За здравните осигуровки

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: За здравните осигуровки

Мнение от Joy »

davidorento написа:http://www.nap.bg/ --->Проверете здравния си статус ---> Справка за здравноосигурителния статус

за улеснение са направили и "Здравноосигурителен калкулатор" които ти смята автоматично с лихвите колко дължиш ;)

Които е бил извън бг 6м в година не дължи осигуровки ,така че и даже да ви ги има в системата няма страшно вие не ги дължите.
Но е добре да се пусне тази декларация за да ви спрат.
Ох, и това не ми се отваря. Ти отваряш ли "проверете здравния си статус" или при мен само е проблема? :worried:
davidorento
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 3:16 am

Re: За здравните осигуровки

Мнение от davidorento »

Joy написа:
davidorento написа:http://www.nap.bg/ --->Проверете здравния си статус ---> Справка за здравноосигурителния статус

за улеснение са направили и "Здравноосигурителен калкулатор" които ти смята автоматично с лихвите колко дължиш ;)

Които е бил извън бг 6м в година не дължи осигуровки ,така че и даже да ви ги има в системата няма страшно вие не ги дължите.
Но е добре да се пусне тази декларация за да ви спрат.
Ох, и това не ми се отваря. Ти отваряш ли "проверете здравния си статус" или при мен само е проблема? :worried:
Отварям го да,но ако си с мозила трябва да си инсталираш едни сертификати когато ти каже,без тях не може
Другия вариант е да пробваш с друг браузер
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За здравните осигуровки

Мнение от anxeli »

Е как не се отварят, току що пак влязох.
Опитай оттук, натисни на първия линк в страницата :
https://inetdec.nra.bg/freesrvinfo.html"

С експлодър съм, на работата съм тъпа ;).
Циганите - на Сатурн !
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Re: За здравните осигуровки

Мнение от Joy »

С Мозила съм но пробвах с Експлоръра и пак не става. :( Що така? Никакви сертификати не ми иска да инсталирам.

Ааа ок, стана. Защитата блокираше страницата.

Пише "лицето е с прекъснати здравноосигурителни права". :) Това значи ли че не им дължа нищо?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: За здравните осигуровки

Мнение от anxeli »

Не знам, там отдолу някакви месеци не ти ли показва, в които не си била с прекъснати, от 2000 насам?
Аз 3 години преди 2000 работих при един немец, който ни каза "Плащам ви достатъчно, вие се занимавайте с осигуровки :) !" 2000 заминах без да съм избирала личен лекар или каквото и да е било. Няма данни за мен никъде :).
Циганите - на Сатурн !
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: За здравните осигуровки

Мнение от c200 »

Ето туй трябва да пише ако е подавана важната декларация:
"ЛИЦЕТО Е ИЗКЛЮЧЕНО ОТ ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ ПО ЧЛ.40а ОТ ЗЗО, СЧИТАНО ОТ dd.mm.yyyy, ПОРАДИ НАПУСКАНЕ НА СТРАНАТА"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За здравните осигуровки

Мнение от roumensp »

anxeli написа:2000 заминах без да съм избирала личен лекар или каквото и да е било. Няма данни за мен никъде :).
И аз заминах през 2000 г., но след като вече имах личен лекар (който, между другото, никога не съм виждал). Оттогава досега не съм стъпвал в БГ, но ме водят длъжник за всичките години.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: За здравните осигуровки

Мнение от tonich »

Joy написа:Пише "лицето е с прекъснати здравноосигурителни права". :) Това значи ли че не им дължа нищо?
Не, не значи!

Трябва да пише точно това, което с200 е написал.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За здравните осигуровки

Мнение от roumensp »

Прегледах това:
http://nap.bg/page?id=221

"Декларация за освобождаване от задължението за внасяне на здравносигурителни вноски от лица, пребиваващи в чужбина (§19И от ПЗР на ЗЗО) - попълва се от български граждани, които са пребивавали извън страната повече от 183 дни през една календарна година за периода 1 юли 1999 г. - 31 декември 2007 г. и дължат здравноосигурителни вноски за своя сметка за времето, през което са били в чужбина"

Формата съдържа следния параграф:
Прилагам следните удостоверителни документи :
............................................
............................................
копие на задграничния паспорт, от който са видни датите на влизане и излизане от страната; удостоверение от съответната областна дирекция на полицията; документ, издаден от компетентните органи на съответната държава и др.
Много ми е интересно какви "удостоверителни документи" ще приложа след като, както вече казах, не съм стъпвал в БГ от 11 години.

И какво се прави за периода от 1/1/2008 до днес ? Само тая форма достатъчна ли е: ЗАЯВЛЕНИЕ по чл. 40а, ал. 1 от Закона за здравното осигуряване ?

Мила родна картинка ... :x
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За здравните осигуровки

Мнение от Bistra »

Абе, ти още ли се връзваш на това? Живей си живота и спи спокойно! :lol:
Аз преди 2 години си бях там.Ходих на очен преглед. Платих си спокойно и ме обслужиха хората.Никой не ме съди, нито пък ми лепи стикъри.Декларации за простотии няма да подавам - това е повече от сигурно!Ако, на някой от управляващите "умници" не му харесва, съм готова да му преостъпя и паспорта си да го дадат на някой по-"благонадежден" да плаща за нещо дето не ползва, а и няма намерение да ползва повече никога, поради простата причина, че заради такива простотии страницата България може завинаги да се затвори в живота му. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За здравните осигуровки

Мнение от roumensp »

Bistra написа:Абе, ти още ли се връзваш на това? Живей си живота и спи спокойно! :lol:
Аз преди 2 години си бях там.Ходих на очен преглед. Платих си спокойно и ме обслужиха хората.Никой не ме съди, нито пък ми лепи стикъри.Декларации за простотии няма да подавам - това е повече от сигурно!Ако, на някой от управляващите "умници" не му харесва, съм готова да му преостъпя и паспорта си да го дадат на някой по-"благонадежден" да плаща за нещо дето не ползва, а и няма намерение да ползва повече никога, поради простата причина, че заради такива простотии страницата България може завинаги да се затвори в живота му. :lol:
Връзвам се, защото за разлика от теб, при мен не всичко е на името на тъщата. :D
Bistra написа:Нямам, Бе! Всичко е на името на свекървата! :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: За здравните осигуровки

Мнение от MrGeek »

Joy написа:С Мозила съм но пробвах с Експлоръра и пак не става. :( Що така? Никакви сертификати не ми иска да инсталирам.
С Мозила няма да стане. Просто този сайт е направен основно да работи с IE (със сигурно не са го тествали с алтернативни браузъри, независимо, че с Google Chrome също може да работи). Всъщност независимо от браузъра винаги ще има проблем заради сертификата на сайта, който е подписан от световно неизвестния Certification Authority на "Информационно обслужване" АД, носещ звучното име StampIT.
Когато се използва IE или Chrome, трябва да се игнорира съобщението за нередовен сертификат (нещо, което принципно никога не трябва да се прави) и след това нещата общо-взето тръгват. Firefox има доста по-стриктен енджин по отношение на сигурността и там приемането на подобен сертификат е доста по-трудно и объркващо (направено е с цел хората да не правят тези глупости, когато не са наясно за какво става въпрос). Въпреки това обаче, дори да се въведе изключението за сертификата, Firefox не може да обработи страницата поради некоректния код.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: За здравните осигуровки

Мнение от tonich »

MrGeek написа:Когато се използва IE или Chrome, трябва да се игнорира съобщението за нередовен сертификат (нещо, което принципно никога не трябва да се прави) и след това нещата общо-взето тръгват.
Същото важи и за Opera. Явно титаните от "Информационно обслужване" АД сега се учат, защото предлагат да се инсталират 4 различни приложения, за да тръгне чудото. Естествено, игнорирах сертификата. :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: За здравните осигуровки

Мнение от John Smith »

roumensp написа:
anxeli написа:2000 заминах без да съм избирала личен лекар или каквото и да е било. Няма данни за мен никъде :).
И аз заминах през 2000 г., но след като вече имах личен лекар (който, между другото, никога не съм виждал). Оттогава досега не съм стъпвал в БГ, но ме водят длъжник за всичките години.
Намери начин да подадеш декларацията, поне да спрат начисляването на нови задължения.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За здравните осигуровки

Мнение от 7George »

Хубаво ги отписват китайците и други разни от родината, след като станат канадски граждани. Наще искат да доят доживот, че и след тва, ако не си подал декларация с последния дъх... :beer:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор