развалено устройство за пръстови отпечатъци...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от John Smith »

Хех, като ми изцепят такса от $45 за един печат, че ми идва да приложа проста механика. :lol:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от Bistra »

Или ставаш почетен гражданин на тази държава, като мен. Когато дойде времето или ти дойде евентуално кефа да се върнеш там, почетно си сменяш документите, ако ли не, другите вършат идеална работа. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от mwanza »

Аз пък останах приятно впечатлен от нашето МВР в Пловдив, квартал Тракия. Подредено, направено. Е имаше лек хаос с плащането на таксата че требе да е в банка ама няма проблеми. Служителките бяха учтиви и експедитивни. Въобще сичко беше 6. Чак се изненадах. Преди това си смених паспорта тук в Отава. Тогава работеше дивайса за отпечатъци. Жената зад щанда :) беше ок. Когато съм им писал емейлс са ми отговаряли. Нямам забележки.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от IRA »

В Отава като ходихме миналата година бяха любезни, не мога да се оплача. Само по български една по възрастна дама направи забележка, че бебето ( на 6 месеца) е с биберон :rofl:
В България като си подновявах документите беше голяма каша, 3 районно в София. Влизаш гледаш гишета и врати, с номера, висят разни листа по стените и никъде не пише от кое гише да тръгнеш, само на касата виси бележка " Тук не е информация" и лелята гледа страшно. :rofl: Прочетох всичко по стената , седя въртя се и се чудя от къде да тръгна, но една любезна гражданка ме насочи, и тя малко преди мен се чудела, и била отнесла малко викания от мадам каса :rofl:, та ме съжалила жената. Взимам аз формулярите отивам да попълвам и изненада висят жици, пукната писалка няма. Питам на гишето, оная ми вика, така е като ги крадете, хубаво че пак имаше любезни граждани наоколо та ми услужиха. Отивам да се снимам , там врата затворена , посмъртно не можеш да познаеш има ли някой вътре няма ли , чакам ...чакам , накрая влизам , тая отвътре " Какво се мотате, що не влизате" ... после докато съм вътре връхлита един гражданин, госпожата зад гишето " На Вас кой ви каза да влезете...". След това все едно съм на фото сесия за списание, усмихвай се , не се усмихвай, гледай не знам как си... 15 минути снимки .
В общината въвели номера, но те се разпечатват от една машина, като трябва да на целиш въпросното гише към кой отдел е . Първо имаш х на брой избора от отдели.. след това още 5-6 избора и накрая стигаш до 3-4 избора и си успял. 15 минути цъкаш по екрана докато улучиш, на мен ми помогна една по веща другарка от оформилата се опашка.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от choky »

IRA написа:В Отава като ходихме миналата година бяха любезни, не мога да се оплача. Само по български една по възрастна дама направи забележка, че бебето ( на 6 месеца) е с биберон :rofl:
В България като си подновявах документите беше голяма каша, 3 районно в София. Влизаш гледаш гишета и врати, с номера, висят разни листа по стените и никъде не пише от кое гише да тръгнеш, само на касата виси бележка " Тук не е информация" и лелята гледа страшно. :rofl: Прочетох всичко по стената , седя въртя се и се чудя от къде да тръгна, но една любезна гражданка ме насочи, и тя малко преди мен се чудела, и била отнесла малко викания от мадам каса :rofl:, та ме съжалила жената. Взимам аз формулярите отивам да попълвам и изненада висят жици, пукната писалка няма. Питам на гишето, оная ми вика, така е като ги крадете, хубаво че пак имаше любезни граждани наоколо та ми услужиха. Отивам да се снимам , там врата затворена , посмъртно не можеш да познаеш има ли някой вътре няма ли , чакам ...чакам , накрая влизам , тая отвътре " Какво се мотате, що не влизате" ... после докато съм вътре връхлита един гражданин, госпожата зад гишето " На Вас кой ви каза да влезете...". След това все едно съм на фото сесия за списание, усмихвай се , не се усмихвай, гледай не знам как си... 15 минути снимки .
В общината въвели номера, но те се разпечатват от една машина, като трябва да на целиш въпросното гише към кой отдел е . Първо имаш х на брой избора от отдели.. след това още 5-6 избора и накрая стигаш до 3-4 избора и си успял. 15 минути цъкаш по екрана докато улучиш, на мен ми помогна една по веща другарка от оформилата се опашка.
Ахахахахахха, позната родна картинкааааа:-))))
Умея да мълча на седем езика
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от optics »

Вчера, консулът на България в Токио лично изпрати поздравителен емайл до българските студенти в Япония (няколкостотин регистрирани в мейлинглист).
На Българския консул в Торонто/Отава, въобще минава ли му мисъл как да поздрави българските студенти в Канада ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: развалено устройство за пръстови отпечатъци...

Мнение от UnHoly »

optics написа:Вчера, консулът на България в Токио лично изпрати поздравителен емайл до българските студенти в Япония (няколкостотин регистрирани в мейлинглист).
На Българския консул в Торонто/Отава, въобще минава ли му мисъл как да поздрави българските студенти в Канада ?
Със сигурност НЕ, щото мене персонално никой не ме е поздравявал! Отделно от това, сесията си е във вихъра и кой да забележи някакъв си там празник?
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Публикувай отговор