Компания за самолетни билети в Калгари ?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:Не е точно cashback карта, щото не ти дава пари "в брой", но ако човек пътува много, на практика това са пари в джоба. В зависимост как е използвана картата, дава между 1.5% и 4.5%. През изминалата година ми се падна доста пътуване и по грубо изчисление в моя случай съм получил нещо от рода на 2.5 - 3% "cashback".

А, дават и 20 000 точки за "добре дошъл".
Годишна такса? Повечето такива карти имат $100-$120 такса на година. Едно пътуване за двама до БГ ти дава $100 и после на края на годината ти им даваш на тях $120 ;) Както казваш, работи ако човек пътува много. Иначе е по-добре cashback карта без годишна такса.
Така е, прав си. Почнах мнението като сравнение между двете карти, а и двете имат солена такса, а темата ми се измести в посока "как да пестим". Но пък има начини годишната такса да не се плаща.

Абе, дори да съм се объркал нещо, ще си избия парите във Вегас по Нова Година :P
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

Митето, като цяло не мога да кажа ,че тази кредитна карта ,която ползвам е грешка.
Проблема идва в момента ,в който трябва да обмениш точките, ограничението в ползването им ако говорим за самолетни билети и тъй като явно тук самолетните билети са видимо по-скъпи ако дестинацията е някъде в Европа то тези точки стават леко неизползваеми.
Аз вече им намерих мястото :) , ще ги обменим за някоя екскурзия или за Canon EF-S 55-250 Lens
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от IRA »

Аз самолетни билети за май - април взимам януари - февруари. Обикновено тогава са най -ниски цените за този период, от порядака на 900 -1000 долара. Сега е много рано да се взимат билети за следващата година. Летя с луфтханза. Взимам билетите директно от тяхния сайт.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

Ще проверя след нова година как ще са цените на Луфтханза ,а и на другите .
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от AnnaR »

miteto написа:
Годишна такса? Повечето такива карти имат $100-$120 такса на година
. Едно пътуване за двама до БГ ти дава $100 и после на края на годината ти им даваш на тях $120 ;) Както казваш, работи ако човек пътува много. Иначе е по-добре cashback карта без годишна такса.
Ако, поддържаш в сметката си 5000 CAD целогодишно, не заплащаш въпросната такса. Tова за TD Gold elite.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от Marto »

AnnaR написа:
miteto написа:
Годишна такса? Повечето такива карти имат $100-$120 такса на година
. Едно пътуване за двама до БГ ти дава $100 и после на края на годината ти им даваш на тях $120 ;) Както казваш, работи ако човек пътува много. Иначе е по-добре cashback карта без годишна такса.
Ако, поддържаш в сметката си 5000 CAD целогодишно, не заплащаш въпросната такса. Tова за TD Gold elite.
Точно така. Годишните такси за този тип кредитни карти не се плащат ако имаш "Select Service" сметка, а месечните таксите за сметката се опрощават, ако поддържаш този минимален баланс. И включва безплатни лични чекове, сейфти депозит кутия, драф-тове, пътнически чекове...
Публикувай отговор