Малко въпроси ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от пухинка »

Ти защо питаш????????????!!!! :@ Първо си задай въпроса ти какво правиш тука и защо си дошъл... тогава питай за другите... това си е техен проблем... и теб ни най-малко не те касае това, за да задаваш такъв тъп въпрос!!!!!!!!!! :!: :fubar: Просто си трай и се радвай на живота нали си ударил 6-та от тотото?! :lol: :fubar: Хората са притеснени от новото и неизвестно и задават конкретни въпроси като очакват и конкретни отговори, а вие всички с дълбоките си философски преливания от пусто в празно както в повечето случаи и накрая нищо...
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Малко въпроси ???

Мнение от hoyden »

bai_ganiu написа:
Nick(olov) написа:Да така е, но тогава защо идват?????????
Ти защо питаш????????????!!!! :@ Първо си задай въпроса ти какво правиш тука и защо си дошъл... тогава питай за другите... това си е техен проблем... и теб ни най-малко не те касае това, за да задаваш такъв тъп въпрос!!!!!!!!!! :!: :fubar: Просто си трай и се радвай на живота нали си ударил 6-та от тотото?! :lol: :fubar: Хората са притеснени от новото и неизвестно и задават конкретни въпроси като очакват и конкретни отговори, а вие всички с дълбоките си философски преливания от пусто в празно както в повечето случаи и накрая нищо...
Здравейте, искам да попитам имигриралите с малко дете( на 2 год.) дали се справят. Давате ли си детето на градина или единият родител се занимава с него? Също така таксите дали са достъпни ?
Другият ми въпрос е бях чела някъде, че след три месеца като не можеш да си намериш работа държавата ти дава социални помощи.Явно си има някакви изисквания или не знам ???
И още едно въпросче - квартирите на какви цени са и имат ли обзавеждане. Не искам да е лукс с всичко, но поне неща от първа нужда - печка, пералня, легло и такива неща ....
Виж, Бай Ганьо, какво ще ти подшушна на ушенце. Не подскачай като ощипан. Една част от хората с които ежедневно работя са българи и доста от тях са на социал. Познай от три пъти кои са тарикатите - работещите или тия на социал, дето бачкат яко на черно и после се оплакват, че много данъци плащали :lol: :lol: :rofl: :rofl: Такива тарикатлъци правят, че ти е бедна фантазията....и не се свенят да се хвалят с това. Затова повечето от нас - работещите и плащащи данъци недолюбваме тарикатите-социалджии.
Естествено, че има такива семейства, които наистина имат нужда от такава помощ, но това е наистина малък процент от общото.
Така, че не нападай работещите и не ги осъждай, че не си падат по тази форма на издръжка...
Айде със здраве и дано скоро се отървеш от Бай Ганьовския манталитет, че отстрани е много грозно такова поведение! :*

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Nick(olov) »

bai_ganiu написа:
Nick(olov) написа:Да така е, но тогава защо идват?????????
Ти защо питаш????????????!!!! :@ Първо си задай въпроса ти какво правиш тука и защо си дошъл... тогава питай за другите... това си е техен проблем... и теб ни най-малко не те касае това, за да задаваш такъв тъп въпрос!!!!!!!!!! :!: :fubar: Просто си трай и се радвай на живота нали си ударил 6-та от тотото?! :lol: :fubar: Хората са притеснени от новото и неизвестно и задават конкретни въпроси като очакват и конкретни отговори, а вие всички с дълбоките си философски преливания от пусто в празно както в повечето случаи и накрая нищо...
Здравейте, искам да попитам имигриралите с малко дете( на 2 год.) дали се справят. Давате ли си детето на градина или единият родител се занимава с него? Също така таксите дали са достъпни ?
Другият ми въпрос е бях чела някъде, че след три месеца като не можеш да си намериш работа държавата ти дава социални помощи.Явно си има някакви изисквания или не знам ???
И още едно въпросче - квартирите на какви цени са и имат ли обзавеждане. Не искам да е лукс с всичко, но поне неща от първа нужда - печка, пералня, легло и такива неща ....
Много се извинявам, че не мога да дам конкретни, точни и 100% изчерпателни отговори, но поне каквото знам ще споделя... Ние бяхме с деца на ученическа възраст и малко по-големи, но от приятели знам, че градините са си проблем, но то зависи и какви са ви изискванията... Ще се поровите, ще питате тук там, ще пуснете молбички на няколко места, ще почакате може би известно време, че тука нищо не става бързо и всички го знаят. Но като цяло вие ще си решите какъв вариант ще изберете дали да го давате или да го глетате известно време сами... На другия въпрос за помощите... да чела си правилно дават и си има изисквания, ако не си си намерил работа на бяло и т.н., но ти не се притеснявай всички са минали през социала и даже много списващите тук във форума все още вероятно са на социал нищо, че пишат ала бала небивалици колко са велики... А що се отнася до квартирите и те са съвсем относително понятие, но за 3 1/2 каквото вас напълно ви устройва около 650$ в дървен блок може да си намерите и пак казвам зависи от много неща... Обзавеждането е стандартно в повечето случаи печка за готвене и хладилник... нищо друго... Като пристигните пишете на лични и ще помагаме с каквото можем, ако не с нещо материално, то поне със съвети тука всеки обича да ги предлага, но повечето са кьорфишеци... :!: И все пак, ако ви интиресува нещо и имате конкретно фомулирани въпроси както сега по-добре пишете на лични...
По тъпо от това да отидеш без пари на пазар е да имигрираш бе език и да чакаш някой друг да те храни, да ти гледа детето и тн...
хайде със здраве на теб и на тези като теб
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Малко въпроси ???

