Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

Утре или вдруги ден и аз ще пътувам. Писна ми да се занимавам с Бг. пощи.
Днес ми вдигнаха рамене и ми казаха, че най-вероятно документите са загубени.
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

mufc написа:
Karadjova написа:Въпрос към Русенци:Как мога да стигна от Русе до Букурещ и да се върна за един ден? Моля ви помагайте!
И какво.. значи няма вариант да ги пратят по куриер :@
Ами аз не съм от Русе, но съм пътувал до Букурещ служебно и мога да помогна с инфо. Всеки ден има автобусна линия на фирма Груп+, автобуса тръгва от София около 00,30 часа и минава през Русе, ако не ме лъже паметта тръгва от Русе около 6.00 сутринта и около 7-7.30 е в Букурещ - спира на булевард Сербан Вода. От там има метро което има спирка в близост до посолството. Ако искате да пиете кафе сутринта в Букурещ е проблем, аз поне трудно открих кафене и седнах макдоналдс. Същия автобус тръгва обратно в 16 часа. Успех с пътуването.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

vdddd написа:
mufc написа:
Karadjova написа:Въпрос към Русенци:Как мога да стигна от Русе до Букурещ и да се върна за един ден? Моля ви помагайте!
И какво.. значи няма вариант да ги пратят по куриер :@
Ами аз не съм от Русе, но съм пътувал до Букурещ служебно и мога да помогна с инфо. Всеки ден има автобусна линия на фирма Груп+, автобуса тръгва от София около 00,30 часа и минава през Русе, ако не ме лъже паметта тръгва от Русе около 6.00 сутринта и около 7-7.30 е в Букурещ - спира на булевард Сербан Вода. От там има метро което има спирка в близост до посолството. Ако искате да пиете кафе сутринта в Букурещ е проблем, аз поне трудно открих кафене и седнах макдоналдс. Същия автобус тръгва обратно в 16 часа. Успех с пътуването.
Много БЛАГОДАРЯ!!!!
Ще проверим инфото.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

Преди малко направихме медицински, минаха бързо и лесно и с много плач от децата :devil:
За Букурещ - ние тръгнахме от София в 7 часа, средна скорост и спиране по пътя, в 12 бяхме в Букурещ. От Русе има табела за границата, пътят сам си отива натам, плащате такса Дунав мост с бг пари, минавате границата и задължително купувате тяхна винетка - в евро, леи или с дебитна карта от една бензиностанция. Таксата на Дунав мост от наша страна е 4 лева, обаче на връщане румънците взимат 25 леи (грубо 1лв = 2 леи) Там трябва да имате леи, защото няма как да се върнете с колата до чейндж бюро, ние нямахме и едни българи ни обмениха пари на караулката, да са живи и здрави :) От границата до Букурещ е 80 км. Тъпото е че в Букурещ няма една свястна табела. А нашият джипиес отказа да работи с Румъния. Оказа се че английският и френският на румънците е под всякаква критика, и един бакшиш ужким ни упъти на руски ... ама накрая спряхме на паркинга на хотел Интерконтинентал (5 леи паркинг на час) и си взехме такси. Като всички чужденци разбира се ни излъгаха обиколихме целият град, и ни взе 45 леи за такси, навръщане стигнахме за 7 минути и ни взеха 8 леи. Така че внимавайте на какви таксита се качвате. посолството работи от 13:30 - 16ч. Влизате един по един, не бива да имате багаж с вас, защото ще ви накарат да го оставите навън, изключвате телефона, сваляте всичко метално като на летище, влизате по едни стълби надолу, и само едно гише работи. Спокойно е в посолството и са много мили, носете си за всеки случай и номера на баркодовете и копие на мейл-а който вие сте им пратили, че отивате. Това е горе долу нашият опит. Ако не беше лутането с такси напред назад и паркинга, отиването до посолството щеше да ни излезе колкото куриера (DHL- искаха ни 180 лв). Успех на който е решил да ходи.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

Груп + имат автобус всеки ден в 00,30ч от Автогара софия.
Сега се обадих, Двупосочен билет 70лв. От Букурещ тръгва към БГ в 16ч.
Митко и това е идея.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

би трябвало да има и влак до Букурещ, ама колко време пътува е загадка
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Групата,която ще ходи до Букурещ ще се окаже големичка, аз също започвам да си мисля, че и моите формуляри са загубени.
Как е възможно такава партида от големи пликове А4 на толкова хора да се изгубят и то, че писмото идва от съседна държава??? Без коментар, егати пощите |(
Manchester United Football Club
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pileto81 »

mufc написа:Групата,която ще ходи до Букурещ ще се окаже големичка, аз също започвам да си мисля, че и моите формуляри са загубени.
Как е възможно такава партида от големи пликове А4 на толкова хора да се изгубят и то, че писмото идва от съседна държава??? Без коментар, егати пощите |(
За пощите :x :swear: :swear: :swear: Пожелавам успех на всички които ще ходят до съседна Румъния :clap: само да попитам има ли някой с док.22.04 който не е получил медицински питам за да видим дали и ние да не си направим трип до Букурещ :D

Браво на Нушеви :party: :party: :party: :party: ех,искам и аз :) :) :)
niki2a
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 2:40 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от niki2a »

mufc написа:Групата,която ще ходи до Букурещ ще се окаже големичка, аз също започвам да си мисля, че и моите формуляри са загубени.
Как е възможно такава партида от големи пликове А4 на толкова хора да се изгубят и то, че писмото идва от съседна държава??? Без коментар, егати пощите |(

Нашите баркодове получихме на 13.04.2011. Печатът на писмото, което придружаваше баркодовете беше от 28.03.
Според мен преди да се ходи до Букурещ е необходимо да се получи потвърждение от посолството, че докс. наистина са изпратени (съотвено изгубени). Оставам с впечатлението, че е необходимо предварително да се резервира час, с e-mail например.
Нашият "on-line" статус не е променян от няколко месеца. Иначе и аз съм за екскурзия до Букурещ. :)
pileto81
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 9:32 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pileto81 »

niki2a написа:
mufc написа:Групата,която ще ходи до Букурещ ще се окаже големичка, аз също започвам да си мисля, че и моите формуляри са загубени.
Как е възможно такава партида от големи пликове А4 на толкова хора да се изгубят и то, че писмото идва от съседна държава??? Без коментар, егати пощите |(

Нашите баркодове получихме на 13.04.2011. Печатът на писмото, което придружаваше баркодовете беше от 28.03.
Според мен преди да се ходи до Букурещ е необходимо да се получи потвърждение от посолството, че докс. наистина са изпратени (съотвено изгубени). Оставам с впечатлението, че е необходимо предварително да се резервира час, с e-mail например.
Нашият "on-line" статус не е променян от няколко месеца. Иначе и аз съм за екскурзия до Букурещ. :)
Печата ни е от 25.04 май още ще си почакаме :( да не говорим че даже нямаме он-лайн статус :( :( :( не може ли да живнат мало тези хора :swear: :n: ама те нямат зор какво да се напрягат :(
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Съветвам да не го взимате насериозно този онлайн статут, на доста кандидати не им се вкарва информацията навреме, аз до момента не съм си правил още труда да видя какво ми пише в моето онлайн досие и въобще не смятам и да го проверявам.
Manchester United Football Club
niki2a
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 2:40 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от niki2a »

Явно чакане му е майката :(
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

Средния срок до виза е 9 месеца.Още малко, селика, всички вас чакаме! ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от fandjo »

:!: съвет към заминаващите до Румъния... внимавайте къде паркирате, носете си леи 1 лея / 1 час са повечето общински паркинги - ще ги познаете по големите фосфорни табели със сини надписи... и си пазете квитанциите, че имат сто паяка в града ;(
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от BibitaN »

mufc, не е ли рано за твоите медицински? С най-добро чувство питам. ;) :D Ти кога прати документите?
Защото ние пратихме док. май месец и все си мисля, че сигурно още ще почакаме. Пък дано не съм права! ;)
Последно промяна от BibitaN на Сря Сеп 28, 2011 9:59 am, променено общо 1 път.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Публикувай отговор