Сертификат в HEC Montreal

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Сертификат в HEC Montreal

Мнение от paraf78 »

има ли някой който е учил или сега учи там?? Става въпрос за сертификатитте, как стои въпроса - признават ли ти изпити от дипломата, има ли входни тестове за език, виждам , че искат и CV???

Аз прочетах доста из сайта, но е хубава ако има някой да сподели

Благодаря предварително
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Сертификат в HEC Montreal

Мнение от hanasparuh »

Аз се бях записал за Gestion de projets ама се отказах. Само месни са в тези програми с роден френски :-(.

На троите въпроси:
- Не ти признават нищо от дипломата ти
- Не ти искат изпит за език или задължителни курсове
- Приемат по CV, тоест трябва да си работил нещо свързано с което искаш да учиш или да имаш потенциал за подобрение в твоята професия...
... Естественно, не са много предирчиви, защото си плащаш. Е, трябва да имаш и съответната диплома - ако си за BAC сертифицати: диплома от колеж (или 12-ти клас в БГ), ако си за Master: диплома от висше в БГ.

За другото прочети внимателно всичко което пише на сайта.

И още нещо: ученето в университет тука е в пъти по-трудно от това в БГ
България е моята Родина!
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: Сертификат в HEC Montreal

Мнение от Vaseto »

Здравейте. Изключително рядко вече влизам във форума, но си позволявам да не се съглася с мнението на hanasparuh... Първо искам да се извиня на paraf78, че не бих могла да съм полезна с информация точно за НЕС, но пък смятам, че доста добре познавам тукашната образователна система, за да изкажа мнение. Ако имате други въпроси, с удоволствие бих споделила мнение, но може би ще е по-добре на мейл или лични, за да не изпадаме в безумни спорове из форумните пространства.
Преди 4 години приключих с тукашното си обучение, но в ЮКАМ. Избора ми беше направен поради една, единствена причина: Единствено и само там в рамките на Монреал, се предлагаше, а и сега се предлага магистърска степен по специалността, назована от hanasparuh -Gestion de projets.
И още нещо: ученето в университет тука е в пъти по-трудно от това в БГ
- Ето с това мнение изобщо не съм съгласна ...Или може би зависи от мястото където / колко / и по кое време сте учили в БГ....
Не ти искат изпит за език или задължителни курсове
- Това е вярно за някои университети и програми, но за други не е. Понякога изпита може да е заменен с интервю. По-важното, според мен е да се справяте добре (не е необходимо да сте перфектни) с езика или езиците които се изискват, защото ще ви е значително по-лесно по време на обучението.
Не ти признават нищо от дипломата ти
За признаването на дипломите ни, също не съм съгласна. Зависи каква /от кое учебно заведение / колко дипломи сте предоставили при кандидатстването. Може да добавим и факта, че понякога и превода играе доста важна роля за решението на оценяващата комисия…
За опита съм съгласна, но това в повечето случаи е за "професионалните нива". Не са същите изискванията за по-младите кандидати (току-що завършилите или преди година-две)
Виждам, че има цяла нова група, която е пристигнала наскоро в Монреал и затова искам освен да ги поздравя и да им пожелая здраве и много, много късмет да им кажа: Не се отказвайте от учене / работа /пътувания /... или други ваши цели, само защото някой ще ви каже, че е трудно /скъпо / не му е времето и пр... Пътя на всеки един от нас е различен, та дори и когато уж си мислим, че сме поели еднакъв път към Канада....
Поздрави : Васето
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Сертификат в HEC Montreal

Мнение от hanasparuh »

Vaseto, не искам да се заяждам, но въпроса на човека беше за сертификат в HEC и моя отговор беше точно за това. PTI, cертификатите в НЕС са 30 кредита за след ВАС.

Браво на теб че не ти е било трудно в UQAM (може би ако беше в HEC, McGill или UdM нямаше така да мислеш), но мисля, че ти си изключение от правилото.
България е моята Родина!
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

Re: Сертификат в HEC Montreal

Мнение от Vaseto »

Vaseto, не искам да се заяждам, но въпроса на човека беше за сертификат в HEC и моя отговор беше точно за това. PTI, cертификатите в НЕС са 30 кредита за след ВАС.
Хане, не го приемам като заяждане, но и Вие май не четете всичко написано...
Първо - Извиних се на питащия/щата , че не мога да съм полезна с информация за НЕС.
Второ: Вашите отговори и най-вече „сложността” на обучението тук и съвпадението на специалността, избрана от вас и мен ме накараха да взема отношение.
Браво на теб че не ти е било трудно в UQAM (може би ако беше в HEC, McGill или UdM нямаше така да мислеш), но мисля, че ти си изключение от правилото.
Не, не съм изключение. Дала съм отговор на този въпрос още в предишния си пост: Избора ми беше направен поради една, единствена причина: Единствено и само там в рамките на Монреал, се предлагаше, а и сега се предлага магистърска степен по специалността, назована от hanasparuh -Gestion de projets.” ЮКАМ не е най-престижния университет тук, но няма друг университет в Монреал, който да предлага тази Магистратура. Гугъл е насреща и може лесно да го проверите.
Последно: Целта на постинга ми беше - Да не препрочитаме (за кой ли път?) онази приказка за лисицата дето не достигнала гроздето и казала, че е кисело... По-добре да дадем кураж и ако можем да помогнем на по-новите сред нас, вместо предварително да им кажем „Абе, не става!”
Сама казах, че не съм от редовните тук, но все се надявам добрия тон и съдействието които съществуваха преди години, да изместят неуважителния тон, понякога недотам коректните изказвания, или пък онези в стил по-адекватен за детското предаване Кой е по-по-най?
Поздрави: Васето
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Сертификат в HEC Montreal

Мнение от paraf78 »

благодаря на Васето за отговора и разясненията.

Лично аз все още не съм избрала какво точно да уча там, хвърлила съм око на следните 2 сертификата - Certificat personnalisé en administration или Gestion comptable des organisations . И затова просто питам дали някой учи в момента там или вече е завършил тези сертификати!?

бЛАГОДАРЯ ВИ
ani_1973
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 1:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Сертификат в HEC Montreal

Мнение от ani_1973 »

имате ЛС
Публикувай отговор