deklaracia za dete

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

deklaracia za dete

Мнение от anicata »

friends,
ako niakoi ot vas e pravil deklaracia za izvejdane na dete ot Canada i posle vrashtane,neka mi ia pusne tazi deklaracia da ia vidia kvo prredstavliava.V Sriada shte hodim v Toronto za da napravim takava i ne mi se mlati nahalost do tam,za da me varnat za nekvi podrobnosti.Aaz zvaniah v konsulstvoto,te mi kazaha svob.stil.Ta ako niakoi veche go e pravil,neka mi drasne 2 reda kakav e 'sigurniat obrazec'deto varshi rabota.

Mersi na vsichki predvaritelno,
kasmet i veselo liato!
Изображение
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Предполагам, че става дума за "афидейвит". Прави се при нотариус и в документа трябва да пише, че ти даваш правото на мъжа си да изведе детето извън Канада до Бг за еди-колко-си-време (или обратното - мъжа ти дава право на теб). Хубаво е да имате такъв документ, защото понякога правят проблем (мъжа ми луд са го направили на излизане от Канада). Трябва да има снимка на детето в документа+печат върху снимката и отделно един друг червен печат.

Имам в момента такъв документ и ако искаш мога да ти го пусна на лс, но е на английски направен.

пп. забравих, че си споменала Торонто :? сега ще ти пусна текста
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Plamen

Мнение от Plamen »

Кума Лиса написа:Предполагам, че става дума за "афидейвит". Прави се при нотариус и в документа трябва да пише, че ти даваш правото на мъжа си да изведе детето извън Канада до Бг за еди-колко-си-време (или обратното - мъжа ти дава право на теб). Хубаво е да имате такъв документ, защото понякога правят проблем (мъжа ми луд са го направили на излизане от Канада). Трябва да има снимка на детето в документа+печат върху снимката и отделно един друг червен печат.

Имам в момента такъв документ и ако искаш мога да ти го пусна на лс, но е на английски направен.

пп. забравих, че си споменала Торонто :? сега ще ти пусна текста
Ми ние правим такива и до сега снимка не са искали. Даже сега на излизане понеже дезата бяха с баба си и имат еднакви фамилии не ни искаха нищо /разбира се ние с жената бяхме там/. Иначе аз имам един текст който е едновременно и на английски и на български /и за 2-те митнизи става/ и досега не е имало проблем.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Ми трябва да има снимка, щото може да изкарваш кое да е дете от Канада.
Абе, не винаги искат тая декларация, обаче заядат ли се - край. Разделят детето от придружителя до разясняване на случая и си изпуснал всички полети.
Ние правим вече втора година такива декларации, но досега не са ми искали на митницата.
При мен е по-сложно, щото на PR картата съм с една фамилия, в паспорта с на мъжа ми фамилията и е егати кашата :?
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Vapros ot men vav vrazka s temata...
Deteto zadalzitelno li patuva s pridruzitel,ako e na 12 godini naprimer?
V takav sluchai neobhodim li e njakav dokument pri polozenie che nasheto semeistvo se sastoi ot nas dvete, a bashtata e v BG i njama nikakva vrazka s emigraciata ni v Canada.
Pitam , tai kato se nalaga da patuvam s dashterja mi ,za da mozem da spazim sroka do iztichane na vizite,no tja shte trjabva da se varne obratno mnogo skoro sled tova i nai verojatno njama da ima koi da ja pridruzava...

Vapros,koito me zanimava prez poslednia mesec i otgovorite vi nai verojatno ste mi pomognat da namerja otgovora...

:) Di
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Стюардесите се грижат за децата без придружител и няма проблеми.
Предполагам, че трябва да имаш разрешението на бащата децата да пътуват извън Бг.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Заключено