Изпратили документи след 01.07 2011

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Да завърша нашата история за имиграция от 2011 с неуспешен край - вчера си получихме всички документи обратно. Въпреки че е с обикновено поща, както и съфорумци ми бяха казали, получихме известие да отидем да си ги вземем лично от пощата. Така че няма притесненя, че ще ти ги оставят върху пощенските кутии и ще бъдат безследно загубени. Има приложено писмо към документите с обяснение, че сме изпуснали квотата - нищо ново. Документите ги бях наредила в разни папки - сега всичко е разбъркано, т.е. разглеждани са документ по документ като папките ми ги няма (откраднали са ми папките :rofl: ) Не мога да разбера, ако е наистина заради квотата защо изобщо ги разглеждат - нали още преди да ги отворят им е ясно докъде е квотата...
Както и да е - голяма част от процедурата явно ще остане голяма мистерия за нас. Както се оказва, че е мистерия и за техните колеги в Букурещ, които ме увериха, че ако имаме отказ не може да е заради изчерпана квота, тъй като официално квота до 22ри август има.
Да, ама не, колеги. Дано тази година да е късметлийската и всичко лошо да остане в 2011! :)

Успех на всички съфорумци!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от skwestarz »

Здравей Леда,
наистина ти стискам палци тази година всичко да бъде наред и да сбъднете мечтите си. Какво реши? Ще пробвате пак със същия NOC или ще подавате документи, като съпугът ти е водещ кандидат?
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Lira »

Здравей, Leda78

Присъединявам се към пожеланията на skwestarz.
Каквото и да решите като вариант за следващото подаване на докс, ви пожелавам успех! Дано 2012 да ви е късметлийска! :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Благодаря за пожеланията! И по принцип за огромната подкрепа, която получих в този форум при подготовката и всичките емоции около процедурата... :)
От сърце желая на всички ни да се срещнем на канадска земя и да пием от разводненото им кафе заедно :)

Относно продължението на нашата одисея - надеждата ми да подадем по другия NOC със съпруга ми като основен кандидат се стапят като ланшен сняг, като гледам той с какъв "хъс" учи английски... Ще се опитам да натисна там, но не е лесно, знаете всички - много работа, няма време за нищо и т.н. и като добавиш към това, че не му е любимото занимание и нещата просто изглеждат безнадеждни... А много ме е яд, защото той има и бивши Канадски граждани като шефове (макар и да не е работил в Канада) и има препоръки от тях и просто кандидатурата му наистина изглежда добре... Така че ще мъчим английския и при евентуален успех - пращаме веднага. Ако не успеем навреме - ще пробваме отново по NOC 1122 и то мисля този път да изпратя документите, попълнени, на моя приятелка там, в Канада и тя да ги прати така, че да пристигнат още на първи юли.

По този повод някой знае ли какви са изискванията за representative - т.е. след като тя ги изпраща от там, нужно ли е да я пиша репрезентатив или репрезентатив имаш само когато не си си попълнил сам документите? Също така нужно ли е репрезентатива да е задължително адвокат или може да е всеки? Признавам, че не съм прочела още подробно в сайта, така че може и да игнорирате въпросите засега... Като прочета, ако ми останат въпроси, ще ги пусна в отделна тема.... :):):)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

Признавам, че и аз не съм проучвал въпроса, но според мен тук нещата стоят по-просто, та ще кажа скромното си лично мнение:

В случая се касае за това в кой момент точно документите ти физически ще пристигнат на определения адрес в Сидни и ще бъдат приети лично от Джон, Смит, Мойсей (или който там е на работа в момента). Не смятам, че за това ти е нужен репрезентатив, а просто някой, който има немски часовник в главата си... пък ако ще и това да е някое канадско циганче, склонно да се предрежда (стига да се намират такива по онези земи). Него никой няма да го пита как се казва и какъв ти е.

Относно репрезентатива, считам, че по-скоро е вярна втората част на предположението ти, а именно, че това е някой, който те представлявя официално и документално пред имиграционните власти. Помня, че някъде пишеше, че изрично се упоменава дали репрезентативът е платен или не, а иначе, може да е всеки - от заклет юрист, през консултант, минал съответна квалификация, до който и да е твой познат или роднина, с уговорката, че ти си носиш отговорността за всичко.
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonakis »

Leda78 написа: Не мога да разбера, ако е наистина заради квотата защо изобщо ги разглеждат - нали още преди да ги отворят им е ясно докъде е квотата...
Здравейте на всички. Първо честита Нова година. Дано тази ни донесе повече здраве, късмет, успех, щастие и ВИЗИ :)
Леда, колкото и да не ми се иска да казвам "нали казах", в крайна сметка - нали казах :) относно това да не се притесняваш, че ще ви върнат документите и затова, че бройката наистина е запълнена, независимо от ъпдейтите на сайта и какво са казали жениците. Без лоши чувства естествено :) Сега важното е не гледате назад, да се стегнете в кръста и на ново подготовка, ние вече два пъти минаваме по пътеката със запълнените квоти и сега се подготвяме отново :) Относно цитата ти по-горе, отварят ги за да видят списъка със стаж, който доказваш. Въпреки, че на плика сте написали с коя позиция искате да кандидатствате, те проверяват И този списък и ако за първото ви желание е пълна квотата, проверяват дали може да се класирате на някои от другите позиций и пак да ви разгледат документите. Странното е че никъде не пише, че правят това нещо, а имам познати, които им придвижиха документите по този начин. А защо са ти откраднали папките си остава мистерия :D
Успех на всички!
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от pumasapu »

Ми, така де... 800 000 кандидат-имигранти годишно, по няколко папки от всеки... и после - защо живеели добре! ;) (Шегувам се, естествено).
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Даа, точно така стана, както ни каза tonakis, и слава богу :) Сега имаме готов пакет с документи - май единствения документ, който трябва да се извади отново е свидетелството за съдимост. Всичко останало е ок. Да видим дали варианта с изпратени документи от Канада ще свърши работа...

А за папките ми - разкрихме ги канадците как на наш гръб забогатяват. Но нали искаме да са добре, та и ние като отидем там да сме добре, сега ще сложа нови папки... Да си ги ползват със здраве :rofl:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonakis »

Между другото, надявам се че сте взели под внимание новите инструкций, че от сега нататък няма връщане на документи. Всичко остава при тях и уведомяват само чрез email. Така че правете копие на IELTS-a, за всеки случай.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Lira »

tonakis написа:... Така че правете копие на IELTS-a, за всеки случай.
tonakis
И аз си го мислех това. За да върши работа обаче, копието трябва да е с нотариална заверка.
Само че, предвид на едва двугодишната валидност на сертификата, според мен копие има смисъл да си направи човек, който го праща в Канада в началото на този двугодишен период...
Т.е. в твоя случай, Leda, прецени дали има някаква хипотетична вероятност да ти се наложи да пращаш и трети пакет документи в рамките на валидността на твоя сертификат. Казвам го от опит. Моят сертификат изтича около 25.06.2012г., т.е. ако нещо пак ни се прецака, за следващо кандидатстване трябва отново да се явявам на изпит.

Ох, пожелавам на всички тук, които повтаряме, да успеем и да не ни се налага да потретваме! :tmi:
:D
:y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonakis »

Не съм сигурен за нотариалната заверка. Верно е, че в началото на документа казват, че всяко едно копие на който и да е документ трябва да е нотариално заверено. Но пък от друга страна, в този конкретен случай, оригинала е при тях и реално заверката се обезсмисля. Не казвам, че е излишно да се презастраховаш, но все пак, не мисля че е задължително от тяхна гледна точка.
със здраве :)
orlioe
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 15, 2012 4:43 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от orlioe »

Относно това, че не връщат документите и формулярите, предвид прочетеното тук и там из сайта им...

За първия етап Completness check, важи:
If your application is not complete, it will be returned to you unprocessed.

За втория етап, ако всички формуляри са налице и квотата не е запълнена, за втория етап Processing важи:
Documentation submitted with your application will not be returned.
Без значение дали ще си одобрен или не.

Поправете ме, ако бъркам.

И един казус: Върнаха ми документите, заради пропуснат формуляр(отворени 2 месеца след като са получени). Какво правим с таксата при положение, че в писмото им пишеше, че ми връщат документите и таксата. В Юнион банк ми казаха, да се оправям с посолството в Букурещ. Мина ми през ум да им пусна веднага допълнените документи, като добавя пари в сметката за settlement funds, понеже курса EURO-CAD ги посмали, да им пусна и същата вносна бележка(cash deposit). Обаче, и cash deposit-а е в евро и макар и на сметката им вече е недостатъчен.
К'во да правя! Да им пускам нов депозит, за да не губя време, пък тоя да си го искам после? Или той е влязъл по сметката на посолство Букурещ в CAD и мога да си го ползвам? И това последното в случай, че връщането от тяхна страна означава, че все още им е на разположение, докато не си го поискам.

Споделете мнение, моля! 8)
Иначе съм NOC 7216 и все още, поне по изнесените данни и груби сметки имам и до двете квоти още (също грубо) 2 месеца.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от azzura »

Бележка за кеш депозит не им върши работа.Ако плащаш с кредитна карта, си попълваш необходимия документ и си допълваш сметката с необходимата сума.Според мен не губи време, изпращай комплекта документи наново, а за сумата, която трябва да ти върнат пиши едно писмо до финансовия отдел в Сидни НС, тия в Букурещ няма да ти помогнат щом сумата не е по тяхна сметка.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
orlioe
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Яну 15, 2012 4:43 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от orlioe »

На депозита пише, че сумата е в полза на канадското посолство в Букурещ и следва сметка започваща с BG ... на Ситибанк. Това предполага предвид факта, че Букурещ обслужва Румъния, Молдова и България, че канадското посолство там има сметки в трите страни, по които им превеждат такси. Т.е. би трябвало моите парички да са в българската им сметка.
От друга страна:
You may pay by bank draft, certified cheque or international money order in Canadian Dollars, payable to the "Receiver General for Canada" and collectable at a Canadian banking institution.
и
You can pay the processing fees in Euros (EUR) at a branch of Union Bank in Bulgaria
ме кара да мисля, че аз съм платил в Евро, но Юнион банк е превела на въпросната сметка в Ситибанк канадски долари, за да не са зависими от курса долар-евро.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от azzura »

orlioe написа:На депозита пише, че сумата е в полза на канадското посолство в Букурещ и следва сметка започваща с BG ... на Ситибанк. Това предполага предвид факта, че Букурещ обслужва Румъния, Молдова и България, че канадското посолство там има сметки в трите страни, по които им превеждат такси. Т.е. би трябвало моите парички да са в българската им сметка.
От друга страна:
You may pay by bank draft, certified cheque or international money order in Canadian Dollars, payable to the "Receiver General for Canada" and collectable at a Canadian banking institution.
и
You can pay the processing fees in Euros (EUR) at a branch of Union Bank in Bulgaria
ме кара да мисля, че аз съм платил в Евро, но Юнион банк е превела на въпросната сметка в Ситибанк канадски долари, за да не са зависими от курса долар-евро.
При първото подаване на докс до Сидни - плащаш на рисийвър дженеръл с чек или кредитна карта, в твоя случай разбирам, че си ги пратил в Букурещ, тъй че ще си искаш парите от тях. На първият етап от подаването на докс нямаш работа с Юниън банк!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор