Отделихме се от Монреал. И какво?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Отделихме се от Монреал. И какво?

Мнение от survivor »

Не ми е ясно какво ще стане. Кварталът ми отново стана град, а аз не мога да си представя какви ще са последиците за мен. Например ме интересува дали ще мога да си записвам детето на дневен лагер във вече "чуждия" Монреал. Значи ли това че вече няма да имаме право да ползваме услугите, които се предлагат на монреалци? То и при нас се предлагат услуги, ама дневният лагер например ми излиза с 400 долара по-скъпо за двата месеца. Вие какво мислите?
Plamen

Мнение от Plamen »

Аз не мисля. Според мене тия тука си тарсят забавления и изборите и вотовете са едно от тях. Печелят богатите- губят бедните. Това ще стане. Аз викам да поживеем и да видим :roll:
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Проблема е че Монреал разхищава пари и се злоупотребяват и крадат сериозни суми. Никой обаче не може да се подведе отговорен. Затова и хората искат да се отделят, като плащат данъци после да знаят кому да тъсят отговорност и обяснение какво е станало с парите им.

Вие като давате сума ти пари за данъци по автомобилите ви например, видяли ли сте по какви пътища карате в Монреал.... лунен пейзаж.
И на никой не му пука, пари се дават но работа не се върши... имитация да, работа не.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Otvrashtava me demagogiyata tuk ,koyato e nachin na givot.Abe hubava rabota ,ama kanadska kazvam az.Givyal sam i v razvitiya socializam ,vposledstvie i v diviya kapitalizam v Balgariya ,no tuk mi nadminaha ochakvaniyata .S kakava druga duma osven kragdba bihte narekli fakta ,che vapreki ogromnite danaci i kakvi li ne taksi koito plashta naselenieto dupkite po patistata i v zdravnata sistema naprimer ot godina na godina stavat vse po golemi i to pri nalichieto na tolkova mnogo pari.Absurda e obache ,che vsichko se varshi na garba na horata s niski dohodi ,koito sa bolshinstvo,za smetka na edna malka grupa oligarhi,a ne vi li napomnya vsichko tova na edna poznata rodna kartinka ...i kade e razlikata?
_stanbinev_

Re: Отделихме се от Монреал. И какво?

Мнение от _stanbinev_ »

survivor написа:Не ми е ясно какво ще стане. Кварталът ми отново стана град, а аз не мога да си представя какви ще са последиците за мен. Например ме интересува дали ще мога да си записвам детето на дневен лагер във вече "чуждия" Монреал. Значи ли това че вече няма да имаме право да ползваме услугите, които се предлагат на монреалци? То и при нас се предлагат услуги, ама дневният лагер например ми излиза с 400 долара по-скъпо за двата месеца. Вие какво мислите?
OTOGOVORA E: NISHTO

Mestnite izbori sa maj sled okolo 2 godini no e dobra nasoka kak trjbva da misljat polititzite.

Kato cjalo sym syglasen che neshto na kvebekartzite jako im hlopa v glavata - Défusion, pay de Quebec blah blah.
Ako im kajesh che kato se otdeljat moje da ima po-nisko GST ili poveche socialni razhodi che kajat AAaaaaaa davajte.

Ama kato se otdeljat kakvo - Quebec ne e v NAFTA i shte mu trujbva pone 2 godini za da vleze a pred tova vreme vizi, mitnicheski taksi, sobstveni dyrjavni strukturi, armia, posolstva. Tochno za tezi dve godini firmite shte se poiznesat kato njama danaychni dalaveri - to samo low-cost ne stava v toja svjat.

Syshtata rabota s mestnite vlasti - trjbva da se optimizirat a ne da se nasichat na malko.

hajde sitga sym filosofstval po noshtite i az :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

_stanbinev_, нещо си се объркал, става вапрос за град Монтреал, не за провинция Квебек. Иначе с отделянето, сега става още по-лошо, защото разпределянето на парите си остава 2/3 за Монтреал, а няма да има представители в градската управа. Единственият шанс е да се докаже пред върховният съд, че обединението е било незаконно и да се върнат нещата по старо му от преди обединенито. Абе ако ме питате мене, голяма глупост беше идеята "един остров, един град"...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Vreme e da se iznasiate ot tapia Montreal...ima takiva prekrasni katcheta izvan toia mrasen ostrov...kvo ste se lepnali za nego kato muha na lai..o :P
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ха-ха, 1 остров - 16 града ха-ха-ха...
И то кои се отделиха - Уестмаунт, Хампстед...
Така е, да го ду*ат бедните!
:wink:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Haidu стига бе,
да сме в БГ да викаме "аааеее бедните са зле, гадни политици"

ама ние сме тук в странство за да сме сред БОГАТИТЕ.

Ако бехме тук да се борим за бедните от местната фауна да си бехме стояли у нас да го правим, поне има по смисъл. Духат или не ние не сме имигрирали за да беднеем а за да богатеем.

Да живеят богатите (ние там), да го духат бедните (всички останали квебекоа)

:idea: :D :D :D :D :D :beer: :beer: :beer: :beer:
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

bateto написа:Otvrashtava me demagogiyata tuk ,koyato e nachin na givot.Abe hubava rabota ,ama kanadska kazvam az.Givyal sam i v razvitiya socializam ,vposledstvie i v diviya kapitalizam v Balgariya ,no tuk mi nadminaha ochakvaniyata .S kakava druga duma osven kragdba bihte narekli fakta ,che vapreki ogromnite danaci i kakvi li ne taksi koito plashta naselenieto dupkite po patistata i v zdravnata sistema naprimer ot godina na godina stavat vse po golemi i to pri nalichieto na tolkova mnogo pari.Absurda e obache ,che vsichko se varshi na garba na horata s niski dohodi ,koito sa bolshinstvo,za smetka na edna malka grupa oligarhi,a ne vi li napomnya vsichko tova na edna poznata rodna kartinka ...i kade e razlikata?

Комунизма винаги води до това.
Всички тези общински синекури са заето от местни диванета които си кротат на топличко и тва е.

Хайде все едно не помним комунизма - същата работа. Пари има, работа ако им скимне може да свършат ама некачествено. И по кротко там са доживот, няма смисъл от напъване.
А ако частни фирми се опитат да поемат отговорност за да свършат някаква работа от техните (пътища, транспорт и пр.) олелееееее стачки, блокади, вандализъм и ръкопашни схватки.... изтървава ли се такъв хубв кокал :-))))
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Hemoglobin написа:Haidu стига бе,
да сме в БГ да викаме "аааеее бедните са зле, гадни политици"

ама ние сме тук в странство за да сме сред БОГАТИТЕ.

Ако бехме тук да се борим за бедните от местната фауна да си бехме стояли у нас да го правим, поне има по смисъл. Духат или не ние не сме имигрирали за да беднеем а за да богатеем.

Да живеят богатите (ние там), да го духат бедните (всички останали квебекоа)

:idea: :D :D :D :D :D :beer: :beer: :beer: :beer:
Хеми, тук принципа е : Гледай себе си, да го ду*ат другите...
Правилно!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Кофти, избягахме от една България, че да дойдем в друга.

Cheers :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от ivaiilo »

Как така има големи дупки по пътищата??? Тук в това отношение са много добре, но не мога да повярвам, че в Мон. или Квебек има дупки, е едва ли са като в БГ., но пак не ми се вярва...
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
Заключено