Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

siso_krasi написа:Хайде - мислете за Коледа и коледни вълшебства. Може пък и на нас да се случат.
За протокола - все още нямам акюзе и никаква идея до кога ще ни моткат така. Ами я си представете, че поради причини незнайни и извънредни решим да се откажем от процедурата, нямаме досие, ама нямаме и възможност да прекратим плащането на услуга, която към момента не се извършва, ами и никъде с договор или споразумение поне не е упоменато, че ще се случи в близкия Х период.
:devil: Яд ме е, не толкова за кинтите, а за неизвестността за какво да му се невиди сме си платили - 1 мес. лихва? или какво?
В тази връзка искам да вкарам малко позитивизъм. Да , има забавяне в обработката на документите. Както е ясно и , че са отворени,
но не всички се работят (или поне кандидатите не са уведомени за това). Нека приемем, че това е в полза на кандидата, а не в негов
ущърб. Може да има причини , за които ние не знаем. Без позитивна нагласа по принцип, шансовете за успех рязко намаляват. Аз мисля, че другия месец нещата ще станат ясни. Ако имаха намерение да направят ограничения, то щяха вече да са ги обявили. Помня
много добри, че в една от публикациите относно предстоящите промени за периода 2012-2015, изрично имаше препоръка към вече решилите да подадат документи, да го направят до края на 2011г. В това не виждам нищо лошо. Преди имаше подобен проблем при
Федералната процедура, сега там нещата се движат значително по-бързо.
Погледнете графика и броя на мисиите по света. Например в Яунде (Камерун) , интервюта са провеждани два пъти през три месеца.
На други места по едно и също време държавита са посетени от две и повече мисии . Кандидатурите в България са повече от минали години, но може да не са достатъчно за за две или три мисии. Във всички случаи емиграционните имат правила и съответно бюджет за провеждане на интервюта, за които ние нищо не знаем. Вярвам обаче , че това е обвързано с броя на кандидатурите.
Пиша тези мои размисли, за да разведря малко атмосферата. Мрачните настроения на са в полза на никой. Като изключим фактора Български пощи и НОИ, друго нищо страшно не се е случило.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от siso_krasi »

Вик написа:
siso_krasi написа:Хайде - мислете за Коледа и коледни вълшебства. Може пък и на нас да се случат.
За протокола - все още нямам акюзе и никаква идея до кога ще ни моткат така. Ами я си представете, че поради причини незнайни и извънредни решим да се откажем от процедурата, нямаме досие, ама нямаме и възможност да прекратим плащането на услуга, която към момента не се извършва, ами и никъде с договор или споразумение поне не е упоменато, че ще се случи в близкия Х период.
:devil: Яд ме е, не толкова за кинтите, а за неизвестността за какво да му се невиди сме си платили - 1 мес. лихва? или какво?
В тази връзка искам да вкарам малко позитивизъм. Да , има забавяне в обработката на документите. Както е ясно и , че са отворени,
но не всички се работят (или поне кандидатите не са уведомени за това). Нека приемем, че това е в полза на кандидата, а не в негов
ущърб. Може да има причини , за които ние не знаем. Без позитивна нагласа по принцип, шансовете за успех рязко намаляват. Аз мисля, че другия месец нещата ще станат ясни. Ако имаха намерение да направят ограничения, то щяха вече да са ги обявили. Помня
много добре, че в една от публикациите относно предстоящите промени за периода 2012-2015, изрично имаше препоръка към вече решилите да подадат документи, да го направят до края на 2011г. В това не виждам нищо лошо. Преди имаше подобен проблем при
Федералната процедура, сега там нещата се движат значително по-бързо.
Погледнете графика и броя на мисиите по света. Например в Яунде (Камерун) , интервюта са провеждани два пъти през три месеца.
На други места по едно и също време държавита са посетени от две и повече мисии . Кандидатурите в България са повече от минали години, но може да не са достатъчно за за две или три мисии. Във всички случаи емиграционните имат правила и съответно бюджет за провеждане на интервюта, за които ние нищо не знаем. Вярвам обаче , че това е обвързано с броя на кандидатурите.
Пиша тези мои размисли, за да разведря малко атмосферата. Мрачните настроения на са в полза на никой. Като изключим фактора Български пощи и НОИ, друго нищо страшно не се е случило.
Аз по принцип съм си позитивна личност, а и в действителност като нашата това не вреди никому. Затова се и надявам на Коледно вълшебство :wink: :).
Наистина вече има много питанки, които ни тормозят........, но пък с търпение всичко се постига.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mmp »

Здравейте, приятели. Повече от една година не съм писал в този форум, но от време на време го следя. Прави впечатление, че от известно време се получава по някое друго акюзе, което значи....почти нищо. Веднага искам да обясня защо, разбира се. Участвам в програмата от ноември 2009 година. През 2010 месец май бяхме на интервю, на което не успяхме да минем. Тогавашния г-н Реда Шаоки реши, че не сме от техните хора. Съобразихме се с това негово решение. Кандидатствахме отново същата година октомври месец, приложихме сертификати ТЦФК-А2-В1 за мен и за съпругата ми В1-С1 като водещ кандидат. Изпратихме още куп документи, като допълнителен стаж, роди ни се второ дете, което също носи точки към кандидатурата и до момента нямаме абсолютно нищо друго за цялото това време, освен едно акюзе при кандидатстването, което получихме на 5 мес. и едно акюзе след раждането на второто ни дете. За повече от година и два месеца реално имаме две акюзета и нищо друго. Писахме писмо до Лиза, а отговора се получи светкавично, за часове. Отговора й беше, че досието ни е в очакване на предварителна обработка. Предполагам, че се сещате какво значи това. Имайки предвид, че имаме 65 точки доказани с дипломи и сертификати ние си стоим на ниво акюзе за цялото изминало време- повече от една година. Голямото чакане да се случват нещата е след получаването на акюзето....така, че търпение. Не искам да внасям негативизъм, но това което се случва е просто абсурдно имайки предвид сроковете. Никой не може да обясни логически подхода и действията на служителите там. Нещата са строго индивидуални за всеки един от нас. Не съм се включвал през цялото това време по простата причина, че нещата на този етап са много, много по-различни от преди година и половина, две. Желая късмет на всички, които търпеливо очакват нещо да им бъде изпратено от Виена.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

Лошото е, че няма упоменати срокове в, които те са задължени да викат на интервю... или с други думи могат да си се моткат ама колкото си искат на етап Виена.

Не случайно от акюзето вече е махнат текста в , който насочваха кандидата в кое полугодие ще им бъде назначено интервю.

Приключението обаче продължава и на етап Букурещ, където поне е записано, че може да си се моткат до 4 години преди да се издаде визата.
Manchester United Football Club
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

mufc написа:Лошото е, че няма упоменати срокове в, които те са задължени да викат на интервю... или с други думи могат да си се моткат ама колкото си искат на етап Виена.

Не случайно от акюзето вече е махнат текста в , който насочваха кандидата в кое полугодие ще им бъде назначено интервю.

Приключението обаче продължава и на етап Букурещ, където поне е записано, че може да си се моткат до 4 години преди да се издаде визата.
Могат , а и го правят. Аз мисля, че следващото интервю ще е най-рано края на февруари 2012 . За сега няма да споделя аргументите си,но ме е яд, че и аз се мотах с подаването на документите с цел подобряване на френскя. Имам притеснениа, че подалите през септември и след това ще отечем за 2013г.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

На интервю, ще викат тези на, които са им обработени досиетата.
Какво имам предвид...
Може теб да те викнат а този който е подал Януари да не го викнат, защото на този от Януари досието му може още да не е обработено.
Manchester United Football Club
giga
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:44 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от giga »

Някой може ли да ме добави в статистиката.Подадени документи на 29.11.2011г.Благодаря предварително!
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

giga написа:Някой може ли да ме добави в статистиката.Подадени документи на 29.11.2011г.Благодаря предварително!
Добавен си . Добре дошъл в отбора на чакащите и успех с процедурата !
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от ramones78 »

Наистина положението е много..... объркващо... За съжаление не можем да направим нищо друго освен да чакаме - когато пишем до посолството повечето отговори са в "стандартен" тип и съдържанието им се свежда също до чакане. Поне ми казаха, че разглеждат документи подадени през м. април 2011 (около 7-8 месеца забавяне) - това ме навежда на мисълта, че през м. 12.2011 - 01.2012 ще разглеждат документи подадени през м. май 2011 - ами да се бавят - явно и кебекарите са започнали да работят по нашия - български начин (без излишно бързане - хахахах) - дано не съм прав обаче ;)
Пожелавам на всички скорошни и добри новини от Виена.

Поздрави.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mufc »

ramones78 написа: Поне ми казаха, че разглеждат документи подадени през м. април 2011 (около 7-8 месеца забавяне) - това ме навежда на мисълта, че през м. 12.2011 - 01.2012 ще разглеждат документи подадени през м. май 2011
Това, че разглеждат докс от Април не означава, че са готови с досиетата подадени през Януари-Март.
Manchester United Football Club
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от minchev »

mmp - ако е удобно да попитам,на твоето интервю стана ли ясно каква е причината да не те пуснат по нататак.
Що се отнася до забавянето,според мен със сигурност има логична схема за вземане на решението дали(и кога) да поканят даден кандидат на интервю или не.Просто си мисля че ние не сме наясно с техния принцип на работа.Определено сравнено с други години има много голямо забавене.Но си мисля че началото на месец яноари ще донесе голяма радост на повечето от нас,надявам се на всички. :D ;)
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

mufc написа:На интервю, ще викат тези на, които са им обработени досиетата.
Какво имам предвид...
Може теб да те викнат а този който е подал Януари да не го викнат, защото на този от Януари досието му може още да не е обработено.
Да прав си , така е. Няма за какво да се ядосвам, а по-добре да си гледам френския. Когато стане - тогава! Аз искам да съм спокоен, че каквото е зависило от мен , съм го направил.
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от AVB »

ramones78 написа: явно и кебекарите са започнали да работят по нашия - български начин (без излишно бързане - хахахах) - дано не съм прав обаче ;)
Поздрави.
Идея си нямаш даже, колко си близо до истината. Тук в Квебек бюрокрацията е много по-голяма и мудна от тази в България. Един прост пример. Жена ми си даде дипломите за Evaluation Comparative, взеха оригиналите на дипломите и казаха, че когато ги преснимат ще и се обадят да отиде да си ги вземе, а пък резултата ще бъде изпратен по пощата, когато приключат. Отне им 4 месеца и половина да преснимат 3 дипломи. Не ви остава нищо друго освен да се въоръжете с търпение и работите над френския.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Rhea »

Незная дали има връзка, но в наьалото на миналата година федерала, а тази година и провинциалното правителство орязоха много бюджета за държавните служители. В някои министерства са замразили назнаьаването. Предполагам, ье във Виена, броя на служителите обработващи документите, рязко е намалял.
Аватар
Famille Yantchevi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 4:53 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Famille Yantchevi »

Здравейте. И аз да се присъединя към статистиката. Изпратени документи към Виена - вчера, 01.12.2011. Тъй като съм френскоговоряща, с Диплома от ТУ-София, която е сертифицирана от Монреал ( Agence Universitaire de la Francophonie), с 2 малки деца и събираме над 70т. Мислите ли, че имаме шанс да ни одобрят без интервю?
Заключено