Електричарски въпрос

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Електричарски въпрос

Мнение от JoroF »

MrGeek написа:
ablood написа:Сега идва ред да посочиш сянката на евентуален съучастник, който в тази част от секундата да държи масата към загадъчен уред, докато аз с едната ръка снимам, а с другата държа фазата. 8)
Въпросът ми е съвсем сериозен. На снимката, която е кадър буквално четвърт секунда преди камерата да покаже измереното напрежение от уреда, съвсем ясно се вижда, че черния пробник е забучен някъде на много странно място, меко казано. Затова е интересно просто да обясниш по някакъв начин видяното в клипа.
Гиката ,на видеото което си гледал още в пьрвата секунда се вижда ,кьде е "забучен" черния проводник,има и още едно видео на бьлгарски и там сьвсем ясно се вижда кое как е .Слабо дикеляш бе човек.Тука се заяждаш с Аблудката ,човека мери правилно.
Аблудка ,в видеото на бьлгарски казваш че "ако се прекали с напражението ,предпазителя изключва",от консумация изключва предпазител,научи се да правиш разлика между ток и напрежение .И какьв е тоя евтин мултицет дето ми ползваш,барем си купи едно FLUKE за лустро,много си свалил категорията
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

От тоци разбирам малко и ги работя един път месечно.
Извинявам се за лаишката терминология и аматьорските инструменти. :worried:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Електричарски въпрос

Мнение от Optimist Creed »

ablood написа:От тоци разбирам малко и ги работя един път месечно.
Въобще даже не пипай ! :tmi: .Това не е силната ти страна. Обади се на driver да ти смени близките до мивката контакти с нови тип GFCI . Няма да ти иска много.
:y: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

4ак пък GFCI... На 2 фута е от 4ешмата все пак. Няма да правим водопади, я!

В баните съм сложил такива щото понякога е супер влажно + 4е е задължително, ама в кухнята...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Електричарски въпрос

Мнение от driver »

Въпросните контакти GFCI са за предпазване на хората от токов удар, не самия контакт. Т.Е. ако те удари ток от такъв контакт щото си стъпил на мокрия под, трябва да изключи. Тук ще си спестя обясненията, че са малко по-сложни.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

driver написа:Въпросните контакти GFCI са за предпазване на хората от токов удар, не самия контакт. Т.Е. ако те удари ток от такъв контакт щото си стъпил на мокрия под, трябва да изключи.
Близо си до истината, ама не съвсем. Няма как да те удари ток "щото си стъпил на мокър под". Ако ще да се облегнеш, на контакта, ако ще да го оближеш целия. Трябва да си вкараш езика вътре за да те тресне и изключи, което няма как да стане. Или да текат внушителни вади от кондензат по стените, ама тогава няма значение дали си стъпил във вода.

Идеята е жена ти да не метне сешоара включен във ваната докато се киснеш, или ти да си изпуснеш електрическата самобръсначка в мивката, докато тя се жабурка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Електричарски въпрос

Мнение от Sote »

DDFT ili GFCI sa zadylgitelni do 1.5 m ot mivkata /tuk vlizat bani i mokri pome6teniq/ i zadylgitelno v spalnqta -da zaradi se6oara da genata ili metresata :lol:
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

Вярно е. Оказа се, че и в кунята след реновацията е трябвало да сложа такъв, защото е на по-малко от 6 фута от мивката. Тъщата може да реши да измие миксера, без да го изключи. Не, че няма да се радвам в началото, ама после ще бера ядове.

Извинявам се за подмятанията. Прави сте.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Електричарски въпрос

Мнение от driver »

ablood написа:
driver написа:Въпросните контакти GFCI са за предпазване на хората от токов удар, не самия контакт. Т.Е. ако те удари ток от такъв контакт щото си стъпил на мокрия под, трябва да изключи.
Близо си до истината, ама не съвсем. Няма как да те удари ток "щото си стъпил на мокър под". Ако ще да се облегнеш, на контакта, ако ще да го оближеш целия. Трябва да си вкараш езика вътре за да те тресне и изключи, което няма как да стане. Или да текат внушителни вади от кондензат по стените, ама тогава няма значение дали си стъпил във вода.

Идеята е жена ти да не метне сешоара включен във ваната докато се киснеш, или ти да си изпуснеш електрическата самобръсначка в мивката, докато тя се жабурка.
Ти пробвал ли си го? Аз не бих. Но мога да наблюдавам ако ти го пробваш. Всъщност ток ме е удрял доста пъти.
Пък въпросния контакт ако си вкараш вътре езика, чакай да изключи- ще те тресе докато омалееш(това само ако нямаш връзка с пода т.е. да те тресе между двете клеми на контакта)
Ако си изпуснеш сешоара в мивката си прав-ще изключи, но вярвай ми, много съм близо до истината защото знам точно как работи. В БГ дори вече са задължителни такива предпазители, не само контакти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

driver написа:Всъщност ток ме е удрял доста пъти.
Аз не бих се хвалил с това. Надявам се не си го включил в резюмето си.
driver написа:Пък въпросния контакт ако си вкараш вътре езика, чакай да изключи- ще те тресе докато омалееш(това само ако нямаш връзка с пода т.е. да те тресе между двете клеми на контакта)
Опитвам се да си представя как мога да си вкарам езика в двата отвора на контакта едновременно и някак си да са отделя от пода. Как ги измисляш тези?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Електричарски въпрос

Мнение от driver »

Риск, кво да се прави. Може би са малко професиите които нямат своите рискове.
Аз пък се опитвам да обясня в кои случаи е предвидено да задейства. Мога да ти демонстрирам как държа активния проводник с ръка на сух под. Риск да те удари ток няма само в банята, просто там е много по-голям. Причини много, не само да намокриш сешоара. Например повредена изолация ка кабела която не се вижда с просто око, хващяш с мокра ръка, бос на пода. Има и доста други.
Обаче ако си изпуснеш сешоара във акрилната вана, която е изолация и няма протичане на ток към земя не е желателно да си вътре.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

Днес още една лелка от същата сграда ми се обади, че долните контакти в кухнята и не работят.

И пак се оказа, че работят, но на 50 волта. Не стигат за ростер, кафеварка и прочие.

Ето надлежно видео:

https://www.youtube.com/watch?v=tdKoD51 ... ata_player

Някакви свежи идеи?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Електричарски въпрос

Мнение от optics »

ablood написа:Днес още една лелка от същата сграда ми се обади, че долните контакти в кухнята и не работят.

И пак се оказа, че работят, но на 50 волта. Не стигат за ростер, кафеварка и прочие.

Ето надлежно видео:

https://www.youtube.com/watch?v=tdKoD51 ... ata_player

Някакви свежи идеи?
Да - направи видеото "public" ако искаш някой да го види.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
radiation0
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 5:04 pm

Re: Електричарски въпрос

Мнение от radiation0 »

Ако в един кръг с напрежение 110V има включени последователно два товара(консуматора) с еднаква мощност(съпротивление), то около всеки от тях спадът на напрежение ще е 55V. Според мен, ти си замерил напрежението около единия от товарите и е добре да дойде техник да провери инсталацията в сградата.Най вероятно има окъсяване на остаряла инсталация, или :rofl:- някой протестиращ срещу ЧЕЗ/ЕОН/EVN се е опитал да се върже "инкогнито" .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

optics написа:Да - направи видеото "public" ако искаш някой да го види.
Извинявам се. Качих го набързо от телефона.

Готово.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор