Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

Здравейте ,
Питах следното нещо във форума за федералната процедура ,но никой не ми отговори.Надявам се че има хора който са заминали по този начин с работно разрешение:
Имам позитив LMO от канадски работодател и договор за работа за 2-години .Попълних формулярите за работно разрешително 1295 както и всички други описани в сайта на имиграционните и ги изпратих до Букурещ. Интересувам се някой наскоро вадил ли си е работно разрешително + виза за да ми каже сроковете за обработка и дали още нещо ще е необходимо? Ако може да обясни какво следва след като изпратиш всички документи до посолството?
Виждам ,че сроковете ,който са дали са доста разтегливо понятие за тях.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от optics »

в сравнение с емиграцията излиза за нула време - месец-два
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от BMO »

Вероятно си голям късметлия.
Аз никога не съм чувал някой работодател да се размърда и да даде работна виза на българин.
Можеш ли да споделиш как го убеди да направи това?
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от umeiko »

По скоро да отиде на този сайт: http://www.payscale.com/mypayscale.aspx и да погледне колко му е нормална заплатата. Ако е 100% от нормалната, значи е голям късметлия :)
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

umeiko написа:По скоро да отиде на този сайт: http://www.payscale.com/mypayscale.aspx и да погледне колко му е нормална заплатата. Ако е 100% от нормалната, значи е голям късметлия :)
Става въпрос за шофьор ,и заплатата е като за такъв за Канада е може би 1-2 цента на миля по малко. Но аз съм карал САЩ горе долу на същите пари а и има и бонуси абе горе долу около 4800 на месец.Мисля ,че за NB е ок.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от umeiko »

Ако е след таксите, е супер, ако е преди.....Иначе недей да си казваш парите, не е прието това в Канада :)
Но щом казваш че е нормално заплащането, въобще не се колебай ами действай.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

umeiko написа:Ако е след таксите, е супер, ако е преди.....Иначе недей да си казваш парите, не е прието това в Канада :)
Но щом казваш че е нормално заплащането, въобще не се колебай ами действай.
Ми то всеки като чукне по обявите може да види колко се плаща на миля , а ако си по в час можеш да разбереш колко е норманото заплащане ..А вече от компанията зависи колко ще ти пусне .Поне в Чикаго никой не криеше и се знаеше за колко се работи
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от balbi »

В крайна сметка ти си ги изработваш тези пари и решаваш дали да ги споделиш.
;)
miracle
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 5:59 am

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от miracle »

Здравейте, аз преди дни взех виза за Канада. Аз също имам позитив ЛМО и договор за 2 години. Освен всички формуляри е вероятно да изискат от вас свидетелство за съдимост(преведено) от България и FBI Record от USA ( в случай че са минали по малко от 5 години от както сте напуснали САЩ). След като ще бъдете шофьор ще ви трябва - Удостоверение от КАТ за нарушенията( само преведено без легализация) и Driver abstract (record) от USA ( не по стар от 6 мес). Друго което трябва да имате е писма от фирмите работодатели удостоверяващи периодите през които сте работили за тях както и заеманата длъжност(кратко описание) с адреси и телефони за контакт.
В моя случай изпратих документите на 29.08 и в първите дни на октомври бях поканен на интервю.

Успех на интервюто!
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

miracle написа:Здравейте, аз преди дни взех виза за Канада. Аз също имам позитив ЛМО и договор за 2 години. Освен всички формуляри е вероятно да изискат от вас свидетелство за съдимост(преведено) от България и FBI Record от USA ( в случай че са минали по малко от 5 години от както сте напуснали САЩ). След като ще бъдете шофьор ще ви трябва - Удостоверение от КАТ за нарушенията( само преведено без легализация) и Driver abstract (record) от USA ( не по стар от 6 мес). Друго което трябва да имате е писма от фирмите работодатели удостоверяващи периодите през които сте работили за тях както и заеманата длъжност(кратко описание) с адреси и телефони за контакт.
В моя случай изпратих документите на 29.08 и в първите дни на октомври бях поканен на интервю.

Успех на интервюто!
Миналата седмица ми изпратиха списък с допълнителни неща които ми искаха:
FBI criminal record-напуснал съм САЩ 2006 и последно си вадих такъв от 18.11.2011 .Мислиш ли че ще им свърши работа ? Колко е изискванетоза актуалност на FBI документа?
Както и писмо от фирмата в САЩ и тази в БГ ,където работих и копие на амареканската ми книшка.
Нямам US абстракс защото ако искам да извадя такъв то става онлайн но го изпращат по е-маил до работодател само.
При теб иска ха ли да минаваш на медицински преглед?
miracle
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 5:59 am

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от miracle »

Здравейте,
относно FBI criminal record - в случй че не сте посещавал САЩ от 2006г би трбвало да е ок( но все пак те са хората които казват ок лили не).
Относно Driver record-а - зависи от щата. От Северна Каролина всеки може да си го поръча онлайн, другият вариянт е от тук http://www.4safedrivers.com"
Не са искали да минавам медицински преглед.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

miracle написа:Здравейте,
относно FBI criminal record - в случй че не сте посещавал САЩ от 2006г би трбвало да е ок( но все пак те са хората които казват ок лили не).
Относно Driver record-а - зависи от щата. От Северна Каролина всеки може да си го поръча онлайн, другият вариянт е от тук http://www.4safedrivers.com"
Не са искали да минавам медицински преглед.
Последен въпрос :
Драйвинг рекорда са пред посолството ли ми е нужен или за работодателя?
Сащото питам и за БГ справката?
miracle
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 5:59 am

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от miracle »

В случай че Driver record-а и Удостоверението от КАТ не са упоменати в листа с документи които са ви пратили от консулството, значи не са ви необходими. По принцип ги изискват от консулството.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от pinokio1972 »

:rofl: от днес съм с работна виза за 2 г.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имам въпрос относно работна виза -работно разрешение

Мнение от optics »

Честито !
За кой град ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор