Надъхан за Канада!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

ZanzibarHero написа: Едно лично мнение: Най-добре е да се кандидатства за имиграция в Канада, когато си на върха на кариерата си в България.
Абсолютно съм съгласен с това! :y:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от ivandaman »

pascualle написа:
ZanzibarHero написа: Едно лично мнение: Най-добре е да се кандидатства за имиграция в Канада, когато си на върха на кариерата си в България.
Абсолютно съм съгласен с това! :y:

Следващият логичен въпрос е: Удачно ли е да се идва в Канада когато си на върха на кариерата си?

В повечето случаи най-вероятно новодошлият ще започне от по-ниско ниво (ако не и от нулата по съвсем друга специалност), което може а се окаже малко фрустриращо..

Според мен е най-добре да се ходи в Канада колкото може по-млад за да има време за учене, адаптации и т.н.

Но както знаем "It's not a perfect world"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Kan_Tangra »

Канада не прощава. Селяндурите тук стават още по-големи селяндури, а гражданите, по-големи граждани.

Изненадите почват, когато някой се мисли за какъвто не е. Което пък е често срещана болест у бг-то.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Mr.D »

Канада не прощава защото нашите трьгват с тия илюзии за кариери,които пьк от своя страна ги смятам за пьлна простотия ако приемем факта че идва на години,с бьлгарско образование, без език, без родителска помощ.

Най-големия емоционален гьрч на новодошлия идва от неуспеха да се реализира в така наречената специалност която уж притежава от Бьлгария.
След 4-5 години ако пьк стьпи на заплатата по специалността идва пьк другия проблем - баси затова ли бльсках?

заплатата не Operating profit.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от myhata II »

pascualle написа:Здравейте! От известно време чета много за имиграцията в провинция Квебек, но лично за мен не мога да си набавя достатъчно инфо. С няколко думи - завърших Висше Военноморско Училище (ВВМУ "Н. Й. Вапцаров") във Варна преди 2 години. От момента на завършването ми до сега работя по професията си, а тя е: Речно корабоплаване. Аз съм първи випуск на тази нова специалност. Нещото, което още повече ме заинтересова е, че именно през Квебек преминава р. Сейнт Лорънс (или Сен Лоран, Свети Лаврентий) и искам да набавя малко инфо как стоят нещата там. Процедурата сме решили да я правим с моята прителка, която догодина завършва ветеринарна медицина. Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо. :bow:
Взимай гаджето и идвайте,успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от UnHoly »

Муха, ти не беше ли доскоро "изпращач"? Да не си отворил хан, че така започна да каниш напоследък? :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от ivalin »

ivandaman написа:
ZanzibarHero написа: Едно лично мнение: Най-добре е да се кандидатства за имиграция в Канада, когато си на върха на кариерата си в България.
Следващият логичен въпрос е: Удачно ли е да се идва в Канада когато си на върха на кариерата си?
В повечето случаи най-вероятно новодошлият ще започне от по-ниско ниво (ако не и от нулата по съвсем друга специалност), което може а се окаже малко фрустриращо..
Според мен е най-добре да се ходи в Канада колкото може по-млад за да има време за учене, адаптации и т.н.
Но както знаем "It's not a perfect world"
Само не разбрах, защо трябва да напускаш върха на кариерата си като това може никога да не се повтори вече в живота ти особено, ако дойдеш в Канада това ти е гарантирано!!! Да и аз мисля, че в повечето случаи тука се започва от по-ниско ниво или от нулата по съвсем друга специалност или професия, а повечето даже и от под нулата, което е най-меко казано стресиращо и смазващо и не всеки може да издържи на това изпитание... Вярно е, че колкото по-млад дойде човек, толкова по-лесно се адаптира! Е, да не бъдем крайни винаги има и изключения... някои вадят и известна доза късмет и то повече от други и ако питаш тях "Океана е до колене какво толкова?!"
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от martatabs »

ivalin написа:Само не разбрах, защо трябва да напускаш върха на кариерата си като това може никога да не се повтори вече в живота ти особено, ако дойдеш в Канада това ти е гарантирано!!!
Много зависи от това дали си амбициран, и дали искаш да прекрачих кота нула. Единственото спасение от евентуален неуспех е, да не се престаравате в мечтите си, и повече френски език.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от ivalin »

martatabs написа:Много зависи от това дали си амбициран, и дали искаш да прекрачих кота нула. Единственото спасение от евентуален неуспех е, да не се престаравате в мечтите си, и повече френски език.
Далеч съм от мисълта да пораждам спор и на практика съм съгласен и с мнението на martatabs, но държа да напомня и една древна мъдрост, че "Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му". А и с "перфектен" френски да дойдете тук все пак не забравяйте, че винаги си оставате емигранти, а не кебекари! Казват, че нямало дискриминация тука, но това съвсем не е така на практика, фактите са съвсем различни в реалния живот тука на място, а... "когато фактите говорят и Боговете мълчат"! И все пак държа да предопредя, че това е само мое мнение и не ангажирам никой с него, най-малко смятам, че то е меродавно...! Относно езиците най-добре да дойдете със сносно владеене на двата езика и френски, и английски, а на колкото по-добро ниво ги владеете толкова по добре и по големи шансове имате за успех... ако пък знаете и повече езици въобще не са излишни тези знания, напротив могат да ви свършат чудесна работа защото точно тука ще срещнете страхотна възможност и поле за изява на познанията си по чужди езици! :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от myhata II »

pascualle написа:Здравейте! От известно време чета много за имиграцията в провинция Квебек, но лично за мен не мога да си набавя достатъчно инфо. С няколко думи - завърших Висше Военноморско Училище (ВВМУ "Н. Й. Вапцаров") във Варна преди 2 години. От момента на завършването ми до сега работя по професията си, а тя е: Речно корабоплаване. Аз съм първи випуск на тази нова специалност. Нещото, което още повече ме заинтересова е, че именно през Квебек преминава р. Сейнт Лорънс (или Сен Лоран, Свети Лаврентий) и искам да набавя малко инфо как стоят нещата там. Процедурата сме решили да я правим с моята прителка, която догодина завършва ветеринарна медицина. Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо. :bow:
Взимай гаджето и идвайте,успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от UnHoly »

Или Мухата е зациклил със съветите, или ме е връхлетяло déjà vu :rofl:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Sliven »

Здравей Pascualle,

Имам познат, който е завъриш именно военно-морското училище във Варна, специалност механика. Нищо не е доучвал тук за да плава, не се е записвал нито в колеж, нито в университет. Но трябваше да държи изпити за едикакъв си сертификат за да се качи да плава. За изпитите се подготваше сам вкъщи. За съжаление не подържам с него връзка от години и съм позабравил детайлите. Но със сигурност знам, че въз основа на българската си диплома се яви директно на изпитите, които си взе от раз.

По-сложно беше после с намирането на работата. Особено трудно е с първата работа, защото трябва да убедиш някой да ти я даде без местен опит и референти. Но веднъж щом се качи да плава пак (първата му работа беше с 6 месечен договор), след това го търсеха от компанията сами да му предлагат нови договори след всеки курс. Харесаха го с други думи.

Съжалавам много,че не мога да дам по-подробна информация относно изпитите, на които се явява, но това може да го проучиш и сам в нета предполагам.

Късмет!
Публикувай отговор