Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Не забравяйте че процедурите и правилата, които Линко и Емили са се постарали да обяснят на български са били валидни в съответиня отрязък от време. А нещата се променят доста динамично. Специално това в червеното - кой стаж се взима предвид - по мое време (след Линко и преди Емили) беше изрично посочено в Guide des procédures d'immigration, но във версията от Март 2012 не е - единственото ограничение което може да се види е да не е от ниво D.

Няма идоли и няма абсолютно познание - и точно за това е форумът, за да си помагаме доколкото можем. Тези които са една крачка напред, помагат на тези, които са една крачка зад тях. И за нещастие тези които ги делят океани и години прекарани в различни страни и култури често пъти не се разбират достаъчно добре и се получават ситуации като тази между NightMartini и КанТангра. Май най-доброто, което можем да направим в слючая е да се опитаме да разберем гледната точка на другия ако има смисъл, ако ли не - да не се бързаме да се чувстваме обидени и засегнати :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Сега, като се поразрових за това прословуто сравнително оценяване ми стана ясно, че то е наложително в случаите, когато желаете да работите на държавен пост към общината, или желаете да работите като преподавател.
От друга страна, този документ не е нито диплома, нито еквивалент на диплома, а просто експертно становище, което има за цел да ви помогне в търсенето на работа, или продължаване на вашето образование. Въпреки че в повечето случаи не се изисква от работодателя, препоръчително е да се поинтересуване дали не се изисква в съответното предприятие.
От формуляра, който съм посочил по-горе, и въз основа на изискваните документи в него, става ясно че това оценяване се прави на място.

п.с. Колкото до написаното от колегата горе, напълно го подкрепям!
За една година DCS се промени три пъти, гида и той три пъти, добавиха се нови формуляри, изискват се други или допълнителни документи, правилата също се промениха драстично, таксите и те се промениха три пъти, затвори се посолството във Виена, промениха се адресите за подаване на документите, и още...и още....
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от 24022012 »

Благодаря за отговорите!

И аз мисля, че никой не е длъжен да отделя от времето си, за да отговаря във форума. Също е ясно, че е страшно много труд, да се събере цялата информация и да се поддържа в актуален вид, само за да е в помощ на бъдещите емигранти/участници във форума.
Така че, благодаря на всички, които отговарят, дори и информацията да не е най-последната, все пак е основа, за която да се хване човек и да знае къде да потърси допълнително :y:
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

martatabs написа:Сега, като се поразрових за това прословуто сравнително оценяване ми стана ясно, че то е наложително в случаите, когато желаете да работите на държавен пост към общината, или желаете да работите като преподавател.
От друга страна, този докуме
Ако кандидатствате в държавен колеж, трябва да представите този документ задължително. В университетите не е честа практиака да гоискат, но в колеж - не може без него.

Също така можете да си го направите още докато сте в БГ, особено ако има някой приятел да иде да ви подаде документите на гишето на Кремази :) Както се получи при мен :)
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milly »

с риск да задълбая случай, който не ми е приложим /то пък знае ли човек/, но ми стана интересно, demococcus, какво означава "гишето на Кремази"? Би ли описал накратко? Не можах да разбера ти докато си бил в БГ приятел ти е подал документите в Канада за евалюация / :$ / или обратно?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от NightMartini »

milly написа:.......... ми стана интересно, какво означава "гишето на Кремази"?.....
À Montréal
Centre d’expertise sur les formations acquises hors du Québec
Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles
255, boulevard Crémazie Est, 8e étage, bureau 8.01
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

NightMartini написа: À Montréal
Centre d’expertise sur les formations acquises hors du Québec
Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles
255, boulevard Crémazie Est, 8e étage, bureau 8.01
Понеже сайта им не се отваря в момента, за да проверя. Възможно ли е да се свържа с тях по имейл, за да попитам каквото ме интересува?
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

cantare написа: Понеже сайта им не се отваря в момента, за да проверя. Възможно ли е да се свържа с тях по имейл, за да попитам каквото ме интересува?
Няма мейл, но има телефон 514 864-9191. Не се разочаровай обаче, ако се окаже че само среща за подаване на документи можеш да си уговориш на него и не се наемат да отговарят на специфични въпроси. Все пак хората са се постарали максимално подробно да опишат всичко което би могло да те интересува.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Tish »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ecues.html"
ако така вървят нещата за всички от 2 група ще има място :)
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от ibogdanov »

Попаднах случайно на тези разяснения и ги споделям с вас ;)
Надявам се да са ни полезни, поне дават отговор на въпросите коя професия какво крие в себе си като образование.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Tish написа:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ecues.html
ако така вървят нещата за всички от 2 група ще има място :)
Много полезен линк и статистика, благодаря Tish!
giga
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:44 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от giga »

На бланката за плащане с кредитната карта до името и подписа на картодържателя каква дата се попълва-дата на раждане или днешна дата?Срещам и двата варианта,кой според вас е правилен?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Щом не пише Date de naissance, значи попълваш датата на подписване на формуляра.
dragomirov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 5:50 am

точки

Мнение от dragomirov »

Здравейте на всички. Искам да попитам каде трябва да влезна за да мога да си изчислявам точките за кандидатстване(години, езици, професия и т.н.). Благодаря за отговорите предварително. Успех на всички!
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: точки

Мнение от karelia79 »

Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор