Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Така няма да имаш грижи - ама малко ми се струва че "нямаш заслуги" да определяш кой колко да пише в този форум или как да го кръщаваме!
Не виждам да съм писала нещо за лимит кой колко да пише? Предложението за темата "Другата Канада" си остава макар, че беше под формата на майтап...но щом се връзват някои значи има смисъл. Опасявам се обаче, че темата ще си остане празна като знам манталитета на повечето... От страх пред вас форумните "Господари на ефира" :lol: всички инакомислещи ще си мълчат! А какви заслуги трябва да имам, за да имам някакви права да говоря тук каквото мисля без да бъда подлагана на унизителна критика :?: ! Няма ли някакъв наръчник, Мите? :?: И какво Павле ще кажеш, че ти харесва като дойдеш тук и правоспособността за шофьор да не ти признават ли? И за едни държави може, а за други не? И намираш това за добра практика? Евала ти тогава... За медицинското образование казах, че ми е казано от натурални кебекари родени тук канадци със същото образование... Не е да не ги знаех тези неща, но това не значи че ще ги приема като справедливи... такава съм си и ще си продължа да бъда такава не зависимо колко от канадската баница ще ям в бъдеще време... Това е разликата помежду ни...
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от pavelyankov »

Канада е кофти страна. Опряла е пистолет в челото на ябълката и е казала: "Марш към Виктория !"
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivandaman »

Значи ябълке разкриха те в другата тема че цитираш термини и текстове които не разбираш и вместо да си затраеш тактично, ти в отчаянието си отвори "нова тема" в която подкрепяш аргументите си с репортажи от 2008ма година.

За пореден път те уведомявам че нищо ново не ни казваш. Безплатен обяд няма. Нито пък някой поднася нещо на тепсия.. Фрустриращо е трудно е, изхабяващо дори в някои случаи, но ако беше лесно всеки щеше да го прави.

Не че не е вярно това което казваш, но то е отдавна известно.. Кво да се прави .. Светът не е перфектен и термина "survival of the fittest" важи в Канада също.

Емигрантската система определено не е съвършенна и има нужда от радикална промяна, но поне дава шанс на такива като нас да направят първите стъпки.. От там нататък какво ще стане всичко е много индивидулано.

Много често съм го казвал и пак ще го споделя. Емиграцията не е за всеки. Предизвикателста които за някои хора са нещо нормално и част от житейският опит, за други може да се окажат непреодолими проблеми които напълно и тотално смазват психиката им.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

ivandaman написа: Много често съм го казвал и пак ще го споделя. Емиграцията не е за всеки. Предизвикателста които за някои хора са нещо нормално и част от житейският опит, за други може да се окажат непреодолими проблеми които напълно и тотално смазват психиката им.
Напълно вярно :y: до същия извод съм стигнал и аз
Manchester United Football Club
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Канада е кофти страна. Опряла е пистолет в челото на ябълката и е казала: "Марш към Виктория !"
Ти нещо съществено имаш ли да кажеш? Нещата, които обсъждах като проблеми са валидни за цяла Канада, а не само за Виктория... Мисля, че филмчетата не са "местно" производство... Ако имаш различно мнение давай с факти оборвай това, което представят във филма! Ако не разполагаш с такива се надсмивай над собственото си невежество по въпроса и чети повече Янков!

Иване, като е познато що не видях да ги коментирате тука тези филмчета през 2008? Идеята е да се качват не само захаросани статиики и лични коментари за преуспялост и предоставяне на огромни възможности... А и прощавай ама ти си дърт емигрант вече и твоят опит емигрантски не е актуален вече... Квото било, било... Много пречите понякога с тази си странност да не отчитате фактора време и промени настъпили през годините... И какво си ми се лепнал за личен съветник? Благодаря, но когато реша да се местя в Коста Рика ще ти се обадя и ако нямаш нищо против може да ми съдействаш за успешната ми адаптация и интеграция... ще ти бъда много благодарна евентуално! ;) И нещо по едно време се беше замечтал за Англия ако си спомням добре...защо ли?
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от pavelyankov »

Мила Ябълке, за ситуацията в която се намираш, си отговорна само ти :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Ябълке,
пусни ги тези неща като тема в Квебекарския форум дето е най-отгоре... ще ми бъде интересна реакцията на хората, които тепърва кандидатстват... ама гледай да вкараш повечко драматизъм.
Manchester United Football Club
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

Ябълке, моята правоспособност да управлявам МПС се призна автоматично, щото бе издадена от държава, където книжките не се купуват.

http://novinar.bg/news/blizo-20-hiliadi ... xOTs1.html"


Без да съм психиатър ти казвам съвсем добронамерено, че си пред нервна криза. Ако искаш да не завършиш в някоя канадска фъни фарм, се прибирай в Бг по-скоро!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от miteto »

apple написа:Няма ли някакъв наръчник, Мите?
Няма наръчник, ти нещо се опитваше да даваш наклон как да се кръщава форума, кой се бил самозабравил и т.н. Точно както ти имаш правото да пишеш каквото мислиш, така го имат и другите. Или може би трябва когато ти пишеш да има само възторжени ръкопляскания, без възражения?
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Ябълке, моята правоспособност да управлявам МПС се призна автоматично, щото бе издадена от държава, където книжките не се купуват.
Що не си седя там бе? Нарушавам добрия тон наум...... ти си знаеш... Hypocrite ти откъде си дошъл всъщност? Я другари от форума бихте ли споделили колко от вас са си купили шофьорската правоспособност? Не че не стават и тия в БГ! Само, че и от доста други държави имат същия проблем с Канада и не са от третия свят нито се продават там кетапите. Диагнози не ми слагай - навремето ти намекнах за твоите дедо! ;) Специално на твоите коментари нещо нямам мерак да отговарям. Натискай си младата булка там по-често и си трай...
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Ммм да, почна се със сменянето на темите :D

Аз предлагам да си говорим за разликите при бръмбарите между Европа и Америка.
Manchester United Football Club
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ablood »

apple написа:
Ябълке, моята правоспособност да управлявам МПС се призна автоматично, щото бе издадена от държава, където книжките не се купуват.
Що не си седя там бе?
Човекът искаше да ти каже, че местните власти си имат разумни причини да не признават българските шофьорски книжки и дипломи.

Ако признаваха, аз щях да похарча малко пари и да дойда с 100% легална диплома за мозъчен хирург, или ракетен инжинер. Ако трябва и 20 години стаж щях да имам.
Проблемът с тукашната липса на доктори веднага би се решил, ама нали знаеш к'во шъ последва?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от anxeli »

Ябълке, ти малко се вкисна, но да се върнем в началото. Така и не разбрах кое от прочетеното от теб преди да дойдеш излезе невярно. Нима е пишело че няма да доучваш? Нима е пишело че ще е без пари? Защо се сърдиш сега :wasntme:?
Когато аз дойдох преди 12 години също не беше цвете. Краха на много хай-тек компании през 99-та накара много хора да работят почти без пари. Аз лично а и много хора са се отказали от доста мечти и са се ориентирали към по-практични занимания отколкото им се е искало. Всеки е доучвал, приравнявал и едвам свързвал двата края. Не разбирам какво са ти виновни хората, че не прохождат в момента. Ако споделиш колко изкарваш сигурно ще се учудиш че повечето са изкарвали и по-малко в началото, а и не са започнали работа веднага. Първата година не съм си и мечтала за собствено жилище, нито съм се тормозила кога ще го изплащам. Все пак психиката ми не е за три дена, гледам да си я пазя.
Не знам някой някога да е казвал елате всички и започнете на шефски заплати от летището, а живота ще е прекрасен и евтин. Ако не е в IT бранша всеки трябва да е подготвен за мизерии с лицензите. Моя ми отне 2.5 години.
Колкото до Квебек, те са винаги наопаки. Имат отделна процедура за приравняване по всички мед специалности, някои маи и не приравняват, трябва да учат отново. Който е решил да учи там, за три пъти по-малко пари от останалите провинции :!:, да си прави сметката като иска да излезе, има логика, нали. Моя лиценз се признава във всички останали провинции.
За щатите се държи отделен изпит, поне по моята специалност. А 22 щата си имат отгоре на всичко и техни локални изпити за право на работа.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivandaman »

apple написа:. А и прощавай ама ти си дърт емигрант вече
:) LOL.. Ясно е какво се опитваш да правиш.. Дискриминираш ме базирано на възраст (което между другото е нелегално в Канада освен че е и неучтиво) само защото нямаш никакви други аргументи.. Удряш на камък моме. Ако отдавах значение какво другите мислят за мен и обръщах внимание на жлъчните и персоналните им нападки да съм си направил харакири досега..
За мен възраста е само цифра на която не обръщам внимание, поне докато се радвам на относително добро здраве..
apple написа:.твоят опит емигрантски не е актуален вече... Квото било, било...
Ясно. Това че трябва да си мотивиран, да се трудиш, да учиш, да не хленчиш, да нямаш нереалистични очаквания, да се адаптираш към изисквянията и порядките на новото общество в което живееш, да си толерантен, и т.н явно вече не е актуално??

Я сега ме светни кое е актуално? Да идваш с претенции и да плюеш по държава в която си дошла по твое желание без никой да те кара насила или да ти се моли?? Да изразяваш манията си за величие спрямо гражданите на държавата която ти дава равен шанс наравно с тях да се докажеше че наистина си по-добра способна и прочие от тях?? Да обиждаша околните и да демонстрираш арогантност....???
Това ли е по-актуалното??
apple написа:. И какво си ми се лепнал за личен съветник?
За пореден път се надценяваш и демонстрираш самочувствие без покритие. Просто участвам в дискусия.. Нито повече нито по-малко.. Останалото са си твои лични интерпретации които нямат абсолютно нищо общо с дейвствителността.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

Златна превъз...префърцунена, аз младата булка ще я натисна след 4 часа, когато си дойде от работа, ама теб кой ще те натисне, та да мирясаш най-после? Дали фрустрацията ти е само заради безперспективната канадска действителност, уан кен онли уондър.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Заключено