Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!!!!!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от IFF »

ablood написа:
pumpy написа:... това са хронични заболявания и те не се покриват от дефиницията "застраховка".
A! Стопли накрая за к'во става дума.

Както вече ти го написах преди 3 страници, не става дума за няколкото холяди $ за застраховки годишно (х2 за двама родители). Просто се отказва лечение, освен за доста заможни емигранти, разполагащи със свободни стотици хиляди $.
Ти не беше ли против социала!?! леле смешника дето си.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от John Smith »

emimilanova написа:...сега с тия промени, има шанс да съкратите процедурата или в най-лошия случай ще си в пак 7 години + това че твоите родители ще могат да чакат решението тук, а не в БГ благодарение на тази нова виза!
Да, ама ablood ги иска по-скоро и за чужда сметка.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от survivor »

pumpy написа: В заключение, баща ми най-вероятно няма да дойде повече на гости, за съжаление, но това е живота и ние сме избрали да го живеем по този начин. Никой с нищо не ми е длъжен за което....
[/quote]

Там е работата, че не всички сме избрали да живеем по този начин и не всички сме готови на такъв компромис. Защото е имало правила, които се сменят в движение. Защото не всеки би се решил да имигрира на такава цена. Според мен редното е ако ще правят подобни промени да ги правят с тези, които тепърва имигрират и са наясно че е такова положението. Не е редно правилата да се сменят в движение.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от IFF »

survivor написа:
pumpy написа: В заключение, баща ми най-вероятно няма да дойде повече на гости, за съжаление, но това е живота и ние сме избрали да го живеем по този начин. Никой с нищо не ми е длъжен за което....
Там е работата, че не всички сме избрали да живеем по този начин и не всички сме готови на такъв компромис. Защото е имало правила, които се сменят в движение. Защото не всеки би се решил да имигрира на такава цена. Според мен редното е ако ще правят подобни промени да ги правят с тези, които тепърва имигрират и са наясно че е такова положението. Не е редно правилата да се сменят в движение.
Пътя за обратно не го ли знаеш? Никой не ни е вързал тук. Аз по принцип съм си мундалист и мразя да се ограничават хората, но светът не е идеален, на който не му отърва винаги може да си отиде. И аз като си купувах колата мислех че ще я карам вечно, обаче тия променят правилата, ще трябва да минавам преглед от 2013 г. Как може да сменят правилата в движение? Ако знаех, никога нямаше да си купя кола.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от survivor »

Лично мен това за щастие вече не ме засяга, така че няма нужда да ме питаш дали знам пътя за обратно. Но ми е мъчно за хората, които са направили всички инвестиции във време и пари, свързани с имиграцията и установяването си тук, мислейки че ще могат да ги съчетават с качествена грижа за родителите, но в един момент ще бъдат отрязани.
Аз разбирам че здравната система ще бъде облекчена, но не съм оптимист за това че икономическият ефект от прекратяване на спонсорската програма ще бъде добър за Канада. В България, с нейния нисък стандарт на живот, сега гледането на възрастен в частен старчески дом струва около 1000 лева че и повече, и това без лекарствата и консумативите. Ако за всеки родител месечно изтичат толкова пари от канадската икономика, не ми се мисли. Да не говорим, че то не е само да го пъхнеш стареца в един старчески дом, да плащаш и да го забравиш. Условията им трябва да се контролират, те са абсолютноо безпомощни, трябва да се пътува натам. Тези пари също ще се влеят не в канадската икономика, а по чужди авиокомпании. Ама какво ви ги разправям на вас. Като остареят истински и вашите родители, ще видите какво е и колко неприложима би била за тях въпросната супер виза.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

survivor написа:Като остареят истински и вашите родители, ще видите какво е и колко неприложима би била за тях въпросната супер виза.
Накои възприемат родителите си като "смръдливи старци" , така, че...

Моите от години си мечтаят как ще доживеят старините до децата и внуците си, но напоследък са с толкова крехко здраве, че няма начин да стъпят тук, пък дори и с най-скъпата и привилегирована частна застраховка.
Ние ще го превъзмогнем, ама те...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от survivor »

Блъди, надявам се че си започнал вече процедурата... Разбира се, пак остава проблемът с медицинския преглед :( Стискам палци да се уреди нещо.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

Не ви ли омрьзна да пишете глупости. Имиграционните го правят вьв ваша защита а не да ви прецакат. Както и определянето на кои професии да приемат, та да не се получава безработица в дадена сфера.Сега гледат да ви спасят от повече даньци и недостьпно и скьпо здравеопазване.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от John Smith »

аblood продължава да си мисли, че някой в Канада му е длъжен с нещо. Ако няма начин родителите му да дойдат в Канада, а той все пак е невероятно отговорен, вариант е да се върне в България и да се грижи за тях там. Хем ще са си в позната среда и няма да имат стрес от живот на непознато място на стари години.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Странджата »

Aблъда иска да си работи по 20-30ч на седмица,а други с по50-60 да му плащат масрафа!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

Хм. Разумни, практични и смислени мнения. Явно нещо е сбъркано с моята ценностна система. Ще се обадя утре на "смръдливите дъртаци" да им кажа че не са добре дошли при децата си.

Нищо, че са вече на етап сертификати за селекция. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от roumensp »

Ама и вие сте едни ... какво сте се заяли с ablood-а ? След като системата е била такава, независимо добра или лоша, и той я е използвал съвсем законно, какъв е проблема ? Или може би е трябвало да го възпре свръх-високото му обществено съзнание ? :D Защо не ги обясните тия същите неща на индийците, дето са домъкнали десетки хиляди пенсионери дето не знаят и грам английски или френски, но от тях не можеш да се вредиш в чакалнята на спешното в болницата ?

Нито аз, нито жена ми, нито повечето ни познати имаме намерение да спонсорираме родителите си, но ако имахме и ако законът го позволяваше, мнението на другите въобще нямаше да ме интересува.

Лично аз одобравям действията на имиграционните, но това си е мое мнение и никой не е длъжен да го споделя. И на мен някои неща не ми харесват, но такъв е животът ...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от IRA »

Ама те тия индийци дето не говорят английски са се домъкнали преди 30-40години и то не като пенсионери. Аз за сега не съм прочела да се спира окончателно процедурата. Аз смятах да подавам документи,ама така и не се организирах, но смятам,че след 2-3 години ще могат да се подават пак документи, а на тези които са подали вече процедурта ще мине по бързо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

ablood написа:
Нищо, че са вече на етап сертификати за селекция. ;)
Тогава какьв то беше проблема? Че и тема си пуснал. Или ни мислиш нас останалите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

Ти, питаш мен к'ъв ми бил проблема?
След гадостите, дет' изписа?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор