Има ли заминали с работна виза TWP?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от leaf »

Целият процес по приравняване може да се стартира от чужбина. Единствено изпита за лиценз се държи в Канада.

http://www.saskapprenticeship.ca/client ... d-workers/"

http://www.saskapprenticeship.ca/design ... carpenter/"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от ivandaman »

Bistra написа: Давам веднага личен пример (само секунда и приключвам за да не досаждам) - атаките срещу баща ми....Ама айде, както се казва....Да не сме злопаметни! :)
Това наистина беше много гнусно комплексарско и демонстрира едни от наи-лошите човешки недостатъци като необоснована "Злоба" и "Завист" спрямо хора които нито познаваш нито нещо са ти направили..

След този коментар на мен ми стана напълно ясно с какъв тип същество си имаме работа..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Bistra »

Имах друго предвид (понеже постът ми беше насочен към батето), давайки този пример, ама от толкова много психолози мога ли да се вредя? Човешкото съзнание ( в частност българското ) е направено, така че от 1000 положителни мнения и само 1 отрицателно, то ще запомни отрицателното, особено когато си притеснен от сблъсъка си с една нова държава, както е при емиграцията.
А аз лично не съм видяла чак такъв позитивизъм, граничещ с нереални представи сред списващите тук. Изключение прави колегата jovani, който ни замеря с ягуари и мухата2 - с бензиностанции.Но те пък и двамата не са доволни от живота си в Канада, така че си задаваме въпроса, доколко нещата, за които говорят са истина?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Marto »

Абе джолани така и не пусна снимка на 100-квадратовата тераса и на ягуарите :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от ablood »

tanyatais написа:
newcomer написа:КОЙ ГО НАПИСА?
Аз явно :)
Какъв ти е проблемът ? Явно съм объркала ,защото след това никъде не говоря за нещо дадено |(
И дори и да не съм го объркала ,какво те притеснява теб ? Мислиш,че сте ми отворили очите ли за седмица ? :yawn:
Превод: Тракам си глупости по клавиатурата, не ми се връзвайте.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от simeonovi »

Може да се вземе ПР чрез работна виза. Преди много години имах познати не Българи минаващи по този път. Тогава отнемаше към 3-4 години.
Заплащането на дърводелец с такава виза може да е 13-15 долара на час. Също е и добре да се знае работата на открито ли ще е .Има ли възможност за овър тайм.....?

Иначе им вадиха визите за 3 месеца.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от apple »

Daisy2 написа:
newcomer написа: То ти и Таня трябва много да внимавате какво пишете,защото всичко се документира.Да не стане после така ,че народонаселението тука да ви спряга с apple 2 i apple 3.На мен лично на това ми мирише,ама поживьом-увидим.
Значи, и форумна награда на нейно име си учередил :rofl: Ей, много те е мъчила тази дама явно :D

Благодаря, че ме предупреди :) Виждам, че тука като на разпит в НКВД протоколи се пишат и после в съда всичко може да се ползва против нас :rofl:

Това е интересно, всъщност, от психологическа гледна точка. Защо народонаселението тука спряга apple, всъщност... Питала, казали й, не вярвала, строшила си главата. На кого от вас му пука за това и защо? Вие сте си свършили работата и сте дали своя принос. Всеки сам си решава и си носи последиците от това.
Интересно, колко много и на колко много хора съм липсвала... :lol: И точно тези, които уж ме били персонално баннали се взират с надежда да напиша нещичко и да ми скочат. Ако ме няма почват да ме провокират, че да се появя. А уж не ме четяли. :lol: Маргаритке, ако можеш анализирай това щом и тебе те развълнува този феномен. Да си наясно със ситуацията все пак преди да се озова тук точно няколко човека начело с Батето сегашния новопристигнал, Мухата и още 2-3 и то на лична предимно са ми казвали това онова от лошата страна на канадската действителност. Първите двама обаче и до ден днешен се считат тук за лузъри, неудачници и какво ли още не от "мнозинството". Дори и те конкретика не са подавали - никаква. Реплики от типа "бананите не висят по дърветата тук и доларите не падат от небето" не вършат работа никаква. Тук само ако се върнеш много, много назад във форумното минало може да се намери обективна информация и за меко казано неприятните страни на живота. А те са много и нямат нищо общо с бананите. Не се толерира тук подобно отношение към мать Канада. Май Пумпалов тук скоро написа на Танчето, че ще е поредната разочарована, която ще се покрие и няма да го сподели във форума. Че защо ли да го прави? Да стане наистина новата Ябълка? Аз не съм от тези, които си претриха мненията, пребоядисаха се и пишат с нова "позитивна" самоличност или просто са мълчаливи "читатели". Персонално знам доста такива тук. Това ли е правилния начин? Айде стига лицемерие! Ако слушате само акълите на фукливите форумци със сигурност няма да сте много обективно информирани за това, което ви очаква. То е все едно новия форумец, SP не знам си какво да четете за напредъка на БГ и да си съставяте представа. Има ги всички тези неща и са страхотни, построените както и е страхотно, че има нови проекти и започнати строежи. НО има и мизерия, от която на човек му се плаче като я види и усети. Точно така стоят нещата и тук. Никой обаче не пуска снимки, линкове към статии и официални статистики за тези неща. Понеже фукливите живеят в "защитени зони" или поне така си мислят и са слепи и глухи за останалото. На пръстите на двете ръце се броят обаче въпросните. Другите спират да пишат от "щастлив живот" просто онемяват. ;) Държава, в която близо 10 процента от населението е бездомно не може да се нарече добра за живеене и с развита социална политика. Мое си мнение! Гледам местни новини и чета...Това беше една хубава предколедна новина и няма да я търся, за да угаждам на някой си. CBC обичат да изкривяват действителността ;) А едни от най-големие съветници се извъдиха пък такива зарязали Канадата и живеещи в други държави ама се напъват сякаш им плащата да промотират Канада...
Симеонови, с 13-15 долара на час мислите ли, че се живее охолно тук? Било то...ама преди 7-8 години или повече.
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от simeonovi »

apple написа: Симеонови, с 13-15 долара на час мислите ли, че се живее охолно тук? Било то...ама преди 7-8 години или повече.
Не не мисля че ще живеят охолно. аз трябва да мисля за тях?
Аз само съм чувал че толкова плащат и споделям. Те все пак ще имат документ с условия.
Дори и да вземеш ПР не значи че всеки започва да те мери с пари само защото си резидент.
Аз винаги опитвам да комуникирам с цифри, не от статистики а от опит и информация от първа ръка.
Тук някой написа 100 долара на час за водопроводчик.Максимума е по близко до 50К на година.
Нова къща с две нови коли отпред и жената да не работи, ми се струва че много хора я бъркат Канада с Американската мечта.
По скоро дуплекс в Ванкувър двама работещи, и мазето под наем. Евтина ваканция от групони и пазаруване от Коско.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от apple »

simeonovi написа:
apple написа: Симеонови, с 13-15 долара на час мислите ли, че се живее охолно тук? Било то...ама преди 7-8 години или повече.
Не не мисля че ще живеят охолно. аз трябва да мисля за тях?
Аз само съм чувал че толкова плащат и споделям. Те все пак ще имат документ с условия.
Дори и да вземеш ПР не значи че всеки започва да те мери с пари само защото си резидент.
Аз винаги опитвам да комуникирам с цифри, не от статистики а от опит и информация от първа ръка.
Тук някой написа 100 долара на час за водопроводчик.Максимума е по близко до 50К на година.
Нова къща с две нови коли отпред и жената да не работи, ми се струва че много хора я бъркат Канада с Американската мечта.
По скоро дуплекс в Ванкувър двама работещи, и мазето под наем. Евтина ваканция от групони и пазаруване от Коско.
С тези уточнения съм напълно съгласна! :handshake: Това вече е е реалистичната картинка... И дуплекса да е някъде там, не баш във Ванкунър ами в околията дето се казва. ;) И свободното време да е само насън, май...
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

leaf написа:Целият процес по приравняване може да се стартира от чужбина. Единствено изпита за лиценз се държи в Канада.

http://www.saskapprenticeship.ca/client ... d-workers/"

http://www.saskapprenticeship.ca/design ... carpenter/"
leaf, това го разбирам, но проблемът според мен, е в завършването на процеса за лиценз, защото за да влезеш в Канада да работиш, се иска ПР, а за да кандидатстваш за ПР по програмата за скилд, се иска вече изваден лиценз. Получава се малко Параграф 22, според мен :)

Но пък от друга страна, Таня да си пита гилдията на дърводелците за това, дали креденциите на мъжа й са достатъчни, за да го доупснат на изпит, и ако не, какво е нужно за това. Ако вече не го е направила. Макар че фактът, че са минали на посредник и оферта за работа ме навежда на мисълта, че са го правили.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

apple написа: Маргаритке, ако можеш анализирай това щом и тебе те развълнува този феномен. .
Това е отделна тема. В случая Таня не пита дали да отива в Канада, а как да го направи и то даже не това, ами нещо съвсем конкретно. Покрай нейния наичн излизат и други начини, и детайли, и това е полезно, според мен.

А дали да го прави, това си е нейна работа. Всеки си каза мнението, а тя си решава. Няма защо да й скачат така, ако реши въпреки техните съвети. Ако сбърка, тя си плаща, не те. Както и в твоя случай - нямам идея какво сте си коментирали, но ти си решила и си носиш последиците, и добри, и лоши. Както и аз обмислям, решавам и след това си нося последиците от решенията. Както и всеки пълнолетен умствено здрав индивид, впрочем.

Според мен, всички тези препратки към стари дрязги не помагат на никого и не разбирам защо се правят. При това с обвинение в нещо (неясно какво), прехвърлено от един стар ник към друг, нов ник. Това коментирах.
Последно промяна от Daisy2 на Вто Яну 15, 2013 3:49 am, променено общо 2 пъти.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

tanyatais написа: Благодаря много за това мнение!
Същото ни беше обяснено от фирмата, която прави документацията и търси контакти за работа, и на това основание би се приел опит 10 години+ от Англия ,както и тукашни колеж квалификации,които се нуждаят от акредитация/ приравняване на място в Канада.
А вие питахте ли някоя гилдия на дърводелците (в някоя провинция) дали не може въз основа само на досегашния ви опит и образование да ви допусне до изпит за лиценз? И ако може, за какво ви е рекрутър?

Аз по подразбиране приех, че сте отметнали този вариант, за да стигнете до другия. Но може би съм сбъркала.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа:

Ами като и обеснявахме преди години,че тука/Канада/ банани по дърветата няма,тя не та не.
бтв,ти от кой край на света пишеш тука
Ами на теб какво ти пука - нали тя си носи последиците, не ти? Таня може и да има наивни изказвания, но това не е основание да й скачате така. Обясняваш кротко (ако искаш и ако можеш), а който вдене, вдене.

Пиша от България. Разглеждам варианти, но не съм решила окончателно.
Всъщност, who cares?! Давайте, нека да е весело :D
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

Daisy2 написа:
tanyatais написа: Благодаря много за това мнение!
Същото ни беше обяснено от фирмата, която прави документацията и търси контакти за работа, и на това основание би се приел опит 10 години+ от Англия ,както и тукашни колеж квалификации,които се нуждаят от акредитация/ приравняване на място в Канада.
А вие питахте ли някоя гилдия на дърводелците (в някоя провинция) дали не може въз основа само на досегашния ви опит и образование да ви допусне до изпит за лиценз? И ако може, за какво ви е рекрутър?

Аз по подразбиране приех, че сте отметнали този вариант, за да стигнете до другия. Но може би съм сбъркала.
Не ,не си сбъркала :)
Рекрутъра намира работодателя и работата като кандидатства в наша полза и на база даден опит и квалификация в търсената индустрия .Лиценз ще се види/кандидатства на място в Канада ,ако въобще се наложи ,както е възможно в случай на смяна на работата/отваряне на фирма преди получаването на ПР.
Благодаря ти!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

leaf написа:Daisy2
....
Да поговорим за гилдиите. Те не искат непременно канадска диплома, а диплома, която да е еквивалентна на една такава. Затова се свъзваш с тях. Те я оценяват и ви дават отговор, какво трябва да направите по-нататък.
Изискването за чиракуване Х години, не означава чиракуване в Канада. Трябва документално да докажеш стаж по професията, може и от друга държава.
Въз основа на представената информация и документи, гилдията решава дали да ви допуснат до изпит за лиценз или да ви кажат колко още ще трябва да поучите докато ви допуснат до него.
Това е процедурата накратко. Само да допълня, както един друг съфорумник написа за зъболекарите, това е основната схема, по която се взема лиценз от всички регулирани професии.
Права си. Всичко това е така. И затова попитах Таня дали са се свързали с гилдии по въпроса (нещо, което аз приех по презумция, затова коментирах това с Параграф 22). Отговори ми, че да. След такъв отговор продължавам да смятам, че решението им е правилно, макар и да е с голяма доза несигурност в резултата (според мен). Но те за момента нямат друг избор, ако твърдо са решили да заминават.

И тук да го кажа - процедурата може да се стратира извън Канада, но може ли да се ЗАВЪРШИ извън Канада? Защото за скилд трейдс не се изисква започната процедура, а взет лиценз (по това условие). И ако не може да се завърши така, си е чист Параграф 22. Винаги ще ти трябва валидна оферта за работа, за да влезеш като временен работник и от там да завършиш лицензирането и да вземеш лиценза, с който да кандидатстваш за ПР. А за чий ти е това, ако след като имаш валидна оферта за работа, още с нея можеш да кандидатстваш за ПР, се питам? :^) Говорим САМО за влизането като ПР, а не за изкарване на повече пари.
Последно промяна от Daisy2 на Вто Яну 15, 2013 4:59 am, променено общо 4 пъти.
Заключено