Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от mortigur »

Peace-Lover написа:
P.S.
Някой замислял ли се е как в миналото са оцелявали хората когато е нямало хапчета, или в още по-далечното минало когато медицината е била на съвсем друго ниво, Нима всички са се раждали и са израствали рахитични и болни?
Ми замислял съм се и да ти кажа има графики как е нараствал броя на човеците на земята. Ще видиш че последните 50-100 години е най стръмен възхода. Другото което е да си чувал скоро някой да е умрял от чумна епидемия или някаква подобна ръш?
Taxation is theft.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от miteto »

Peace-Lover написа:Някой замислял ли се е как в миналото са оцелявали хората когато е нямало хапчета, или в още по-далечното минало когато медицината е била на съвсем друго ниво, Нима всички са се раждали и са израствали рахитични и болни?
Как са оцелявали? Тези, които са имали късмета да са здрави - ясно как. Тези, които са се разболявали от нещо по-сериозно са се мъчели като кучета, а голяма част са умирали от всякакви епидемии. Не всички са израствали болни, просто защото огромна част от болните са умирали много преди да имат време да порастнат. Животът тогава е бил суров и жесток, пълен с болести, мизерия и труд от сутрин до здрач. Забрави ги тия романтични идеи, как всички били живеели здрави като дъбове, без болести до дълбока старост.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Independent »

Peace-Lover написа:Някой замислял ли се е как в миналото са оцелявали хората когато е нямало хапчета, или в още по-далечното минало когато медицината е била на съвсем друго ниво, Нима всички са се раждали и са израствали рахитични и болни?
Как? Един пример - баба ми имала сестра. Викали и Марийка. Марийка умира през 30-те от грип. Дете на три години. Ето така!

Аман вече! Пускат тема с искане на мнения, а като чуят нещо, което не им харесва, започват да поучават, да размахват пръсти и да ми дават бабите за пример! :@ :@ :@

Като не сте съгласни с мненията на хората, гледайте си децата както искате и оставете хората да си гледат техните деца! :@ :@ :@ :@
Ми тя баба ми и на кола не се е возила, и телевизия не е гледала, да не говорим, че не доживя да разбере какво е Интернет. Гладила е с ютия на въглища, готвила е на печка с дърва! Айде сега, ще се откажете ли от електричество и течаща топла вода, защото бабите ни така са живели!

Аман! Ама наистина! Тотално ми писна от "природосъобразни" ******, които се опитват да си налагат възгледите навсякъде! Ще ми размахва пръст, защото съм била яла месо, че и на детето съм му давала! Безобразие!

Не давайте витамини Д, не се хранете с месо, събирайте само плодовете, паднали на земята, пийте вода от капчуците, правете каквото щете, само не ми казвайте аз как да живея!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от IRA »

pumpy написа:
IRA написа: Кърмила съм до 6 месеца, но съм додавла и формула.....
А ето го и разковничето ;). Значи всъщност си давала, но не специално, а като част от млякото.....
Не баш, щото първите 4 месеца не съм додавала. Пробвах, ама отказаха да пият захарния сироп.
Не знам защо от такива теми стават драми.
Инача обичайно колкото лекари толкова мнения, според някои 15 мин слънце на ден за достаятъчни, има лекари ,които смятат , че въпреки дето се храни с формула, пак трявбва да се дава допълнително. Според мен всеки сам си преценява на кой да вярва. А и здравната организаця непрекъсното си променя препоръките.
Забелязвам обаче агресия и от двете страни... Ау как може да не даваш.... ау как може да си тъпчете децата с изкуственяци... напълно излишен драматизъм.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Peace-Lover »

УАУ
:|
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Павел »

Peace-Lover написа:Mили хора,
Благодаря ви, че си отделихте от времето да пуснете по някое мнение. Явно май всеки е давал Д3 допълнително под някаква форма. Вярвам ви, че всичко което сте написали е истина и не се съмнявам ни на-малко в това. Вие сте прекрасни и сте се опитали да помогнете на толкова много хора в този форум с мненията си и аз високо оценявам това. Някои са натрупали хиляди мнения и вие знаете какво означава това - стотици часове прекарани във форума с надеждата да помогнете на някой който очаква вашия отговор.
На критиците няма да отговарям, защото всеки разумен човек знае, че от спора не се ражда нищо добро.
Относно вегетарианството - ще пусна една тема под шипковия храст та всеки който желае да може да се изкаже и по този въпрос.

P.S.
Някой замислял ли се е как в миналото са оцелявали хората когато е нямало хапчета, или в още по-далечното минало когато медицината е била на съвсем друго ниво, Нима всички са се раждали и са израствали рахитични и болни?


Да, замислял съм се - яли са МЕСО!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от pumpy »

Онзи ден си говорих с хиропрактора ми относно витамин Д и антиоксидантните му свойства. Според нея поне 8000 единици на ден трябва да взимам като base lane. При възпаление, в което се намирам в момента, да съм увеличил до 16000 единици на ден. И това само за да се влияе на възпалителния процес. Вярно, че живея на място, където деня в момента е "само" 8 часа, но пък аз съм тук само по 3 седмици на веднъж.
Все едно не за първи път чувам по лекции от хиропрактори и лекари за приноса на Вит. Д за намаляване на възпалителния процес в организма.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Мнения за нуждата от витамин Д3 в Канада.

Мнение от Aries »

pumpy написа:Онзи ден си говорих с хиропрактора ми относно витамин Д и антиоксидантните му свойства. Според нея поне 8000 единици на ден трябва да взимам като base lane. При възпаление, в което се намирам в момента, да съм увеличил до 16000 единици на ден. И това само за да се влияе на възпалителния процес. Вярно, че живея на място, където деня в момента е "само" 8 часа, но пък аз съм тук само по 3 седмици на веднъж.
Все едно не за първи път чувам по лекции от хиропрактори и лекари за приноса на Вит. Д за намаляване на възпалителния процес в организма.
Това, което се знае за витамин Д непрекъснато се променя и обогатява. Минимално препоръчимите дози са именно това - минимални, колкото да не се развие рахит при малките деца или каквото там се развива при възрастните (хора сядат в инвалидни колички заради липсата на Д).
Една от теориите за бума на раковите заболявания е свързана с масовото използване на слънцезащитни кремове и криенето от слънцето. Може и да са прави.
Според някои от лекарите, които правят проучвания в тази област, витамин Д взима участие в над 200 процеса. Според една друга теория причината статините да понижават смъртността е не понижаването на холестерола ами това, че тяхната химична структура наподобява тази на витамин Д.
Последните препоръки, които срещнах са за 5-6К единици дневно за възрастен и 1-2К за дете. Говори се за 10К (ама трябва да се изследва нивото на 25-hydroxy vitamin D и да се гони ниво от порядъка на 50/60 нг/мл, което ниво се смята за оптимално.
Публикувай отговор