я не знаю откуда приехали вы но в Москве 99 процентов населения считает так же ,в этом отличие истинного русского,наш менталитет предполагает чувство собственного привосходства,хотя о чем говорить тут? когда чуть ли не ежедневно сталкиваешся с красивой русской девушкой которая свою судьбу с каким-нибудь негром связалс
Вярно, това е една втора ябълка! ;)
А отговорите на останалите форумници са с една идея по-духовити и интелигентни от нашенските. Руския форум води с 1 точка по тая линия. :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Kan_Tangra написа:
Вы конечно простите если что-то из написанного считаете личным оскорблением но для меня это всегда были и будет рассы третьего сорта Я не знаю откуда приехали вы но в Москве 99 процентов населения считает так же ,в этом отличие истинного русского,наш менталитет предполагает чувство собственного привосходства,хотя о чем говорить тут? когда чуть ли не ежедневно сталкиваешся с красивой русской девушкой которая свою судьбу с каким-нибудь негром связалс
Вярно, това е една втора ябълка! ;)
А отговорите на останалите форумници са с една идея по-духовити и интелигентни от нашенските. Руския форум води с 1 точка по тая линия. :lol:
Ще ти се! Зелените и по-зелените не ми пречат тук ако не се ползват със специални привилегии в повечето случай без да имат нужда от тях и да ги заслужават наистина поради някаква различна от на другите хора необходимост. Тунеядци, дрогаджии, мошеници и т.н. не търпя! В личен план си общувам многоцветно с хората, които си заслужават. За ромите обаче ситуацията е друга, там говорим за паразитен стил на живот предаван от поколение на поколение и станал обект на престъпно толериране през последните 15 и повече години в БГ. Но това не е канадски проблем. Приликите в лайфстайла на фърст нейшън тук няма да коментирам. Който иска може да ги види, който не да си живее в розови талашитки на края на града, да си ашладисва афъзките и да си мисли, че е недосегаем и преуспял. Все някой ден и слепите проглеждат, но обикновено не съвсем доброволно... Нещата просто се случват...понякога! ;)
И точно такива като тебе и група останали продължават да заблуждават хората, че тук никой не работи на минимал, че всеки може да тегли кредит и да учи, да взима социал или да си "купи" талашитка след година две или по-скоро ако си продаде имотеца в БГ да покрие дауна... Е да ама не! Било каквото било и където било... Днес ги чака живот по мазета или кофти билдинги, работа за минимал или малко горница, сблъсък с местната култура ако са по-чувствителни и свикнали да си подбират социалната среда и все такива. Изключение както винаги правят тези дошли с продадени имоти в "царски местности+ или неизяснен солиден кеш, а също и IT-тата и това им галавозамайване прави лоша услуга на новите мераклии... Я питайте Суджучето що си мълчи вече цяла година откакто излезе да се поразходи из Монреал и като се върне трябваше да сподели лъскави впечатления... Много дълга разходка се оказа... Предполагам с влакчето на ужасите, а очаквахме симатично малко розово влакче, което да ни отведе в страната на чудесата... Нищо лично, на много от нас се случва... Голямата група която обаче се изсипа в Монреал миналата година с патос и възторг забрави да сподели как са делата. Както и да не уточнявам колко процента от регистираните активисти преди голямото преселение и след... Това е значимата цифра, а не колцина едни и същи тупащи се в гърдите поостарели като имигрантски стаж форумци. Качеството на човешката жизнедейност не се измерва само с пълен хладилник, поне според мене! Както и преди съм писала, който се задоволява само с това тук му е мястото. Тази мечта е на 100 процента възможна за реализация. Така че всеки да си прецени на кой етаж на пирамидата на Маслоу иска да се настани и да си прецени шансовете. ;) На Канада и трябват предимно работници в непредпочитани от местните сектори, така че ако това е нещо което не ви притеснява и го приемате като дългосрочен лайфстайл дерзайте!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа: За ромите обаче ситуацията е друга, там говорим за паразитен стил на живот предаван от поколение на поколение и станал обект на престъпно толериране през последните 15 и повече години в БГ. Но това не е канадски проблем. Приликите в лайфстайла на фърст нейшън тук няма да коментирам.

Само дето има ОГРОМНА разлика между първите и вторите, но ти видимо си ги виждала само на картинка, та няма как да ги разбереш....

И точно такива като тебе и група останали продължават да заблуждават хората, че тук никой не работи на минимал, че всеки може да тегли кредит и да учи, да взима социал или да си "купи" талашитка след година две или по-скоро ако си продаде имотеца в БГ да покрие дауна... Е да ама не!

Никой никого не заблуждава. На минимал работят само тези, които ИСКАТ да работят на минимал. Или казано по друг начин, аз не познавам хора, които да работят на минимал. Ако 18-25 кинта на час е "малко горница" кажи си, ще ти простим невежеството по математика.

Изключение както винаги правят тези дошли с продадени имоти в "царски местности+ или неизяснен солиден кеш, а също и IT-тата и това им галавозамайване прави лоша услуга на новите мераклии...

Ако хората нямат глава на раментете си и не могат да четат между редовете то и ти и аз им правим една и съща МЕЧЕШКА услуга, но това не е наш проблем, а техен.

Голямата група която обаче се изсипа в Монреал миналата година с патос и възторг забрави да сподели как са делата.

Да, за съжаление много хора се заводолазват или се извращават в кисели плодове. Но според мен това е личен избор и няма сила, която да ви попречи да го направите, ако така го искате.

Така че всеки да си прецени на кой етаж на пирамидата на Маслоу иска да се настани и да си прецени шансовете. ;)

Никой от нас не е бил по долу от третия й етаж в България та не виждам какво точно има тя тук. Знам, че се повтарям, но в Канада НИКОЙ не те спира на кой етаж да бъдеш. Това е личен избор и не се влияе от средата в Северна Америка.

На Канада и трябват предимно работници в непредпочитани от местните сектори, така че ако това е нещо което не ви притеснява и го приемате като дългосрочен лайфстайл дерзайте!

Или невъзможни за местните сектори ;) Кой както го вижда.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Абе аз лично познавам местни индианос и не виждам да работят ако не броиш събирането на празни канти от боклука и продаването на дрънкулки по улиците, закупени от долар стор и префасонирани и комбинацията от тези двете със социал по здравословни уж причини. Пияните и дрогираните всеки ден ги виждам по улиците, а като се позатопли се търкалят по тревата където сварят да отморят от кака Мара и твърдото...Както се казва, когато са хай не подбират последния пикаеше посред бял ден почти пред кметството до светофара пред нас чакащите поне 10 и повече хора, отделно минувачите... ;) Ама в Денвър сигурно е друго де, а и във Форт Нелсън да не верваш...Вероятно са с университетско образование предимно, чисти спертнати, учтиви и до един работят.
Също така познавам много хора на минимал и такива на 12, 14 до 16 гущера при това на хубави позиции тук с квалификации дето се казва... Но това е за БС-то и по-специално острова. Както казах у Денвър, Нелсън и където там си битувал сигурно е друго...
А то и много хора се самозабравят и в желанието си да намерят клакьори по форумите сипят ли сипят самохвалебствия и деизинформиращ позитивизъв подпрян на субективни мнения и преценки. Иначе си прав, всеки от камбанарията си вижда ни повече, ни по-малко... А какво е долу, чак като слезещ можеш да прецениш... ;) А да питам, кои са тия "никой от нас" дето не били идвали по-долу от 3-я етаж в БГ? На коя група си говорител и изразител на груповото мнение? За тебе ясно е, че вече си яхнал последния етаж на пирамидата ами да вземем да надградим още няколко, че иначе накъде ще се катериш още? :lol:
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

Колкото и да е странно намирам известна логика и в двете по-горни станивища от 11:46 pm и 12:20 am. :rofl: Както се казваше в един сериал: „Истината е някъде там.“
apple написа:За ромите обаче ситуацията е друга, там говорим за паразитен стил на живот предаван от поколение на поколение и станал обект на престъпно толериране през последните 15 и повече години в БГ. Но това не е канадски проблем. Приликите в лайфстайла на фърст нейшън тук няма да коментирам.

(pumpy):Само дето има ОГРОМНА разлика между първите и вторите....
Тук съм по-съгласен с pumpy. Мисля, че само на пръв поглед има прилики. Различията са много повече. Друг е въпросът, че понастоящем болшинството индианците живеят по начин, който не им е присъщ и са загубили ценностната си система, което ги обърква и депресира.
pumpy написа:...кисели плодове.
Моля, моля, понякога ябълките са много сладки. :D Който не вярва да пита Адам.
pumpy написа:...невъзможни за местните сектори.
Би ли споделил кои са тези сектори. Това силно ме заинтригува.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

apple написа:Абе аз лично познавам местни индианос и не виждам да работят ако не броиш събирането на празни канти от боклука и продаването на дрънкулки по улиците, закупени от долар стор и префасонирани и комбинацията от тези двете със социал по здравословни уж причини. Пияните и дрогираните всеки ден ги виждам по улиците, а като се позатопли се търкалят по тревата където сварят да отморят от кака Мара и твърдото...Както се казва, когато са хай не подбират последния пикаеше посред бял ден почти пред кметството до светофара пред нас чакащите поне 10 и повече хора, отделно минувачите... ;) Ама в Денвър сигурно е друго де, а и във Форт Нелсън да не верваш...Вероятно са с университетско образование предимно, чисти спертнати, учтиви и до един работят.
Също така познавам много хора на минимал и такива на 12, 14 до 16 гущера при това на хубави позиции тук с квалификации дето се казва... Но това е за БС-то и по-специално острова. Както казах у Денвър, Нелсън и където там си битувал сигурно е друго...
А то и много хора се самозабравят и в желанието си да намерят клакьори по форумите сипят ли сипят самохвалебствия и деизинформиращ позитивизъв подпрян на субективни мнения и преценки. Иначе си прав, всеки от камбанарията си вижда ни повече, ни по-малко... А какво е долу, чак като слезещ можеш да прецениш... ;) А да питам, кои са тия "никой от нас" дето не били идвали по-долу от 3-я етаж в БГ? На коя група си говорител и изразител на груповото мнение? За тебе ясно е, че вече си яхнал последния етаж на пирамидата ами да вземем да надградим още няколко, че иначе накъде ще се катериш още? :lol:
Aйдеее,...прословутото кметство пак го намесихме! :geek: Искаме си розовите талашитки, пък!!! :D
Ами ний чертожниците к'во да кажем като сме на 2 пъти по-висока заплата от тез с хубавите позиции в БС? :$
Междувпрочем Ордер на чертожниците не знам дали има, но архитектурните техници имат браншова организация, от която можеш да си изкараш тапия, но само ако много държиш да подпечатваш с твой печат. Аз нямам нужда, защото съпругът ми е член на Ордера на архитектите и винаги мога да работя с него, ако толкова искам да се бръчкам извънработно, но ...разбираш нямам нужда просто. ;)
Това последното...за да ти задоволя любопитството -твоето и на Мадам Културната специализантка. :*
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа:А да питам, кои са тия "никой от нас" дето не били идвали по-долу от 3-я етаж в БГ? На коя група си говорител и изразител на груповото мнение?
E добре де, на кой от нас в България са му липсвали:
- незадоволени физиологични нужди;
- сигурност;
- принадлежност: семейство, любов, общество;
Като чета темите на кандидат имигрантите, масово не им липсва и четвъртото ниво: Увереност.

Освен ако не приемем, че в и в България и в Канада контактувам с хора само от четвърто и пети ниво, но това няма как да е възможно. Аз си подбирам с кого да контактувам, ама пък чак толкова...... Съответно не съм в състояние да повярвам, че ти си избираш хора само от първите три "незадоволени" нива ?

А относно индианците, 40% от пациентите ми са нейтив, защото до Форт Нелсъ има резерват, а и пътуват от околните 2 до 5 часа, защото съм им най-близкия зъболекар. Позволи ми да знам малко повече за тях от теб, която ги виждаш само пред кметството.

Към сийкър: има множество имигранти на добри и ръководни позиции, които са много по-лесно достижими от местните, но те не желаят да се занимават с тях. Ако аз, дошъл от майната си, съм започнал от под нулата на 28 тук и съм успял да работя това, което десетки местни не успяват да постигнат, не знам как да го характеризират, освен че не искат да го направят.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от crusader »

pumpy написа: Ако аз, дошъл от майната си, съм започнал от под нулата на 28 тук и съм успял да работя това, което десетки местни не успяват да постигнат, не знам как да го характеризират, освен че не искат да го направят.
Нали ? И аз мисля, че никой не иска да бачка за някакви си кирливи $28 на час. Най-вече новопристигнали :@
Заключено