Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

Мнение от SFBG82 »

Имам опцията да се прехвърля в канадски клон на унивесритета ми и трябва да избера между следните градове:

Calgary, AB
Edmonton, AB
Vancouver, BC
Victoria, BC

http://www.cityu.edu/locations/americas/calgary.aspx"

Сигурно обаче има лимит на часовете труд, които ще мога да полагам и вероятно ще ми се налага да бачкам и нелегално.

Къде според вас имам по-голям шанс да доработвам някакви кинти допълнително на "черно"?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

Мнение от optics »

навсякъде
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

Мнение от Aries »

SFBG82 написа:Имам опцията да се прехвърля в канадски клон на унивесритета ми и трябва да избера между следните градове:

Calgary, AB
Edmonton, AB
Vancouver, BC
Victoria, BC

http://www.cityu.edu/locations/americas/calgary.aspx"

Сигурно обаче има лимит на часовете труд, които ще мога да полагам и вероятно ще ми се налага да бачкам и нелегално.

Къде според вас имам по-голям шанс да доработвам някакви кинти допълнително на "черно"?
Аз бих казал, че в така изброените локации е еднакво трудно и мизерно да се намери нещо нелегално. Това не е Квебек.
Така че гледай стандарта на живот (наем, храна, и т.н.)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

Мнение от Californian »

prace написа:
tonich написа:
roumensp написа:Той говори за Тексас...
Той говори за Тексас, ама в задачката се пита за:
Calgary, AB
Edmonton, AB
Vancouver, BC
Victoria, BC


Нерде Ямбол, нерде Стамбул. :D
Така де, и аз така разбрах.
Тия всичките градове са в Канада.
И в тия градове няма тухли и наеми по 500 долара. Калифорниеца има инфо за Канада само от картата и глобусите.
Верно е туй но след 2 години мисля да се преместя в Канада за 3 годинки и разучавам - не че ми трябва сега, за млад(и здрав човек - това е много важно уточнение) човек Щатите е сто пъти по хубаво, ама ми трябва паспорта за на стари години - да цоцам социалната система като моите родители - Канадската.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

Мнение от Marto »

SFBG82 написа:Имам опцията да се прехвърля в канадски клон на унивесритета ми и трябва да избера между следните градове:

Calgary, AB
Edmonton, AB
Vancouver, BC
Victoria, BC

http://www.cityu.edu/locations/americas/calgary.aspx"

Сигурно обаче има лимит на часовете труд, които ще мога да полагам и вероятно ще ми се налага да бачкам и нелегално.

Къде според вас имам по-голям шанс да доработвам някакви кинти допълнително на "черно"?
След успешното завършване на първата учебна година имаш право на work permit (реално най-рано ще го получиш в средата на лятната ваканция), който ти дава право да работиш full-time през ваканциите и до 20 часа на седмица по време на учебната година. Допълнително, жена ти, ако те придружи, има право на open work permit с валидност за срока на твоя study permit.

Нелегалната работа най-добре я забрави.

Ако ще ти се налага да работиш, много ми е интересно как въобще ще убедиш канадските имиграционни да ти дадат виза. Ти си знаеш де, но имай предвид, че те не пасат трева.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Опция за прехвърляне в канадски унивесритет

Мнение от MrGeek »

Спорът за тухлите продължава тук.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор