Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy нищо не казваш за бизнеса. Вече седмица мина. Според плановете трябваше вече да просперираш. Оправдаха ли се очакванията за бърза бечалба? Или пак ще го впишем в графа "мечти"?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от tonich »

Joy написа:По чужбини трябва да се ходи на почивки и екскурзии а не по гурбет.
На вас, младите това ви е грешката - бъркате гурбета с имиграцията.
Трябваха ти цели 10 години да разбереш, че едното няма нищо общо с другото. The hard way. :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

ablood написа:Joy нищо не казваш за бизнеса. Вече седмица мина. Според плановете трябваше вече да просперираш. Оправдаха ли се очакванията за бърза бечалба? Или пак ще го впишем в графа "мечти"?

През деня живея, вечер спя, а нощем бачкам. Това ми е графика за момента. :D Бизнесът върви с пълна пара. ;)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

tonich написа:
Joy написа:По чужбини трябва да се ходи на почивки и екскурзии а не по гурбет.
На вас, младите това ви е грешката - бъркате гурбета с имиграцията.
Трябваха ти цели 10 години да разбереш, че едното няма нищо общо с другото. The hard way. :rofl:
Мерси за комплимента за младите де.. :D Поне виртуално още може и да минавам за такава.

АЗ НИКОГА НЕ СЪМ ЕМИГРИРАЛА ЗАВИНАГИ! Моята емиграция изначално си имаше приблизителни срокове (лимит) около към 10 год. и така точно стана както винаги съм си го представяла. А тези тръгнали с мисълта завинаги да се откъсват от род и Родина искрено ги съжалявам.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy написа:През деня живея, вечер спя, а нощем бачкам. Това ми е графика за момента. :D Бизнесът върви с пълна пара. ;)
Това хвърля светлина върху въпроса що за бизнес без финансиране тръгва с приходи от самото начало.

Дано да се задържиш по-дълго. Успех!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

ablood написа:
Joy написа:През деня живея, вечер спя, а нощем бачкам. Това ми е графика за момента. :D Бизнесът върви с пълна пара. ;)
Това хвърля светлина върху въпроса що за бизнес без финансиране тръгва с приходи от самото начало.

Дано да се задържиш по-дълго. Успех!

Много ти е мръсно подсъзнанието. :D Или мойто. :lol:

Сигурно едва ли щях да седя да пиша тук ако беше това дето си мислиш. Бих си имала по-приятни занимания. :rofl:

пс. и не е седмица а 3 дена.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Joy написа: АЗ НИКОГА НЕ СЪМ ЕМИГРИРАЛА ЗАВИНАГИ! Моята емиграция изначално си имаше приблизителни срокове (лимит) около към 10 год. и така точно стана както винаги съм си го представяла. А тези тръгнали с мисълта завинаги да се откъсват от род и Родина искрено ги съжалявам.
Джойка, както ти казах това обяснява много неща. На мен рода ми не е в България, какво да правя ? Братята ми живеят в Белгия и Германия, братовчедките в Белгия и САЩ, майка ми и баща ми са все на път при някого, бълдъзето в Бермуда, съучениците ми масово по Франция, Кебек, Белгия и Люксембург. Жена ми е израснала в Куба и за нея България не значи особено много. Когато аз имигрирах, аз имигрирах завинаги, не на гурбет. Ако беше гурбет нямаше да инвестирам толкова години и стотици хиляди долари за обучение....
А иначе всеки има право на избор. Както и всеки има право да си обяснява грешките в живота както му е удобно ;)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Joy »

Цялата ти рода нещастници пумпи, как да се очаква точно ти да прокопсаш? :lol: Не може да обясниш на човек колко хубаво е да си има Родина- нещо което никога не е имал. Той и самият не подозира каква липса носи в себе си. Точно дърво без корен си ти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Joy написа:Цялата ти рода нещастници пумпи, как да се очаква точно ти да прокопсаш? :lol: Не може да обясниш на човек колко хубаво е да си има Родина- нещо което никога не е имал. Той и самият не подозира каква липса носи в себе си. Точно дърво без корен си ти.
Ако да характеризираш мястото, на което си отишъл доброволно, даже и на дългосрочен гурбет като "долна дупка" ти наричаш прокопсване, то опазил ме мен Господ от подобна оправия. Нека ние от семейство Пумпалови сме нещастници, ти гледай да си щастлива на пачите яйца, на които за пореден път сама се насаждаш ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от optics »

Joy е от тия дето казват "хорошо там где нас нет" :)
И не че съм русофил, но такъв е лафа.
Очаквайте скоро да пропсува и българската действителност.
(в тая схема приказките за род/родина/корен са временни както всичко друго)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

Хората по света насърчават carpool-a. Създават HOV ленти. В процъфтяващата ни родина това трябва да се забрани според някои:
Това заяви председателят на таксиметровия синдикат "Авто 94" във Варна Димчо Иванов:
Съществува практиката граждани сами да предлагат услугата на същата тарифа, като на връщане от работа събират от автогарата хора, които се прибират към същия град и така си избиват парите за бензин, алармира още Иванов. Според него трудно обаче може да се накаже подобна незаконна дейност, тъй като няма и как да се докаже, че съответният човек е качил в личния си автомобил непознати хора срещу заплащане.
Според мен от друга страна си е чисто самоубийство да се качиш в колата на непознат в БГ. Аз не карам спокойно,когато сам съм зад волана, какво остава когато друг ме вози в тази джунгла там.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Independent »

Джой, не знам какъв ти е бизнеса, но с твоето отношение към хората (потенциални клиенти) няма да изкара много дълго. Абсолютно недопустимо е да наричаш някого нещастник, безродник, да обиждаш цялото му семейство в публичното пространство и след това да очакваш клиенти. Ами не става. Засега бизнеса ти е млад и не те знаят хората, но лека-полека ще се разбере. И тогава клиентите ще спрат. Поне самоуважаващите се. А ти ще започнеш да плюеш и по България. А според на теб светогледа ти е сбъркан, не местожителството.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от anxeli »

Джой, какъв е този нощен бизнес, да нямаш бейкъри, ако е така стискам палци, да знаете Джой прави невероятни сладкиши :party: ...
Циганите - на Сатурн !
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pavelyankov »

optics написа: Очаквайте скоро да пропсува и българската действителност.
(в тая схема приказките за род/родина/корен са временни както всичко друго)
Очаквам скоро да изпищи на умряло от брокери и следващите по веригата ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от John Smith »

Съвсем наскоро имах кратък престой в България. Никаква Европа не е това, а някаква разпадаща се ориенталска държава, разядена от тотална корупция до най-ниски нива, изключително ниска култура на поведение на населението и невероятна бюрокрация, която души всичко наред - от обикновените хора, през желаещите да правят бизнес някакъв, до фирмите с проекти с чуждестранни инвестиции. Потресен съм! Не, всичко не е като си беше, а е в пъти по-зле. Все пак има един показател, по който водим в Европа - за последните 10 години в страната са се самоубили 12.000 човека. Предполагам, това е резултат на всеобщото щастие да се живее в 3-тата най-бедна държава в Европа. Имах някакви надежди да видя нещо наистина хубаво, но ми беше трудно да го намеря.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Публикувай отговор