Нов капан за българите в чужбина: как да го избегнем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Нов капан за българите в чужбина: как да го избегнем?

Мнение от bp_de »

tonich написа:
drifter написа:Няма смисъл да се мориш. Нашите ги отписахме когато бяха непълнолетни, но когатото са навършили 18 и 19 (не съм наясно от къде идва разликата) някой отново ги е вкарал в системата.
Това е интересно. Как след като сте изявили писмено желание децата ви да не се осигуряват здравно (поради отсъствие от страната), след време отново са били включени в списъка за осигуряване. И на какво основание... :o
Не съм адвокат и въобще на съм в тая област но по опит от други случаи –когато си непълнолетен – волята ти е изразена от родителите ти или там които е настоиник и т.н .
Обаче когато вече спълнолетен – трябва сам да кажеш – е това и това..... та наще хора от НАП –гледат – лицето е пълнолетно и няма декларация за отазване – ми значи е в кюпа на тия дето дължат.....
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Нов капан за българите в чужбина: как да го избегнем?

Мнение от Rhea »

bp_de написа:
tonich написа:
drifter написа:Няма смисъл да се мориш. Нашите ги отписахме когато бяха непълнолетни, но когатото са навършили 18 и 19 (не съм наясно от къде идва разликата) някой отново ги е вкарал в системата.
Това е интересно. Как след като сте изявили писмено желание децата ви да не се осигуряват здравно (поради отсъствие от страната), след време отново са били включени в списъка за осигуряване. И на какво основание... :o
ХАХАХАХАХАХА! Joseph Heller, с неговия Catch-22, ряпа да яде. Първо с чудих да се ядoсвам ли, но после като се сетих за въпросния, умрях от смях.
Публикувай отговор