Вече сме в Монреал

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
mika
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Окт 26, 2003 4:03 pm

Вече сме в Монреал

Мнение от mika »

Здравейте приятели!
От почти 2 месеца сме в Монтреал и ето, че най-после имам време и възможност да пиша.
С няколко думи за първите ми впечатления: ами определено съм приятно изненадана от града, от хората, от отношението... Бяхме се подготвили психически за доста трудности и за бавно адаптиране, но благодарение на готини хора и разбира се на опредлена доза късмет май попрескочихме предполагаемия "първоначален шок"... Синът ни тръгна на детска градина, дъщеря ни на летен лагер, а ние от няколко дни сме на курс по френски (не КОФИ - за него трябва да почакаме още няколко месеца). Децата се чувстват прекрасно, обожават да играят в парковете, да хранят катеричките и естествено да си правим пикник. Незнаенето на френския не ги притеснява, нямам идея как се разбират с другите деца, но явно успяват някак си. Ние преди два дни взехме теоретичния изпит за канадски шофьорски книжки, а след около месец трябва да имаме практически изпит...
Относно града - ами доста ни харесва. Имам усещането, че тук се е събрал целия свят като раси, религии, националности, култура, архитектура..., за да докаже че е напълно възможно всички те да "съжителстват" в синхрон....
Естествено ми е мъчно за България и за близките ми там, но знам че в Канада децата ми ще растат спокойни и щастливи и това ме зарежда с невероятен оптимизъм. Определено съм положително настроена към действителността тук и силно се надявам това да не се промени...

Поздрави на всички и бъдете здрави!
Botzo

Мнение от Botzo »

Bravo mika ot sega natatuk smelo napred i vsi4ko 6te se naredi. Lo6oto ostabna v BG (niamam v predvid roditelite ipriatelite). :beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

eee хубаво че ви харесва! ама не ви ли е малко рано да ви става тъжно за българия :wink: аз я сънувах един-два пъти и готово, вече все по рядко се сещам :lol:
айде, бързо намиране на работа ви пожелавам :D и по малко работа с индийци и пакистанци щото вече ми станаха отвратителни :roll:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Добре дошла, Мика! Успех във всяко начинание!
Аватар
ghost
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:57 pm

Re: Вече сме в Монреал

Мнение от ghost »

mika написа:... Имам усещането, че тук се е събрал целия свят като раси, религии, националности, култура, архитектура..., за да докаже че е напълно възможно всички те да "съжителстват" в синхрон....
Towa moje dobre da pasne kato abzac ot reklamno-poeti4na knijka za Montreal.

:lol:
Аватар
Boko
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 12:38 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

hi

Мнение от Boko »

Eiiiiiiiiii edin pat da pro4eta ne6to hubavo :beer: :beer: :beer:
Bravo na Mika!
Каквото посееш това ще пожънеш! Каквото си надробиш това ще сърбаш!
Ако посееш сега ще пожънеш после!
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

браво :) :) :)
Katy
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:57 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Katy »

DOBRE DOCHLI!
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

От все сърце ви желаем късмет и занапред!!! :P :P :P
Заключено