Мнение от ablood »

bai_ganiu написа:...но ти не се притеснявай всички са минали през социала.
Продължавай да се заблуждаваш!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Mr.D »

Бай_фькинг лузер
Докато го има социяла ще се използва на поразия.
Когато ония от Oтава с калкулаторите не им излезнат сметките пьрво тарикатите ще изгорят.
ако си спомняте наскоро дори и гражданства на такива тарикати отнеха.
То се оказа че тия си живели в Дубай(там не се плащат никакви даньци на доход)и си теглели детски помощи от Канада.

Нали на интгервютата се гледаше уж колко си мотивиран да работиш каквото и да е в началото, че и пари да покажеш за 3 месеца докато се уредиш. И накрая че и се управдават тия лузери и нас будали изкарват.
Наглоста си е е-бала майката.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Малко въпроси ???

Мнение от optics »

Ганю,
вместо да си фантазираш, че всички са минали през социал, че само сме си чешели езиците а не сме помагали на практика - вземи пусни една (или две) анкети с въпроси - вземали ли сте някога социал ? и помагали ли сте на новопристигащи българи ?
Анкетите са анонимни, така че никой няма да лъже за да се издокара.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

hoyden написа:...кои са тарикатите - работещите или тия на социал, дето бачкат яко на черно и после се оплакват, че много данъци плащали... Такива тарикатлъци правят, че ти е бедна фантазията....и не се свенят да се хвалят с това. Затова повечето от нас - работещите и плащащи данъци недолюбваме тарикатите-социалджии...
Ако няма балами тарикатите сами ще умрат...!!! :!: Хвалили се... как ще се хвалят, че нали като ги издъните от завист и ги напипат и ще им разкатаят фамилията...?!
Естествено, че има такива семейства, които наистина имат нужда от такава помощ, но това е наистина малък процент от общото.
Това не е никак малък % от обощото, а както казах почти всички минават от трам, а някои си остават и за по-дълго... Пак ще потретя почти всички новопристигнали първото е да се закачат на социал, след това кофи, детски, връщане на данъци, че и от БГ и т.н. и, ако има малко и черно... :clap: Но всичко това ти го предлагат канадците не си го измисляш ти по тарикатски както се изразяваш ти... трябва съвсем да си издухал, че да не се възползваш от този мизерен начин на живот в новата си "родина" Пък като захитрееш и ставаш милионер...
Така, че не нападай работещите и не ги осъждай, че не си падат по тази форма на издръжка...
Това се нарича завист! Трябва да си гледаш в собствената паница, а не винаги в чуждата и в главата ти да се ражда само злоба и завист и с времето все по-голяма и по-голяма...
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Mr.D »

bai_ganiu написа: Това се нарича завист! Трябва да си гледаш в собствената паница, а не винаги в чуждата и в главата ти да се ражда само злоба и завист и с времето все по-голяма и по-голяма...
Ти май си наистина някакьв загубеняк.
Той си гледа в чинията казва се даньци.Плащаме ги да храним такива като теб. Да ти завижда за какво? Че си мьрзеливец?
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Малко въпроси ???

Мнение от hoyden »

Бай Тарикате, прав си - завиждам, ама много. Завиждам ви, че сте лузъри и смучете всичко, каквото ви падне. Завиждам ви, че не говорите езици и пелтечите като малоумни пред местните. Завиждам ви, че живеете на ръба на мизерията, щото ви мързи да се хванете на нормална работа. Завиждам ви и за децата, които ще взимат пример от вас и ще търсят далаверката навсякъде....
Айде стига си се излагал, че си смешен...
Завиждали сме, че си на цоциал, пък ние работим :lol: :lol: :lol: :lol:
Смешко със Смешко! :rofl: :rofl:

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от IFF »

hoyden написа:Бай Тарикате, прав си - завиждам, ама много. Завиждам ви, че сте лузъри и смучете всичко, каквото ви падне. Завиждам ви, че не говорите езици и пелтечите като малоумни пред местните. Завиждам ви, че живеете на ръба на мизерията, щото ви мързи да се хванете на нормална работа. Завиждам ви и за децата, които ще взимат пример от вас и ще търсят далаверката навсякъде....
Айде стига си се излагал, че си смешен...
Завиждали сме, че си на цоциал, пък ние работим :lol: :lol: :lol: :lol:
Смешко със Смешко! :rofl: :rofl:
hoyden написа:А да!
И ако можете да си направите фалшиви студентски книжки можете да пътувате с 10% отстъпка за студенти

............................
И аз току що го дръпнах от Арена, но сутринта първо го видях в този измислен сайт и от там копнах линка. И докато съм редактирала поста си, ти си ме изпреварил
Айде, довечера ще го гледаме, пък дано да е хубав и да си заслужава дългото чакане!

Кат тъ гледам, и ти си от тарикатите, ако нямяше френска гимназия, щеше да го лапнеш цоцъла като куцо пиле домат.....докато учиш на кофи-то!
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

hoyden написа:... прав си - завиждам, ама много. Завиждам ви, че... смучете всичко, каквото ви падне. Завиждам ви, че не говорите езици и пелтечите като малоумни пред местните. Завиждам ви, че живеете на ръба на мизерията, щото ви мързи да се хванете на нормална работа. Завиждам ви и за децата, които ще взимат пример от вас и ще търсят далаверката навсякъде...
Браво все пак, че си призна за завистта, но го правиш не от смелост, а от злоба и за сетен път го показваш, а те се раждат най-вече от безсилието ти, че не можеш да си като другите, че има хора, които са по-кадърни оправни и адаптивни, макар в твоите очи да изглеждат и малоумни, за разлика от теб и се справят с живота, кой с лекота, кой пък по-трудно, но хората се справят, не чакат ти да ги оправяш и да им кажеш как да живеят... по твоите разбирания или по техните собствени... Но сигурно пак ще кажеш, абе гледай си работата всички сте малоумни... аз съм гений... това прилича на диагноза... внимавай... ти си дабест, ама все пак... :!:
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Nick(olov) »

Ей това социалистите сте голяма работа. Как само се защитавате едни други. Много сте задружни и докачливи на темата лузъри. Хаде като разнесете пиците пишете пак.
Успех
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Rall »

Абе, аз примерно съм "за" социала. Трябва да го има и е добре,че го има. Налагало ми се е да го ползвам веднъж когато напуснах работа и докато си намеря нова и не е зле да знаеш, че поне наема и храната са ти покрити и си по-спокоен. Това което не разбирам е ако си решил да бачкаш, защо трябва да е на черно където взимаш по-малко, нямаш никакви осигоровки, и т.н. негативи. Ми то накрая като теглиш чертата май по- зле излиза сметката. Абе секи си знае...
Dead Eyes See No Future
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Nick(olov) »

Аз също нямам против социала. Имам против социала до живот. Чувал съм ,че в Албърта на няколко години имаш
право само на 6 месеца социал. Според мен това е многгго по-добър варянт
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от novotel »

Скоро се запознах с една нашенка случайно. След като, разбира се, ме попита с какво се занимавам и аз й върнах въпроса, тя ми каза..."Ами...ние сме на социал, мъжа ми работи на черно. По принцип сме против социала, но поне в началото, докато си стъпим на краката и решим какво да правим.". Бях като втрещен, защото точно преди това ми каза, че са вече 5 години тук!!!! :o Доста дълго начало, а? :D
Публикувай отговор