Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от budtel »

Не очаквах, че сепаратистите ще водят, както показват проучванията. Но това е факт според проучвания на Ла прес. Новината я видях в български сайт, но предполагам, че информацията е достоверна. Интересно е какви ще са последиците ако Мароа спечели. Според проучванията тя печели с 32% след нея са либералите с 29%.
Става интересно...

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5047791"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от optics »

Кебекски сепаратисти могат да вадят дивиденти от приказки за либерте само за избори. Ако нещата опрат до истинско либерте, трябва да имаш дупе, тоест да не те е страх че ще остане голо (хем и без чифте пищови). Такива смелчаци надали има.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от Ninushevi »

Ей, вярно, бе, държа вестника в ръцете си. 32% PQ, 29% PLQ , 21%CAQ. Но като цяло това е заради районите извън Монреал и Квебек сити. Ми квото направят, направят, ние какви сме, че да имаме някакво кой знае какво мнение...Ще сме наблюдатели ;) Старият български обичай всеки да разбира от политика трябва да остане в историята...
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от Странджата »

Ninushevi написа:Ей, вярно, бе, държа вестника в ръцете си. 32% PQ, 29% PLQ , 21%CAQ. Но като цяло това е заради районите извън Монреал и Квебек сити. Ми квото направят, направят, ние какви сме, че да имаме някакво кой знае какво мнение...Ще сме наблюдатели ;) Старият български обичай всеки да разбира от политика трябва да остане в историята...
Що,този обичай си го носим в куфарите!
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от budtel »

Странджата написа:
Ninushevi написа:Ей, вярно, бе, държа вестника в ръцете си. 32% PQ, 29% PLQ , 21%CAQ. Но като цяло това е заради районите извън Монреал и Квебек сити. Ми квото направят, направят, ние какви сме, че да имаме някакво кой знае какво мнение...Ще сме наблюдатели ;) Старият български обичай всеки да разбира от политика трябва да остане в историята...
Що,този обичай си го носим в куфарите!
В основата на гражданското общество стои интересa към това което става в политиката. Ето сега сепаратисите имат шанса да спечелят. В крайна сметка за това има избори. Ако не ни интересува политиката значи не живеем в условията на демокрация.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от Ninushevi »

Интересът към политика, според мен, е съвсем нормално нещо. Аз нямах предвид да не се интересуваме. Аз самият се интересувам от много години. Просто мисълта ми беше, че достатъчно примери съм виждал на "бистрене" от хора, които няма какво да правят..Иначе винаги съм смятал, че материята е интересна и че не трябва да сме встрани от нея. То за това в БГ няма гражданско общество, щото никой не ходи да гласува, а после всички са виновни за ситуацията. Поздрави ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от myhata II »

В България "Гражданите" си продават гласа за пари,какво да говорим повече ... 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Квебекските сепаратисти водят в проучванията

Мнение от Люта чушка ® »

Глас за пари, казваш? Оттам ще да иде тая прословута "Мистерия на българските гласове" явно :lol:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Публикувай отговор