BG mi haresva!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

BG mi haresva!

Мнение от BabaPena »

Ot okolo sedmitsa sam v milata ni rodina (sled n na broi godini v Zapadna Evropa samo sas sporadichni poseshtenia do Bg, v stil do moreto I samoleta obratno ili do nai-blizkata rodninska/ priatelska iubileina/ svadbena sofra I samoleta obratno)…sega imam malko poveche vreme da se poogledam naokolo I stiagaiki bagaja za Kanada s interes ustanoviavam, che BG vsashnost ne e chak tolkova losho miasto.

E dobre, v momenta harcha premiata, koiato liubimia mi nemski shef mi dade na izprovodiak, koeto mai e ekvivalent na rozovi ochila…I sistematichno ignoriram tipichnata za obslujvashtata sfera navsiakade po sveta prostotia…no vse pak…tai kato leko mi e omraznalo za Bg vse kal da se hvarlia…eto vi niakolko prichini chovek da iska da jive v Bg…

1. Cheshmianata voda v Sofia e po-dobra ot Bavarskata (kosata mi pak blesti bez da se nalaga da izlivam polovinata produktsia na zavodite Loreal otgore I, mojesh da izperesh cherna teniska na raka bez po neia da ostavat gadni beli sledi I t.n.)
2. Plodovete I zelenchutsite imat vkus.
3. Na vsiaka krachka ima kapancheta s prilichna kitaiska hrana za smeshni pari.
4. Vidiotekite, Billa I Fantastiko rabotiat kaji rechi denonoshno.
5. Taksitata sa evtini I mnogo, a gradskia transport e kade po-na chesto ot tozi v malak nemski grad.
6. Jenite nosiat visoki tokove po ulitsite I niakoi ne te gleda stranno ako si s roklia.
7. Majete (dori nepoznati) ti otvariat vratata na krachmata ili ti podavat raka na slizane ot avtobusa.
8. Na vseki agal mojesh da si kupish Vog, Time ili Newsweek v original.
9. Za (vkusen) obiad na 3ma choveka (3 taratora, 2 drob sarmi I 3 kremkaramela I dve pitki) v mestnoto kapanche vchera mi vzeha 7,20 lv!!!
10. Povecheto prilichni nemski verigi za drehi imat magazine I u nas.
11. Zapochnali sa da davat krediti za jilishta i da kompensirat lihvotochki.
12. Priatelkata mi ot detinstvo I sapruga I (I dvamata s po 800 lv zaplata) imat planuvano dete I kato gledam ne jiveiat po zle ot men v Germania (s tazi razlika che az ne bih mogla da si pozvolia tselodnevna bavachka za deteto mi).

Haide sas zdrave! :)
esi
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Фев 14, 2004 6:26 pm
Местоположение: UK

Мнение от esi »

Za razlika ot teb az sum izvun BG samo ot 2 godini-jiveia v UK.Na men susto mi lipsvat mnogo nesta ot stranata ni,osobeno kato sravniavam horata po mantalitet-ne si padam osobeno po angli4anite-mnogo studeni,lizemerno liubezni i neveroiatni prostazi.Bulgarite sa kude kude po-surde4ni i topli,nisto 4e naposleduk ne im li4i mnogo-tova e ot nesigurnia i dosta tejuk jivot ot niakolko godini nasam.Smeia oba4e da ti se protivopostavia po vuprosa za eftiniata-dokolkoto shvastam si se pribrala s Euro,a kursut e 2:1.Osven tova vuobste ne sa mnogo horata,vzimasti po 800 kinta mese4no,nai-razprostranenata zaplata e 300-350.Zenite v Billa i Metro susto ne sa ot niskite,dori naprotiv.Kato pribavim i tok i voda,4iito zeni rastat vtornik i petuk..Dobaviash i 1-2 deza,suotvetnite taksi za detski gradini(+vseki petuk det.teatur za 2 lv.,vseki mesez paket toal.hartia,1 belina,1sapun,1prah za prane-smeshno nali?) ili u4ilista-u4ebnizi okolo 100 lv.,tetradki i pro4ie posobia(da ne govorim za 4astnite urozi po literatura i metam.predi kandidatstvane v gimnazia),drehi ,obuvki.Osven tova 4ovek ima i kola-benzin zna4i,ami danuzi,ami telefon,parno....ne dai si boje puk se razboleesh.
Ina4e i az mnogo se radvam kato se vurna, da vidia priiateli,rodnini ,nasam-natam,got mi e.Samo 4e kato se setia zasto se mahnah..Predpo4itam da sum navun i da si hodia 1-2 puty godishno.

Pojelavam ti uspeh za Canada.I nie se biahme zaputili natam,no za sega se prezakaha nestata.Dano skoro ima razvitie po vuprosa.
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Ami mai tova e nai tochnata definicia na "rozovi ochila"... :)
No zvuchi svezo i dano vsichki ,koito se zavarnat" fragmentarno " v BG da go vidjat i pochuvstvat po tozi nachin....
E ...mazete ot tochka 7 moze i da ne podadat raka ot taksitata v tochka 5, zashtoto riskuvat da zavarshat vecherta sas smetka ot tochka 9, kojato edva li bi pokrila iziskvaniata na partnorkata im , pazaruvashta ot magazinite upomenati v tochka 10, no zatova pak vinagi mogem da pomechtaem gledaiki porednoto bludkavo filmche ot arhivite na videotekata v tochka 4,kojato naistina raboti pochti denonoshtno....ili v kraen sluchai da piinat chasha studena voda ..moze i sofiiska ot tochka 1...pone neshto,koeto vse oshte si struva v BG...
A inache ljatoto v BG e super...Radvaite mu se!!!
Pozdravi ot moreto:Di :P
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Re: BG mi haresva!

Мнение от sara »

BabaPena написа:…eto vi niakolko prichini chovek da iska da jive v Bg…
mda.... zavisi mai ot glednata tochka mai :)
az kato biah za 3 sedmici vseki den si vazstanoviavah spisaka zashto ne iskam da jiveia v bg :D

ta vseki si ima razlichno useshtane

a za detegledachkata... ami sestra mi sa s nad 1000euro na mesec bez da plashtat naem, no celodnevno vsekidnevno baby sitter niamat ne zashtoto ne iskat :)

prosto mnenie!

Di, a liatoto mislia navsiakade e super :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

a плодовете от точка 2 ако решиш да ги миеш с водата на квартал люлин от точка 1 , ще лежиш в инфекциозното поне 1 месец, а после от рушветите няма да ти останат пари за т. 8 и и за т 5. ако пък си в положение на т.12 има голям шанс да те оберат и таратора от т.9 да ти се вгорчи :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Re: BG mi haresva!

Мнение от St.Anger »

sara написа:
BabaPena написа:…eto vi niakolko prichini chovek da iska da jive v Bg…
mda.... zavisi mai ot glednata tochka mai :)
az kato biah za 3 sedmici vseki den si vazstanoviavah spisaka zashto ne iskam da jiveia v bg :D

ta vseki si ima razlichno useshtane

a za detegledachkata... ami sestra mi sa s nad 1000euro na mesec bez da plashtat naem, no celodnevno vsekidnevno baby sitter niamat ne zashtoto ne iskat :)

prosto mnenie!

Di, a liatoto mislia navsiakade e super :lol:
Hm, az izpadam v goliamo nedoumenie...Ako 4ovek s 1000 Euro /1950 Lv/, v BG ne moje da si pozvoli detegleda4ka /300-400 lv zaplata/ mislia 4e problema ne e nito v darjavata, nito v detegleda4kata! To kato se zamisli 4ovek ne 1000 ami i 10000 Euro mogat da se izhar4at v BG bez koi-znae kakvo napavane, ama ne e v tova vaprosa...
A komentiranite po-gore predimstva na BG ne mogat da se otrekat, prosto moje bi imat razli4na tejest za vseki.
A liatoto v Montreal NIKOGA NE BIH SRAVNIL S LIATOTO V BURGAS ILI VARNA /razbiraite 4ernomorieto/!!! AMA NIKOGA! Tuk, dori i da prenebregnem otvratitelnoto vreme /niakoi "po-stari" kazvat, 4e liatoto ne e zapo4nalo, a drugi 4e bilo svar6ilo.../ niama na4in da si izkara6 taka KEFSKO kakto v Sozopol naprimer. Da se pope4e6 na niakoi ISTINSKI plaj, da pie6 2-3 ISTINSKI biri /e, i tuk ima hubava bira 8) /, da hapne6 100-200 grama tsatsa, da se nagleda6 na hubavi jeni, pri tova po monokini, pra6ki i taka natatak :wink: . Kade 6te vidi6 takova ne6to tuk?!
Taka 4e za liatoto, NE E SA6TOTO uveriavam vi!
To Live Is To Die
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Re: BG mi haresva!

Мнение от sara »

St.Anger написа:Hm, az izpadam v goliamo nedoumenie...Ako 4ovek s 1000 Euro /1950 Lv/, v BG ne moje da si pozvoli detegleda4ka /300-400 lv zaplata/ mislia 4e problema ne e nito v darjavata, nito v detegleda4kata! To kato se zamisli 4ovek ne 1000 ami i 10000 Euro mogat da se izhar4at v BG bez koi-znae kakvo napavane, ama ne e v tova vaprosa...
A liatoto v Montreal NIKOGA NE BIH SRAVNIL S LIATOTO V BURGAS ILI VARNA
....
Taka 4e za liatoto, NE E SA6TOTO uveriavam vi!
ami ne znam ot kade ti e nedoumenieto, ama nishto... no kato vidiah cenite i izdrajkata v bg (v povecheto sluchai po-visoki ot tuk) - ne znam horata kak jiveiat!

za liatoto v montreal - plaj niama, da i caca niama, da, no ima kupon i v nikoi sluchai po-losh!

a znam mnoogo dobre liatoto vav varna i malko tova v bourgas :D

vapros na predpochitania!
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Moite vode6ti motivi da imigriram v Ca, nikoga ne sam go kril, biaha:
1. Niskite dohodi, moite i na jena mi, pri polojenie, 4e biahme v gornata 4ast na stalbitsata v na6ite profesii, t.e. mnogo blizo do tavana, a pak toi e egati tavana - i kleknal edvam hodi6. S dve dumi - kofti perspektivi.
2. Prestapnostta! Imam dete i ne iskam da jivee sred mutri, narkodilari, polulegalni biznesmeni i polititsi.
Vsi4ki drugi motivi sa vtorostepenni za men! I ako doide vreme da ima niakakvo razvitie po tezi 2 to4ki v BG, za6toto te ne zavisiat ot men priako, 6TE SE VARNA vapreki vsi4ko!
Sega kato sam ve4e v Ca, vijdam 4e PRAVILNO SAM RAZSAJDAVAL V BG!
To Live Is To Die
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

az kato biah za 3 sedmici vseki den si vazstanoviavah spisaka zashto ne iskam da jiveia v bg

sara, tova si ima tochna definicia - opresnitelni kursove :D
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Re: BG mi haresva!

Мнение от No667 »

BabaPena написа:Ot okolo sedmitsa sam v milata ni rodina (sled n na broi godini v Zapadna Evropa samo sas sporadichni poseshtenia do Bg, v stil do moreto I samoleta obratno ili do nai-blizkata rodninska/ priatelska iubileina/ svadbena sofra I samoleta obratno)…sega imam malko poveche vreme da se poogledam naokolo I stiagaiki bagaja za Kanada s interes ustanoviavam, che BG vsashnost ne e chak tolkova losho miasto.

E dobre, v momenta harcha premiata, koiato liubimia mi nemski shef mi dade na izprovodiak, koeto mai e ekvivalent na rozovi ochila…I sistematichno ignoriram tipichnata za obslujvashtata sfera navsiakade po sveta prostotia…no vse pak…tai kato leko mi e omraznalo za Bg vse kal da se hvarlia…eto vi niakolko prichini chovek da iska da jive v Bg…

1. Cheshmianata voda v Sofia e po-dobra ot Bavarskata (kosata mi pak blesti bez da se nalaga da izlivam polovinata produktsia na zavodite Loreal otgore I, mojesh da izperesh cherna teniska na raka bez po neia da ostavat gadni beli sledi I t.n.)
2. Plodovete I zelenchutsite imat vkus.
3. Na vsiaka krachka ima kapancheta s prilichna kitaiska hrana za smeshni pari.
4. Vidiotekite, Billa I Fantastiko rabotiat kaji rechi denonoshno.
5. Taksitata sa evtini I mnogo, a gradskia transport e kade po-na chesto ot tozi v malak nemski grad.
6. Jenite nosiat visoki tokove po ulitsite I niakoi ne te gleda stranno ako si s roklia.
7. Majete (dori nepoznati) ti otvariat vratata na krachmata ili ti podavat raka na slizane ot avtobusa.
8. Na vseki agal mojesh da si kupish Vog, Time ili Newsweek v original.
9. Za (vkusen) obiad na 3ma choveka (3 taratora, 2 drob sarmi I 3 kremkaramela I dve pitki) v mestnoto kapanche vchera mi vzeha 7,20 lv!!!
10. Povecheto prilichni nemski verigi za drehi imat magazine I u nas.
11. Zapochnali sa da davat krediti za jilishta i da kompensirat lihvotochki.
12. Priatelkata mi ot detinstvo I sapruga I (I dvamata s po 800 lv zaplata) imat planuvano dete I kato gledam ne jiveiat po zle ot men v Germania (s tazi razlika che az ne bih mogla da si pozvolia tselodnevna bavachka za deteto mi).

Haide sas zdrave! :)
1. Cheshmianata voda v Canada e shibana,a imat mnogo voda,nalaga se da si kupuvash Brita filter.
2.Plodovete i zelenchucite v BG naistina sa dobri
3.V Winnipeg im aprilichni kapancheta za hrana s Pizza za 1$ i parjeni pileta za po 2.50$ porciata,sravneno sas zaplatite s BG,hraneneto v kapanche v Canada e po-evtino ot BG
4.v Canada v magazinite asortimenta e mnogo slab sravneno s Billa ili Evropa,napravo tragichno,ima i hubavi salami i sirena ama sa po-skapi, 7-Eleven raboti denonoshtno nezavisimo ot tova che go obirat ot vreme na vreme. 7-Eleven e shibana amerikanska veriga.
5. taksitata tuka mejdu 10-15$ ste te zakarat kade li ne v Winnipeg,ako ste 3 dushi na kupon ne e tolkova skapo,bus sa gotini i redovni po razpisanie.
6. jenite v Winnipeg sa edno ot bogadstvata na grada,ne sum predpolagal che moje da ima tolkova gotini jeni,dobre oblecheni i sexy
Vsiakakvi rasi i narodnosti.
7.n/a
8.Time.com e online clasika
9.Opredeleno ima evtini krachmeta v BG deto si zaslujavat da se posetiat,ima edna krachma po patia za Pamporovo,v Narechenski Bani e,kazva se Rodopski specialiteti,nikoga kato minavam ot tam ne q propuskam.
10.the Bay i Sears imat dobri drehi poniakoga na promociite i moje da si gi kupish po evtino i ot BG
11. Creditite praviat jivota po-udoben v Canada,a moje da sa dobar start v jivota ti v BG ako reshish da ne gi varnesh tuka i davat i stava po-lesno
12. Malko balgari vse oste sa na zaplata 800 leva,povecheto se mahat ot Bg imenno zaradi rabotata i parite,ti sega si turist v BG,ste mojesh li da si namerish barzo rabota za 800 leva?
13.Sravneniata mejdu darjavi,situacii i deistvitelnost e subektivna i strogo individualna za vseki edin.

Sas zdrave
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Muhahahaha
nie s jena mi ako vzimahme 2 x 800 =1600lv ,no na brega-prez um niama6e da ni mine da emigrirame!
imam priateli koito sa s 1x 400 i 1 x 800 = 1200 i prez um ne im minava da emigrirat -na tiahno miasto i az taka 6tiah da buda-malko sigurnost da imah za dohodite si!
ako samo edin ot nas vzema6e 1000 Evro = 1950 lv -nikoga,nikoga niama6e da mi hrumne da emigriram-samo ekskurzii :lol: :beer:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Иха,че весела тема била тук! :D
(Сашо,обра точките и се въргалях сума ти време под компютъра от смях! :lol: )
1. Cheshmianata voda v Sofia e po-dobra ot Bavarskata (kosata mi pak blesti bez da se nalaga da izlivam polovinata produktsia na zavodite Loreal otgore I, mojesh da izperesh cherna teniska na raka bez po neia da ostavat gadni beli sledi I t.n.)
Добра е Софийската вода,но само в една малка част от София.Често,обаче се случва да я няма никаква дни наред,или пък топла,и тогава продуктите на Лореал си остават само мечта. Във всеки случай,Монреалската не е по-лоша,пък и не свършва никога...Забравих какво е бойлер,икономии и лея и кисна във ваната с часове-това,което е просто непозволим лукс у нас.
На всичкото отгоре и не само продуктите на Лореал са ми къде по-достъпни,но и такива продукти,за които не съм и мечтала там.
2. Plodovete I zelenchutsite imat vkus.
Ох,боже! Само не споменавайте това пред никой в България,че си е чиста еснафщина! Чудя се докога ли емигрантите ще пеят все тази песен... :roll: Не знам баварските зеленчуци,но Монреалските по нищо не отстъпват!
3. Na vsiaka krachka ima kapancheta s prilichna kitaiska hrana za smeshni pari.
4. Vidiotekite, Billa I Fantastiko rabotiat kaji rechi denonoshno.
Вярно! Но това не е причина да искам да живея в България.Със заплатата си позволявах китайски ресторант по празници и си мислех,че е върха на сладоледа.
5. Taksitata sa evtini I mnogo, a gradskia transport e kade po-na chesto ot tozi v malak nemski grad.
Такситата са невероятно скъпи.Позволявах си само когато закъснявам за работа,за което получавах мъмрене от шефката.Тя твърдеше,че такси се хваща само на път за вкъщи,а не на път за работа.Във всички случаи,тя с нейната заплата не можеше да си го позволи в нито една посока и затова я беше яд...Градския транспорт е по-редовен от този в малък Канадски град също,но какво да се прави,ние пък се возим на коли.
6. Jenite nosiat visoki tokove po ulitsite I niakoi ne te gleda stranno ako si s roklia.
Жените могат да носят винаги и навсякъде това,което си поискат.В Монреал никой никого негледа странно за облекло,дори да си по тениска при -20 гр.,дори да ти провисва шкембето и да ти се виждат "чаршафите" на цветчета от смъкнатите панталони... :lol:
7. Majete (dori nepoznati) ti otvariat vratata na krachmata ili ti podavat raka na slizane ot avtobusa.
В първия случай сигурно тоя е бил яко фрашкан,а във втория,явно те е сбъркал със собствената си жена. :D
8. Na vseki agal mojesh da si kupish Vog, Time ili Newsweek v original.
Сигурно! Ако си със премия от любимия немски шеф,която ти е дал на изпроводяк! Ако не,си четеш 24-часа!
9. Za (vkusen) obiad na 3ma choveka (3 taratora, 2 drob sarmi I 3 kremkaramela I dve pitki) v mestnoto kapanche vchera mi vzeha 7,20 lv!!!
И аз обядвах в такива капанчета,само че не повече от едно шкембе-чорба.И без това цялата ми заплата там отиваше...За същите пари обядвам и тук.
10. Povecheto prilichni nemski verigi za drehi imat magazine I u nas.
Защо не попита приятелките колко ги грее това?
11. Zapochnali sa da davat krediti za jilishta i da kompensirat lihvotochki.
Винаги са давали кредити и компенсирали лихвоточки.Моите лихвоточки за компенсирани отдавна.Въпросът е кой има право на това и много ли са работещите и осигурените върху заплата от 800 лв.
12. Priatelkata mi ot detinstvo I sapruga I (I dvamata s po 800 lv zaplata) imat planuvano dete I kato gledam ne jiveiat po zle ot men v Germania (s tazi razlika che az ne bih mogla da si pozvolia tselodnevna bavachka za deteto mi).
Нямам представа как се живее в Бавария,но нито един от приятелите ми дори и с по-голяма заплата не живее по-добре от мен.


Не мога да повярвам,че има хора,за които това е откритие и за които изброените по-горе неща биха могла да бъдат причина да поискат да живеят в България.Явно много много заслепена си била,баба Пена! Или пък в Бавария ще да е много зле... :roll:
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mdammm :)

Sasho i Diana me razsmiaha...a kato cheta Nomera mai i v Winnipeg niama da e losho. :)

Vsichkite ste pravi (estestveno) - Bg ne e idealno miasto...no kato gledam ne sam uspiala da opisha dobre osnovnata si ideia: Nе mislia da se vrashtam da jiveia v Bg zasega (po reditsa lichni prichini na zapad mi e po-dobre), no negativizma i pochti totalnoto otrichane s koeto si tragnah ot BG predi godini veche go niama. V momenta vijdam progresa i razvitieto na Bg i balgarskoto...i mu se radvam...ne znam dali se dalji na evropeiskata mi zaplata ili na slantseto ili na priatelite ili na vsichko zaedno...no e fact...i mi se struva che malko pozitivizam e po-dobre ot "V Kanada e varha, v BG e koshmar"

Haide sas zdrave i slagaite rozovite ochila! :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

ela si nameri rabota za 800 leva. da te vidim
na men mi pisna segashnata rabota ama kvo da pravia da si nameria nekva za 200 300 leva li?
I kvo kato rabotia kato injiner i sym cial den pred kompiutyra i se kioravia pred toia monitor i sym cial den na stola to po dobre shofior canada
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Dnes sutrinta si napravih kalkulacia na zarabotenoto prez poslednia mesec....
Ami to se poluchi suma nad 800 Lv... :shock:
A az ne sam i zabeljazala...
Daaaaaaa.....Slozih rozovite ochila i...oblacite stanaha po krasivi!
:nut:
Заключено