Информационна сесия Он-Лайн

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от demococcus »

Дори и година да е минала, какво от това? Жена ми учеше с момичета, които по 4 години са чакали.
По мое време май беше някакъв рекорд на скоростна обработка. За по-малко от година след подаване на първите документи хората получаваха виза. При мен - година и мъничко. Ама и тогава бая се притеснявахме и мърморехме че се бавят, хихи.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Misho76 »

demococcus възможно е.Но темповете на живот поне според мен тогава и сега се измерват с различни критерии.За огромно съжаление,в момента в БГ си заминават всеки ден от инфаркт на работното място хора набор 70-80 .И това е ужасно тъжно!Ужасно!Знам това,защото рабоатата ни е свързана до известна степен с тази статистика.Идея нямам при сегашните темпове на живот в БГ кой би могъл да си позволи лукса да чака 4 години.
Хората заминали 95-96 са заминавали през Будапеща/тогава там беше процедурата/ за има няма 6 месеца всичко от подаване до виза.Значи е възможно.Да,далечна е 95-та ама все пак пак служители са обработвали документите,а и кандидатурите хич не са били малко.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от demococcus »

Misho76 написа:в момента в БГ си заминават всеки ден от инфаркт на работното място хора набор 70-80. ...Идея нямам при сегашните темпове на живот в БГ кой би могъл да си позволи лукса да чака 4 години.
Ъъ... имаш предвид че получават инфаркт от претоварване с работа ли?!

Ето едно примерче за темп на живот тук - българка, в нейния отдел е нормално да се остава след края на работния ден и да се работи на лаптопа от вкъщи, без това да се плаща допълнително. Освен това учи вечерно и работи като доброволка в един магазин на центъра. Имам много такива познати тук, но в България - никой с изключение на шепа програмисти.
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от ibogdanov »

здравейте, има ли регистрирани за утрешната видео сесия ?
и как разбирате това - "Время: 3:00 вечера (UTC +1)? парижскому времени. проверить часовой пояс"
защото според мен е 3 сутринта на 10 май.

опссс казуса решен ;) - 15 часа след обяд!
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от cantare »

16 часа наше време
Vouloir, c'est pouvoir!
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от ibogdanov »

Явно .. аз съм скаран с времето...
Седя и чакам а то днес е 9 ти, не 10 ти.
Напразно "нахраних" канадците. грешката си е в мен ;)
Последно промяна от ibogdanov на Сря Май 09, 2012 9:27 am, променено общо 1 път.
marina22
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 10:34 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от marina22 »

ами тя сесията не е ли за утре 10 май поне на мен така ми потвърдиха след като се регистрирах
pierrot_bg
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 3:28 pm

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от pierrot_bg »

ibogdanov написа:здравейте, има ли регистрирани за утрешната видео сесия ?
и как разбирате това - "Время: 3:00 вечера (UTC +1)? парижскому времени. проверить часовой пояс"
защото според мен е 3 сутринта на 10 май.

опссс казуса решен ;) - 15 часа след обяд!

Е, добре, а аз си мислех, че добре разбирам руски :) Според мен 3,00 часа вечера парижкому времени си е точно 4,00 часа българско или 4,00 рано сутрин. Можеха да го напишат по-разбираемо, щото на мен ми се изчака чакането и се скъсах да въртя телефони и да питам защо сесията не почва.
16.04.2011-DCS
29.09.2011-TCFQ-B2/B1
21.11.2011-Accusé de réception
08.10.2012-Entrevue de sélection (avec succès)
09.11.2012-Sydney, NS
31.01.2013-Formulaires examen médical
15.05.2013-Invitation visas
30.05.2013-Visa en main
25.09.2013-Vol sur Québec
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от jasmin_veni »

Как мина сесията?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Zacks »

Колеги,
Някой гледа ли сесията ? И ако да, разбра ли за новости или по-точно нови затруднения ?
Благодаря предварително
Bau
pierrot_bg
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 3:28 pm

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от pierrot_bg »

Нищо ново под небето в руската сесия. В началото не чувах добре и не можах да свържа смислени изречения. След като изключих директната видео връзка нещата се оправиха. Повториха нещата които станаха ясни на предната онлайн сесия - не се приемат вече livret de travail, а само служебни бележки, в които да е посочено къде и откога работите, колко получавате, подпис и печат на висшестящ управленски кадър. По възможност с описание на основните ви функции и задължения. Второто е - натъртиха на пращането на оригинали на сертификатите за език с цел съкращаване на сроковете за обработка. Казаха и за дипломите, че трябва копията да са заверени от учебното заведение, което ги е издало.
Втората част от сесията си бе чиста загуба на време, защото се задаваха някакви въпроси, които засягат лично тях
16.04.2011-DCS
29.09.2011-TCFQ-B2/B1
21.11.2011-Accusé de réception
08.10.2012-Entrevue de sélection (avec succès)
09.11.2012-Sydney, NS
31.01.2013-Formulaires examen médical
15.05.2013-Invitation visas
30.05.2013-Visa en main
25.09.2013-Vol sur Québec
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от borkoo »

Не ме учудва това,че вече не приемат трудовата книжка,като документ удостоверяващ стажа на кандидата.За това си има причини.Първо,много хора до сега минаваха с фалшиви трудови книжки,лично аз знам за такива случаи и то не един.Второ трудовата книжка показва периода на трудовия стаж,но не и броя на часовете на които те осигуряват.Много хора на практика се осигуряват на 4 часа,а кебекарите много държат на тази подробност.Така,ако си се осигурявал на 4 часа те ти смятат стажа на половина,а от там падат и точките.На сесията тази година ни искаха удостоверение от НАП за трудовия стаж и осигурителния доход.От тази бележка по-добро доказателство за стажа няма.Когато подавахме документи до Виена преди година и половина,ние също вместо трудови книжки,пратихме служебни бележки и никой не ни е изискал никакви допълнителни документи.Само справката от НАП в писмото с поканата за интервюто.Повярвайте ми на интервюто,това ни спести много време.Мосю Льоблянк за една минута сметна стажа ни по тези бележки и каза,че всичко е ПАРФЕ :D и така продължи с другите въпроси.От хора,които са представили трудови книжки,знам,че на самото интервю е паднало голямо смятане на стажа,а от там,обяснения от тяхна страна и разбира се замотавания,които не са в интерес на кандидата.За това смятам,че тези промени са за добро и в интерес на кандидатите,които са коректни и няма какво да крият разбира се.За това ви съветвам,ако имате какво да криете и мислите да представите някакви невярни данни,по-добре се откажете от процедурата,защото кебекарите са умни и казано по нашенски са връщани от доста панаири и набарат ли ви става кофти,а таксата за разглеждане на документите вече хич не е малка.
marinski77
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 3:19 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от marinski77 »

Значи за да си докажем стажа ни трябват само служебни бележки и справка от НАП така ли???? :o :o :o
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от Misho76 »

Искам да помоля за съвет как да обясним точно на работодател за какво ни е тази служебна бележка.Има доста мнителни и любопитни работодатели,а знаете всеки си брани хляба докато не се мине успешно.Все пак на служебната бележка,ако не се лъжа се пише и пред къде да послужи.Дори и да не се пише със сигурност ще ни попитат.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Информационна сесия Он-Лайн

Мнение от misirosi »

здр., измисли нещо от рода, че някой твой близък - съпруга/ако имаш/, брат, сестра, майка, баща и т.н.работят в някоя служба/ в момента се сещам за МВР/ или ще започва там работа и му правят основно проучване, вкл. и твоята работа във всички подробности/ а в действителност е точно така/ и затова ти е нужна такава бележка, можеш да поискаш и описание на твоите задължение по същия повод. При мен това мина идеално.
Публикувай отговор