Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

Fredericton ,NB
geroj2
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Ное 03, 2012 10:31 am

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от geroj2 »

pinokio1972 написа:Здравейте ,
Питах следното нещо във форума за федералната процедура ,но никой не ми отговори.Надявам се че има хора който са заминали по този начин с работно разрешение:
Имам позитив LMO от канадски работодател и договор за работа за 2-години .Попълних формулярите за работно разрешително 1295 както и всички други описани в сайта на имиграционните и ги изпратих до Букурещ. Интересувам се някой наскоро вадил ли си е работно разрешително + виза за да ми каже сроковете за обработка и дали още нещо ще е необходимо? Ако може да обясни какво следва след като изпратиш всички документи до посолството?
Виждам ,че сроковете ,който са дали са доста разтегливо понятие за тях.

Здравей pinokio1972.
Би ли споделил за колко време ти отговориха от фирмата, в която кандидатства и какви бяха изискванията им за да ти изпратят договор за работа. Какъв опит ти искат и какви са минималните им изисквания относно категориите за шофиране.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от Павел »

Добри новини за идващите като студенти или такива с работни визи, лоши за "скилд":

http://www.cbc.ca/news/politics/story/2 ... -2013.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от bp_de »

Павел написа:Добри новини за идващите като студенти или такива с работни визи, лоши за "скилд":

http://www.cbc.ca/news/politics/story/2 ... -2013.html"
:) :) :)
Наи вече мераклите за Канада от Бг да прочетат около 10те странички коментари след статията – да се ориентират и видят какво мислят местните за имиграните....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от optics »

bp_de написа:
Павел написа:Добри новини за идващите като студенти или такива с работни визи, лоши за "скилд":

http://www.cbc.ca/news/politics/story/2 ... -2013.html"
:) :) :)
Наи вече мераклите за Канада от Бг да прочетат около 10те странички коментари след статията – да се ориентират и видят какво мислят местните за имиграните....
да именно, напр.:
don't have a problem with immigration. What I have a problem with is the type of immigrants that we have continually allowed in the country for the past 20 years.

Not every immigrant from anywhere in the world is a good fit for Canada.

I cannot help but notice what has happened in many European countries in the past 25 years regarding immigration. More specifically, France and England.

The immigrants that have migrated to France and England in the past 25 years are not interested in adopting the mores, taboos, culture and customs of their host country. Instead, what they are interested in is the economic advantages and the personal freedoms and liberties that the democracies of their host country provides. Ultimately, they would like to change the "face" and social fabric of their host nations to reflect the societies and countries that they fled from in the first place!

If Canada doesn't become a lot more selective regarding its immigration choices, the problems that are currently ravaging many European countries regarding immigration will also land on our shores. Is that what Canada wants? Is that what Canada needs?

Canada, its people and its politicians need to stop being so damned politically correct and start being realistic regarding immigration and human nature.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от miteto »

bp_de написа:
Павел написа:Добри новини за идващите като студенти или такива с работни визи, лоши за "скилд":

http://www.cbc.ca/news/politics/story/2 ... -2013.html"
:) :) :)
Наи вече мераклите за Канада от Бг да прочетат около 10те странички коментари след статията – да се ориентират и видят какво мислят местните за имиграните....
То понеже местните в Германия или Англия мислят най-хубавите неща за емигрантите ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от Павел »

Това мнение ми е любимото, за Блъда не знам:

:...If you have never worked here you should also not be eligible for health care - people that sponsored you should pay for you................"

Имам аз една мечта
за малко по-друга КанадА:

"We should also consider a clause which informs them that if after 3 years they've collected more in benefits than they've contributed in taxes they'll get a one way ticket to the motherland."
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от Californian »

Павел написа:"..."
Като не искаш социализъм що не си седя в Щатите бе пич а се премести в Канада :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от bp_de »

miteto написа:
bp_de написа:
Павел написа:Добри новини за идващите като студенти или такива с работни визи, лоши за "скилд":

http://www.cbc.ca/news/politics/story/2 ... -2013.html"
:) :) :)
Наи вече мераклите за Канада от Бг да прочетат около 10те странички коментари след статията – да се ориентират и видят какво мислят местните за имиграните....
То понеже местните в Германия или Англия мислят най-хубавите неща за емигрантите ;)
Съгласен с тебе..... даже сигурно и повече са мразени .Обаче има лека разлика – като погледнеш писанията тука във форума ,една камара заблудени изтъкват локума с това че в Канада ги приемали като равни и от сорта.Поне ако идат някъде по европа не е нужно да плащат а и по закон не могат да ги бъзикат с дипломи, стажове ,членство в ТКЗС и т.н
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от roumensp »

bp_de написа:Поне ако идат някъде по европа не е нужно да плащат а и по закон не могат да ги бъзикат с дипломи, стажове ,членство в ТКЗС и т.н
По закон - да, но на практика всеки работодател ще предпочете да назначи един човек с местен стаж пред един току-що дошъл чужденец.
Ако беше толкова розово още щеше да си си там, нали ...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от bp_de »

roumensp написа:
bp_de написа:Поне ако идат някъде по европа не е нужно да плащат а и по закон не могат да ги бъзикат с дипломи, стажове ,членство в ТКЗС и т.н
По закон - да, но на практика всеки работодател ще предпочете да назначи един човек с местен стаж пред един току-що дошъл чужденец.
Ако беше толкова розово още щеше да си си там, нали ...
Е сега се заяждаш .... за кои път да повторя че не идеализирам нито една страна... навсякъде си има недостатъци и хубави неща.
От това че аз съм се преместил не означава че там е гадно ,нито пък означава че в Америка е цъфнало.

Това с предпочитането на местен пред чужденец е факт неоспорим и важи несамо за немско и канада ... проблема за работата в Канада сме го дъвкали многократно .....моита забележка за коментарите след статията е за тия дето са с розовите очила ....
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от IRA »

От къде разбрахте ,че коментарите под статията са само от наторални канадци. Аз го мисля същото за една определена част от имигрантите, а и най крайните изказвания за някой видове имигранти съм чувала точно от други такива.
Ето това мнение се припокрива напълно с моето :
I don't have a problem with immigration. What I have a problem with is the type of immigrants that we have continually allowed in the country for the past 20 years.

Not every immigrant from anywhere in the world is a good fit for Canada.

I cannot help but notice what has happened in many European countries in the past 25 years regarding immigration. More specifically, France and England.

The immigrants that have migrated to France and England in the past 25 years are not interested in adopting the mores, taboos, culture and customs of their host country. Instead, what they are interested in is the economic advantages and the personal freedoms and liberties that the democracies of their host country provides. Ultimately, they would like to change the "face" and social fabric of their host nations to reflect the societies and countries that they fled from in the first place!

If Canada doesn't become a lot more selective regarding its immigration choices, the problems that are currently ravaging many European countries regarding immigration will also land on our shores. Is that what Canada wants? Is that what Canada needs?

Canada, its people and its politicians need to stop being so damned politically correct and start being realistic regarding immigration and human nature.
Или това :
I certainly don't mind immigration, I just wish that immigration Canada was a little more picky about who they let in. Ideally it would restrict immigration only to people who actually have something to offer this country, and want to come here to become "Canadian", and weed out those who simply come here to take advantage of our welfare and healthcare systems which seems to happen an awful lot.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от umeiko »

След толкова време бачкане на двойно по ниска заплата, само и само за да покрия смешните им изисквания за местен опит, след което се сблъскам с невероятен нетвъркинг, искам да кажа шуробаджанащина, мога само едно да ти кажа ИРА:
1.Аз съм точно този вид имигранти които гореспоменатият пич иска да влязат в страната.
2.Поради връзкарството, аз на практика и съм най преебаният имигрант, по преебан и онези другите които влизат в Канада с връзки, и като резултат имащи повече шансове да се възползват от всички социални придобивки на страната.
3.Факт, Канада е 30 милиона. Когато станат поне 100 милиона, чак тогава ще има държава Канада, дотогава.....ми че те горките даже в Торонто една местна телевизия не могат да издържат, един вестник дори, кво да говориме за останалото.
Това последното между другото е мнението на местни социолози, загрижени, основателно, за бъдещето на Канада като самостоятелна държава(конфедерация или квото там го водят). Те си го казват така, Канада трябва да вкарва поне 400к имигранти на година за да могат към 2050 да придобият тази маса от данъкоплатци.
Справка: УСА 19 век. Едва когато станаха 100 милиона, май към 1910г беше, едва тогава почнаха да стават глобален играч.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от umeiko »

roumensp написа:
bp_de написа:Поне ако идат някъде по европа не е нужно да плащат а и по закон не могат да ги бъзикат с дипломи, стажове ,членство в ТКЗС и т.н
По закон - да, но на практика всеки работодател ще предпочете да назначи един човек с местен стаж пред един току-що дошъл чужденец.
Ако беше толкова розово още щеше да си си там, нали ...
Всъщност всяка една фирма ще назначи тези които имат власта във фирмата да кажат кои да бъдат назначени :)
Колкото и очевадно да звучи....резултата е че ако програмистите примерно имат думата при назначавенот, ми че те никога няма да изберат някой по кадърен от тях (и да им вземе хляба :) ). Те винаги, и така става и на практика, ще назначат свой човек, с цел не да върши работа (поне малко да може да я върши разбира се), ами да си разширят връзкарството.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от roumensp »

umeiko написа:
roumensp написа:
bp_de написа:Поне ако идат някъде по европа не е нужно да плащат а и по закон не могат да ги бъзикат с дипломи, стажове ,членство в ТКЗС и т.н
По закон - да, но на практика всеки работодател ще предпочете да назначи един човек с местен стаж пред един току-що дошъл чужденец.
Ако беше толкова розово още щеше да си си там, нали ...
Всъщност всяка една фирма ще назначи тези които имат власта във фирмата да кажат кои да бъдат назначени :)
Колкото и очевадно да звучи....резултата е че ако програмистите примерно имат думата при назначавенот, ми че те никога няма да изберат някой по кадърен от тях (и да им вземе хляба :) ). Те винаги, и така става и на практика, ще назначат свой човек, с цел не да върши работа (поне малко да може да я върши разбира се), ами да си разширят връзкарството.
Ама като почнете да се оправдавате с това връзкарство ... За 12 години съм сменил 5 работодателя и сумарно ми се събира 1 месец без работа, без никога да съм имал каквито и да било връзки. И никой, никога не ми е плащал под средната заплата за позицията, дори напротив ... Ако не си забелязал, ти си единствения ИТ специалист на тоя форум, който редвно плаче за връзкарството. А не си ли се замислял, че проблемът може да е твоя телевизор?
Връзкарство има, но е в разумни граници ... Например моята фирма от месеци не може да намери подходящи (разбирай с необходимите умения) хора за няколко позиции и ни пращат имейли, питайки дали познаваме някой подходящ, който да им препоръчаме. Това според теб връзкарство ли е ? Отхвърлените на интервютата може и да си мислят, че вместо тях са назначили някой "връзкар", но са много далеч от истината, просто фирмата не се нуждае от хора без необходимите квалификации.
Публикувай отговор