България узрява за война с негативизма

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от Marto »

budtel написа:
По соца нямаше нужда от гражданско общество.
А пък в нацистка Германия евреите е нямало нужда да плащат наем.

Ти случaйно да си падал на главата си, многократно, като малък?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от roumensp »

budtel написа:
roumensp написа:
budtel написа:В Българите е нормално да се оплакват, защото демократите и Рейгън им казаха, че ще стане по-хубаво от социализма, а то стана три пъти по-зле.
Интересно какви са ти критериите, за да твърдиш, че сега е 3-пъти по-зле от преди...
Нали все ни убеждавате с Мухътъ колко е хубаво там - гражданско общество, най-добрите лекари, ядене и пиене ... То тогава излиза, че преди 30 години (когато е била 3-пъти по-добре) България е била номер 1. :clap:
По соца нямаше нужда от гражданско общество. Здравната истема сега е продължение на здравната система от соца. Всички школи и медицински светила се съдадоха в този период, а сега се мъчат да унищожат всичко добро изградено през годините. А хубавата храна в България е тази която се прави по старите БДС та.
Моите спомени пък са за недостиг, уравниловка, цензура, подтискане на лични права и свободи, информационно затъмнение ... но принципът всекиму помалко и поравно (а за тия с партийни книжки малко повече), така че да не си завиждаме един друг и роптаем, горе-долу работеше. :D

И откъде ги копаете тия митове за хубава храна в България? През соца повечето българи се тъпчеха с боб, леща и хлебец през половината време, а агнешко можеха да си позволят един път в годината. Вместо истински шоколади продаваха долнопробни марципани, колбасите бяха (и са) претъпкани със сланина, в месарницата половината от теглото на месото, което купуваш беше кокали, жили, сланина и замръзнала вода. Хубавата храна е навсякъде другаде, но не и там.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от budtel »

Много сте ми ***** с тези "права и свободи". Какви свободи, какви права. Един прост пример са имотите на ипотека. Изплащат се почти до пенсия, а в някои случаи и след това. Това свобода ли е? Или тукашната здравна ситема - голяма свобода - не може човек да се добере до желания специалист. Също няма и свобода на словото. Отиди в официлна медия и ги помоли да ти публикуват негативно мение за нещо. Ще ти откажат веднага
Единствено ми харесва че има възможности за дребен бизнес
Но строеве с комбинация на соц и дребен бизнес имаше в Сирия, Тунис, Либия и там хората бяха наистина щастливи.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от grozdan »

budtel написа: Но строеве с комбинация на соц и дребен бизнес имаше в Сирия, Тунис, Либия и там хората бяха наистина щастливи.
Толкова щастливи бяха, че им държа две десетилетия след нашите промени преди изведнъж, отраз и спонтанно да решат да сменят господарите си. Много е хубаво да си щастлив, когато ножа или пистолета е опрян в теб ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от Rall »

" Заглавие: България узрява за война с негативизма"
:rofl: Значи ли това, че Мухата, Ябълката, Будителя и сие нема повече да мрънкат? |(
Dead Eyes See No Future
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от budtel »

grozdan написа:
budtel написа: Но строеве с комбинация на соц и дребен бизнес имаше в Сирия, Тунис, Либия и там хората бяха наистина щастливи.
Толкова щастливи бяха, че им държа две десетилетия след нашите промени преди изведнъж, отраз и спонтанно да решат да сменят господарите си. Много е хубаво да си щастлив, когато ножа или пистолета е опрян в теб ;)
Много е дълго да ти обяснявам, кой свали тези строеве. Явно не си въобще на ясно какво стана там и кой и защо направи тези бунтове.
А ти сега вярваш ли, че тези държави ги чака нещо по-добро от това което беше?
Сега ситуацията е комична. Т.н. млади демокрации трябвало да догонват старите демокрации, но старите нещо ги налегна криза и не се вижда изхот от това положение. Какво ще гонят сега младите демокрации, какво стана с еталона, с примера на подражание, с патрона на светлото бъдеще. Сега остана да си повтарят за правата и свободите. Ами добре къде останаха обещанията за висток стандарт високи заплати и т.н. Само се говори за някаква си демокрация и права и свободи. Смях, смях, смях. Световна политическа тагикомедия бих казал.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от pumpy »

budtel написа:Много сте ми смешни с тези "права и свободи". Какви свободи, какви права. Един прост пример са имотите на ипотека. Изплащат се почти до пенсия, а в някои случаи и след това. Това свобода ли е? Или тукашната здравна ситема - голяма свобода - не може човек да се добере до желания специалист. Също няма и свобода на словото. Отиди в официлна медия и ги помоли да ти публикуват негативно мение за нещо. Ще ти откажат веднага
Единствено ми харесва че има възможности за дребен бизнес
Но строеве с комбинация на соц и дребен бизнес имаше в Сирия, Тунис, Либия и там хората бяха наистина щастливи.
Интересно в България по време на социализъма за колко време се изплащаше панелката ????
И колко хора щяха да имат къщи като прогимназии ако цялата рода и всички приятели не изливаха задружно плочите на села. Няма да коментирам от къде се крадяха материалите за тези къщи и за целия ни живот изобщо. За кола се чакаше 10-15 години, през което време едни 1500 ТВОИ лични лева, стояха на разположение на държавата безплатно....
Да се самолекуваш и/или ти да определяш кой и кога ще те лекува не е характеристка на нито една здравна система, за щастие. Това е характеристика на хаоса в здравеопазването в България.
И защо трябва официална медия да публикува твоите нагативизми за нещо ? И ако това е единствение недостатък тук, то доколкото си спомням в БГ хората не смееха и да искат да публикуват нещо негативнов работническо дело, защото след това ги чакаха дълги години "права и свобода" на майната си, в най-добрия случай......
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от valioiko »

Ясно, ясно, ясно! Масони, фасони, евреи, Билдерберги, Ционистки мъдреци....все те са ни виновни.

Ето сега вече стана смешно! :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от pumpy »

Rall написа:" Заглавие: България узрява за война с негативизма"
:rofl: Значи ли това, че Мухата, Ябълката, Будителя и сие нема повече да мрънкат? |(
:y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от budtel »

По соца много лесно се изплащаха жилищата. Банката даваше ниски фиксирани лихви. Изплащаха се много по-бързо от колкото сега. Нямаше стрес. Хората едновременно си правеха и къщи по селата.
И не мисля, че има хаос в момента в България. Това са медийни глупости, целящи да заблуждават хорта и да им отвличат вниманието от по-важните неща.
А аз в България винаги съм избирал при кой лекар да ходя. Това не е никакъв проблем и по соца не беше. Знаеш накой добър и отиваш без проблеми. Е това е свобода.
И сега някой като си отиде в България първата му работа да си направи изследвания, да отиде на лекар и т.н.
Ето Пумпи и ти скоро ще си ходиш и ще отидеш на лекар, ще си направиш пълни изследвания, даже и на зъболекар може да отидеш. Ще се почувстваш малко по-свободен. ;)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от grozdan »

budtel написа: Много е дълго да ти обяснявам, кой свали тези строеве. Явно не си въобще на ясно какво стана там и кой и защо направи тези бунтове.
А ти сега вярваш ли, че тези държави ги чака нещо по-добро от това което беше?
Сега ситуацията е комична. Т.н. млади демокрации трябвало да догонват старите демокрации, но старите нещо ги налегна криза и не се вижда изхот от това положение. Какво ще гонят сега младите демокрации, какво стана с еталона, с примера на подражание, с патрона на светлото бъдеще. Сега остана да си повтарят за правата и свободите. Ами добре къде останаха обещанията за висток стандарт високи заплати и т.н. Само се говори за някаква си демокрация и права и свободи. Смях, смях, смях. Световна политическа тагикомедия бих казал.
Да съм казал някъде, че ги чака нещо добро или по-добро от досегашното? Личното ми мнение е, че ги чака беззаконие, екстремизъм и извращения. Но е очевидно, че не са били толкова щастливи от "соца и дребния бизнес" както ти ги изкарваш. Ако беше така, то Арабската пролет щеше да дойде когато цъфнат налъмите.
budtel написа:А аз в България винаги съм избирал при кой лекар да ходя. Това не е никакъв проблем и по соца не беше. Знаеш накой добър и отиваш без проблеми. Е това е свобода.
Извинявам се за намесата, но само искам да вметна, че ако в Кебек също познаваш доктор не е никакъв проблем да отидеш при него. Според някои обаче това е връзкарство ако е в Канада и свобода ако е в България ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от budtel »

Grozdan, недей да ставаш **** за арабската революция. Тези революции бяха извършени от ислямисти. В момента в Сирия бунтовниците също са ислямисти. А в тези държави имаше светски режими, които не даваха на ислямистите да въведат Шириата. Там работата е много дебела и се моли да не почнат такива ислямистки революции и по други държави.
Също така в тези т.н. арабски държави съвсем не всички са араби. В Сирия и Йордания половината са етнически араби. В Йордания другата половината са бедоини, а в Сирия са различни етности - алуити, кюрди др. Президента на Сирия не е арабин. Тези етноси и християните са против тези арабски революции. В Египед има местно население копти. В Алжир и Мароко има доста бербери. В Ливан също е голяма мозайка. В тези страни има и много православни хиситяни.
Интересното е че в тези бунтове участват само ислямисти, които са предимно араби.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от pumpy »

budtel написа:По соца много лесно се изплащаха жилищата. Банката даваше ниски фиксирани лихви. Изплащаха се много по-бързо от колкото сега. Нямаше стрес. Хората едновременно си правеха и къщи по селата.
И не мисля, че има хаос в момента в България. Това са медийни глупости, целящи да заблуждават хорта и да им отвличат вниманието от по-важните неща.
А аз в България винаги съм избирал при кой лекар да ходя. Това не е никакъв проблем и по соца не беше. Знаеш накой добър и отиваш без проблеми. Е това е свобода.
И сега някой като си отиде в България първата му работа да си направи изследвания, да отиде на лекар и т.н.
Ето Пумпи и ти скоро ще си ходиш и ще отидеш на лекар, ще си направиш пълни изследвания, даже и на зъболекар може да отидеш. Ще се почувстваш малко по-свободен. ;)
Не майна, моя зъболекар живее с мен. Онзи ден бях на преглед и си планирахме една пломбичка за правене, защото ми се счупи единия мъдрец - този с кореновото лечение...ти имаш ли си кореново лечение на мъдрец, като си толкова свободен.
А за лекар - преди месец имах час: пълни изследвания, тези дни ще имам follow up, напълно безплатно (от работата на жена ми имаме добра застраховка, държавна, безплатна), избирам си лекаря когато и където пожелая. Той между другото е много добър семеен приятел, жените ни са първи дружки, работят за една компания, по цял ден са заедно....

Аз не разбирам какъв е проблема с изплащането на жилища в Канада/САЩ - лихвите са ти високи, нямаш финансиране, срока ти го определя банката, а не можеш да си го избереш ????
А сега се сещам - нямаш кинти....за това не е виновна Канада или комунизма, майна, съжалявам......

Аз не помня майка ми и баща ми да имаха възможността лесно и свободно да си направят къща на село. Ако и майка ми да работеше в АОНСУ и взимаше не лоша заплата. Гледаха 3 деца и живеехме доста ограничено. Спомням си баща ми можеше да ни заведе да яден навън веднъж годишно, когато свършваше учебната година. Повече не можеше да си позволи. А сипваше бензин в колата само веднъж месечно - за 40 кинта и колкото толкова. И добре, че аз като трето дете ходех безплатно на лагер и на море и имах безплатен обяд в училище, та нашите все пак смогваха да се оправят с три деца......
Не знам ти в каква България си живят преди 1989, но моята беше мизерна. Знам имало и по-зле от мен, защото майка ми все пак имаше добра заплата и благодарение на позицията на баба ми (АБПФК), но общо взето беше мизерно. Обстановката беше мизерна. Не се оплаквам, но не мога да го възхвалявам, както ти казах по-горе не мога да пия толкова много...

Или бяхме много свободни да маршируваме под чернобилския дъж в далечната 1986 на първомайска манифестация ?
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от crusader »

pumpy написа:Знам имало и по-зле от мен, защото майка ми все пак имаше добра заплата и благодарение на позицията на баба ми (АБПФК), но общо взето беше мизерно.
pumpy, ти възползва ли се от тази "позиция" ?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от MrGeek »

budtel написа:В момента в Сирия бунтовниците също са ислямисти.
То е хубаво да четеш руската преса и пропагандните сайтове на Атака, ама явно покрай тия глупости си изтървал един съвсем пресен факт: първият космонавт на Сирия Мухамед Ахмед Фарис, който, забележи, е герой на СССР и носител на орден "Ленин" е дефектирал в Турция, като пътьом открито е подкрепил бунтовниците, посещавайки щаба им в Алепо. Още преди няколко седмици пък дясната ръка и личен приятел на сатрапа Асад, генерал Тлас също така дезертира и обяви, че ще се опита да обедини и оглави опозиционните сили. Все отбор ислямисти, а будтелчо? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор