Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
hienata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 05, 2011 7:12 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от hienata »

NaviD написа:Тази тема ако я закачите като важна няма да сбъркате. Рядко някой споделя минусите, всеки гледа брутното заплащане...де да имаше повече такивя мнения...
Подкрепям това исказване,и моля компетентните в тази област да ни помогнат за да знаят хора като нас какво да очакват.E и между минусите ако вмъкнем и малко от плюсовете няма да е зле ;) Мерси предварително
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от arci »

Училище за професионални шофъори,клас 1 има във Vaudreuil-Dorion http://www.cstrois-lacs.qc.ca/multicent ... rin-lajoie" ,доскоро във всеки брой на регионалния вестник имаше обяви,курса е 6 мес,цената мисля,че беше 157$,има изпит по френски и психо тест.Винаги може да се звьнне един тел и да се провери дали все още приемат мераклии :) А тук може да се прочете направо от извора за камионджийската професия има и доста обяви за работа,абе полезен форум е :

http://www.truckstopquebec.com/pforum/v ... m.php?f=11"
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от bruto »

жоро от една страна си прав,но не мога да се съглася с теб изцяло.ако за една година каране съм дал 1000$ за глоби на фона на всичките изкарани пари е нищо.войник без въшки няма.да има стрес,ядове,проблеми....но къде ги няма.аз искам да отбележа ,че според мен най-големият проблем на тази работа е недоспиването.а и от фирма до фирма има много голяма разлика.....в готините фирми всичко е отдавна регламентирано.не стресирайте излишно хората.
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от bruto »

....а и не е нужно да се ходи на училище и да се дават пари на вятъра... :!:
hienata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 05, 2011 7:12 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от hienata »

bruto написа:....а и не е нужно да се ходи на училище и да се дават пари на вятъра... :!:
Аз никога не съм карал по голяма кола от микробус мерцедес вито,но от 13години имам любителска книжка,би ли могъл да ми разясниш какво имаш напредвид тъй като обмислям доста обстойно тази професия.Mерси
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от bruto »

да няма проблеми.....пиши на лични
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от John Smith »

JoroF написа:Та случката в която участвах...
Те затова фирмите търсят само шофьори с над 2 години доказан стаж зад волана. Тази история е за двама аматьори, които за първи път подкарват такъв тип камион. Такива трябва да се спират от MT и да остават на място, докато не дойде някой, който знае какво прави.
JoroF написа:...и как на шофьора му е все в гьз ,тои отнася всичко.
Това е вярно само в случай, че шофьорът е собственик на камиона и работи от името на собствена фирма. Ако кара за друг, шофьорът отнася част от наказанието, а фирмата друга, много често в пъти по-голяма. Затова много фирми просто прекратяват договорите на шофьори, които отнасят наказания и така всъщност нанасят щети на фирмата.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от bruto »

....тук май шофьори не пишат....личи си от далече
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от pumpy »

Е тук определено пишат или такива, които стоят зад бюро и имат свободно време или такива, които избощо не работят и имат пак свободно време. Някакси е трудно да си зад волана и да си чешеш пръстите във форума...
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от NaviD »

pumpy написа:Е тук определено пишат или такива, които стоят зад бюро и имат свободно време или такива, които избощо не работят и имат пак свободно време. Някакси е трудно да си зад волана и да си чешеш пръстите във форума...
Ти от кои си?
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от Guinness »

NaviD написа:
pumpy написа:Е тук определено пишат или такива, които стоят зад бюро и имат свободно време или такива, които избощо не работят и имат пак свободно време. Някакси е трудно да си зад волана и да си чешеш пръстите във форума...
Ти от кои си?
Зъболекарчето е от вторите,него жена му го храни. 8) 8) А Джонката е от Първите,ама е специалист по всичко :rofl: :rofl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от ablood »

Преди няколко години някой отвори подобна тема и аз пак напомних, че не е за семейни и социално активни хора и "Батката" щеше да ме изяде с парцалите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от UnHoly »

ablood написа:Преди няколко години някой отвори подобна тема и аз пак напомних, че не е за семейни и социално активни хора ...
А съвсем не отдавна една госпожа вице-президент на средно голяма фирма за превоз си изля мъката как липсват заинтересовани МЛАДИ хора да работят в сферата на транспорта, поради трудности да съчетават работата със семейните задължения. Достоверно ми прозвуча някак.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
hienata
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 05, 2011 7:12 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от hienata »

ablood написа:Преди няколко години някой отвори подобна тема и аз пак напомних, че не е за семейни и социално активни хора и "Батката" щеше да ме изяде с парцалите.
От голямо значение е как си подходил към темата,дали е с майтап или с разбиране защото много хора се лутат из лабиринта и не знаят кой път да изберат ,и майтапите в такива моменти им идват в повече ;)
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Професионален шофьор в Монреал,Квебек

Мнение от bruto »

UnHoly написа:
ablood написа:Преди няколко години някой отвори подобна тема и аз пак напомних, че не е за семейни и социално активни хора ...
А съвсем не отдавна една госпожа вице-президент на средно голяма фирма за превоз си изля мъката как липсват заинтересовани МЛАДИ хора да работят в сферата на транспорта, поради трудности да съчетават работата със семейните задължения. Достоверно ми прозвуча някак.
аз пък познавам хора ,които и без да работят в транспорта не изпълнчват семейните си задължения.абе не е за разправане.... :rofl:
Публикувай отговор