Костов: България е в тежка депресия.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от M.S.S »

mortigur написа:
Omega3 написа:
myhata II написа:За мен Костоф е политически труп,барабар всички приближени около него ...
Политически труп, ама в парламента. Я виж в тук какво става с политическите трупове : гледат парламента само отвьнка, като туристи.
Най чудно е, че продължавате да го дъвчите и десет години след като е управлявал.
Преди 10 години, но той още си харчи от откраднатите милиони, а народа да живее в държавата която той разсипа.

Както се пишеше в едино мнение по горе, продал активи на държавата са 100млрд, а в хазната влезли 1.7 , като е трябвало и да отделя от всяка сделка по 20% за пенсионне и соц фондове, което той не е направил, големия икономист и спасител на България !

Заради него сега пенсийте са по 130 лв. и нашите баби и дядовци ровят по кофите, а лакея на Костов, измамника Харпарцунян получава по 200 000 лв. месечна заплата !

Как да го забравят пенсионерите,болните,соц слабите къде са им парите за пенсии на хората работили по 40-50 години, къде са благините който са създавали ?

Пенсионерите в Канада обикалят по цял свят на екскурции, радват се на старините си и на внуците си, получават адекватно лечение в болниците !!!

На пълен стомах и на 10 000 км може и Костов да ви се струва симпатичен но " Гладния на сития не вярва. "

Виж какви заплати се дават на младите специалисти в НАЦИОНАЛНА АСТРОНОМИЧЕСКА ОБСЕРВАТОРИЯ в РОЖЕН.


http://nao-rozhen.org/job/fr.htm"

Не 10 години, а още десетки години ще го дъвчат би трябвало да влезе в учебниците по история и икономика как се разсипва една държава !
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Mr.D »

M.S.S написа:
Преди 10 години, но той още си харчи от откраднатите милиони, а народа да живее в държавата която той разсипа.

Както се пишеше в едино мнение по горе, продал активи на държавата са 100млрд, а в хазната влезли 1.7 , като е трябвало и да отделя от всяка сделка по 20% за пенсионне и соц фондове, което той не е направил, големия икономист и спасител на България !

Заради него сега пенсийте са по 130 лв. и нашите баби и дядовци ровят по кофите, а лакея на Костов, измамника Харпарцунян получава по 200 000 лв. месечна заплата !

Как да го забравят пенсионерите,болните,соц слабите къде са им парите за пенсии на хората работили по 40-50 години, къде са благините който са създавали ?

Пенсионерите в Канада обикалят по цял свят на екскурции, радват се на старините си и на внуците си, получават адекватно лечение в болниците !!!

На пълен стомах и на 10 000 км може и Костов да ви се струва симпатичен но " Гладния на сития не вярва. "

Виж какви заплати се дават на младите специалисти в НАЦИОНАЛНА АСТРОНОМИЧЕСКА ОБСЕРВАТОРИЯ в РОЖЕН.


http://nao-rozhen.org/job/fr.htm"

Не 10 години, а още десетки години ще го дъвчат би трябвало да влезе в учебниците по история и икономика как се разсипва една държава !
Лош кьсмет с Комунизма изкара Бьлгария. Аз се те льжа че работя а ти ме льжеш че ми плащаш и така 50 години. Народа естествено стана болен, умствено изкривен.
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от M.S.S »

Mr.D написа:Интересно ми е че след като много хората твьрдят че компании са продадени за 1 долар или лев. Не че сьм разбирател, но има ли вероятност тези компании да са в голям заем и така копувача наследява заема?
Мой приятел работеше в Авио компания и го ськратиха преди година. Самолетите ги дадоха под наем в Китай.
Струва ми се че има разминаване с действителноста.

Да разбира се.Компаниите се продават с всички активи и пасиви в това число и заеми, неплатени задължения,глоби,данъци и тн...

Обикновенно схемата е такава, предприятието умишлено се фалира.Трупат се огромни задължения към държава и доставчици и работници.И се обявява фалит.Като много от задълженията са доста завишени и надписани най-често към фирми свързани с бъдещия купувач.

След известно време предприятието се продава на "наш човек" за 1-2 лв., държавата услужливо опрощава дълговете към предприятието, като данъци,заеми и тн.

Новия собственик разпродава оборудване,материали на склад,останала продукция,сгради и съоражения и изведнъж се оказва, че след като разплати задълженията на предприятието е с някололко стотин милиона в плюс, бре че късмет 8)

Преди години си спомням една случка в курорта Слънчев Бряг.

В центъра на курорта на първа линия до плажа в разгара на сезона, доста от хотелите вечер светеха по 1-2 стаи от стотиците такива в хотела.
Викам си на моя френд:
-"Хм нямат туристи да попитаме каква е цената на стаята и ако ни е по джоба да продължим почивката си тук."
Влизаме ние питаме най-учтиво на рецепцията, нахакана лелка ни обяснява:
-" НЯМА МЕСТА !"
-"Ама как в хотела не светят повече от 2-3 стаи, паркинга е празен,ресторанта също ?!? "
А тя ни отговаря:
- "НЕ Е ВАША РАБОТА, МЕСТА НЯМА !"



Само за справка Левон Харпарцунян разпродаде кк.Слънчев Бряг под зоркия поглед на Костов.Преди време гледах едно предаване мисля че беше "Бетонни градини", където Левончо обяснява как е продал Слънчев Бряг и защо го е разделил на 10-12 парчета (бройката е по памет може да е повече или по-малко).Заради депутатите, които искали да купят курорта и понеже не можели да се разберат кой да го купи и щели да се скарат, Левончо услужливо (но навярно не безплатно) е предложил да раздели курорта на броя на желаещите депутати.
И така след като депутатите си купили по парче от курорта барабар с хотели-те парцелирали ги на малки парцелчета и ги разпродали на инвеститори...бре че късмет !
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от mortigur »

M.S.S написа: Как да го забравят пенсионерите,болните,соц слабите къде са им парите за пенсии на хората работили по 40-50 години, къде са благините който са създавали ?
По голяма глупост от това не бях чувал. На всички даже и на децата е ясно че пенсиите бяха окрадени още по времето на комунизма между 85 - 90 година когато пенсионния фонд беше слят с ДСК от Тодор Живков и по късно беше източен. Парите по късно бяха раздавани под формата на куфарчета. Вземи прочети малко и после се излагай.
Последно промяна от mortigur на Съб Авг 06, 2011 3:58 am, променено общо 1 път.
Taxation is theft.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Mr.D »

M.S.S написа:
Mr.D написа:Интересно ми е че след като много хората твьрдят че компании са продадени за 1 долар или лев. Не че сьм разбирател, но има ли вероятност тези компании да са в голям заем и така копувача наследява заема?
Мой приятел работеше в Авио компания и го ськратиха преди година. Самолетите ги дадоха под наем в Китай.
Струва ми се че има разминаване с действителноста.

Да разбира се.Компаниите се продават с всички активи и пасиви в това число и заеми, неплатени задължения,глоби,данъци и тн...

Обикновенно схемата е такава, предприятието умишлено се фалира.Трупат се огромни задължения към държава и доставчици и работници.И се обявява фалит.Като много от задълженията са доста завишени и надписани най-често към фирми свързани с бъдещия купувач.

След известно време предприятието се продава на "наш човек" за 1-2 лв., държавата услужливо опрощава дълговете към предприятието, като данъци,заеми и тн.

Новия собственик разпродава оборудване,материали на склад,останала продукция,сгради и съоражения и изведнъж се оказва, че след като разплати задълженията на предприятието е с някололко стотин милиона в плюс, бре че късмет 8)

Преди години си спомням една случка в курорта Слънчев Бряг.

В центъра на курорта на първа линия до плажа в разгара на сезона, доста от хотелите вечер светеха по 1-2 стаи от стотиците такива в хотела.
Викам си на моя френд:
-"Хм нямат туристи да попитаме каква е цената на стаята и ако ни е по джоба да продължим почивката си тук."
Влизаме ние питаме най-учтиво на рецепцията, нахакана лелка ни обяснява:
-" НЯМА МЕСТА !"
-"Ама как в хотела не светят повече от 2-3 стаи, паркинга е празен,ресторанта също ?!? "
А тя ни отговаря:
- "НЕ Е ВАША РАБОТА, МЕСТА НЯМА !"



Само за справка Левон Харпарцунян разпродаде кк.Слънчев Бряг под зоркия поглед на Костов.Преди време гледах едно предаване мисля че беше "Бетонни градини", където Левончо обяснява как е продал Слънчев Бряг и защо го е разделил на 10-12 парчета (бройката е по памет може да е повече или по-малко).Заради депутатите, които искали да купят курорта и понеже не можели да се разберат кой да го купи и щели да се скарат, Левончо услужливо (но навярно не безплатно) е предложил да раздели курорта на броя на желаещите депутати.
И така след като депутатите си купили по парче от курорта барабар с хотели-те парцелирали ги на малки парцелчета и ги разпродали на инвеститори...бре че късмет !
Аз разбирам но има ли начин да се наложи на бьлгарски политик да си отчете доходите публично? То и тук измамите ги има но ако те хванат е друг вьпрос.
Знаеш че Доналд Трьмп се опзваше от президентска надпревара заради публично обявяване на доходите си. В смисьл човек с власт и без власт трябва да се отчита евентуално. След като сме в Еврото няма ли начин да се отворят банковите им сметки и евентуално да се ликвидират за данаци например.
Наивно ли е ?
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от M.S.S »

mortigur написа:
M.S.S написа: Как да го забравят пенсионерите,болните,соц слабите къде са им парите за пенсии на хората работили по 40-50 години, къде са благините който са създавали ?
По голяма глупост от това не бях чувал. На всички даже и на децата е ясно че пенсиите бяха окрадени още по времето на комунизма между 85 - 90 година когато пенсионния фонд беше слят с ДСК от Тодор Живков и по късно беше източен. Парите по късно бяха раздавани под форамта на куфарчета. Вземи прочети малко и после се излагай.

Колега ще те помоля да четеш по внимателно, а не избирателно :-)

Не съм казал че той е ограбил пенсиите, а че не се е погрижил да отдели пари от приватизацията за да напълни тези фондове.В известен смисъл и ги е ограбил макари косвено понеже активите, които се продадоха от приватизацията са създадени и с техния труд !

Нали е икономист, защо не се е погрижил за тези фондове или той е за един мандат каквото може да цапцароса после другите да му мислят, това е модела на управление в България.Затова нищо не се създава а само се краде и руши.Защото за да създадеш нещо трябва повече от един мандат...!!!

А за качествата му като икономист говори и това пари са влезли от приватизацията в бюджета...
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от M.S.S »

Mr.D написа:Аз разбирам но има ли начин да се наложи на бьлгарски политик да си отчете доходите публично? То и тук измамите ги има но ако те хванат е друг вьпрос.
Знаеш че Доналд Трьмп се опзваше от президентска надпревара заради публично обявяване на доходите си. В смисьл човек с власт и без власт трябва да се отчита евентуално. След като сме в Еврото няма ли начин да се отворят банковите им сметки и евентуално да се ликвидират за данаци например.
Наивно ли е ?!
Да то и тук доходита са публично достояние.

Но те никога не действат от свое име.Имат си поставени лица, така наречените новобогадаши, които са поставени да на хранилки."Подаряват" им се фаабрики,заводи имоти, а те си се отчитат под формата на дарение за партиите и тлъсти суми с швейцарски банки всеки месец и ако не слушат или се самозабравят получават внезапно инфаркт.Много от фирмите са регистрирани в офшорни зони така че на практика не се знае кой стои зад тях, примера с "Кремиковци".

А за охолния начин на живот които демонстрират си има законни похвати(а колко са морални е друг въпрос), примера с Доган получава 1млн. хонорар за консултат по хидропроект...?!?!?

Изнасят си парите зад граница, а след това тези пари влизат под формата на чужди инвестиции и така...

Те в България дребните риби не могат да изловят ще тръгнат да разследват политиците, които колят и бесят в които са парите и властта, които държат медии-те и съдебната власт...едва ли :n:
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Mr.D »

M.S.S написа:
Те в България дребните риби не могат да изловят ще тръгнат да разследват политиците, които колят и бесят в които са парите и властта, които държат медии-те и съдебната власт...едва ли :n:
Тогава вьпроса Костов или някой друг е виновен губи смисьл след като всеки краде и е анархия в цялата страна. Излиза че цялото общество е изгнило от дьното до вьрха.
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от M.S.S »

Mr.D написа:
M.S.S написа:
Те в България дребните риби не могат да изловят ще тръгнат да разследват политиците, които колят и бесят в които са парите и властта, които държат медии-те и съдебната власт...едва ли :n:
Тогава вьпроса Костов или някой друг е виновен губи смисьл след като всеки краде и е анархия в цялата страна. Излиза че цялото общество е изгнило от дьното до вьрха.

Е по мое скромно мнение Костов е един от главните виновници за налагането на този политически модел, пионка и изпълнител, но виновник !
Разбира се всички управляващи до момента имат своя принос за сегашното ни положение, но ми е непонятно когато някой почне да го хвали че БИЛ ДОСТОЕН И ЧЕСТЕН, ЧЕ БИЛ НАЙ-ДОБРИЯ ПОЛИТИК, да може би е добър но за себе си !

Абе хора, почетете малко,поинтересувайте се,помислете,анализирайте все пак носите глави на раменете си които надявам се не ви служат само за да пазите равновесие докато ходите !

Айде мен не ме слушайте, да кажем че и другите колеги във форума нещо са се объркали за този "достоен човек и политик".Вижте резултатите от изборите, дори и най-заклетите демократи вече не гласуват за ДСБ, а на следващите избори дори ще има огромен късмет ако изобщо премине бариерата и влезе в парламента.Не знам дали е нужно да споменавам, че той е главния виновник за разделението на десницата.

Хората вече не му вярват насърбаха му се на попарата, както се казва "Vox pópuli vox Déi !" или "Глас народен глас божи !"

Малко по сериозно моля ви се надявам се че си пиша с интелигентни хора, а не с бай Станчо махленския алкохолик и полуидиот леко прегърбен със скъсана жълта шапка с полуизтрит надпис НДСВ , който като ме види подтичва след мен и започва да ми разправя и агитира за царя:
- "Царя, царя той ще ни оправи за него да гласуваш, чу ли той, той.Баща му и той е цар, царя, царя за него да гласуваш.Той хубав човек само той, той за него да гласуваш..."

А той човечеца така си ги преследва хората и си агитира.А това негово състояние е от изборите, когато спечелиха НДСВ.Тогава той им разнасяше плакати из града и ги лепеше, а за награда го бяха водили на някакъв банкет за който още си спомня.Имам някакви спомени от тогава как обикаляше няколко дни след това с една кисийка с кюфтета, които беше събирал от масите.Не знам кой какво му беше говорил на нещастния човечец и с какво го бяха вербували тогава, но се бяха справили добре щом още от време на време получава проблясъци... :worried:


И не ме разбирайте погрешно, по същия начин щях да реагирам ако някой бе започнал да ми хвали и възхвалява Станишев, Доган, Царя, Петков, Петканов, Овчаров, Велчев, Масларова, Емел Етем и много,много други знайни и незнайни другарки и другари, участвали в грабежа на цяла една държава с протекцията на целия държавен апарат...!!!

Такава е нашата действителност ЗА ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЯ :puke:
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от mortigur »

M.S.S написа: И не ме разбирайте погрешно, по същия начин щях да реагирам ако някой бе започнал да ми хвали и възхвалява Станишев, Доган, Царя, Петков, Петканов, Овчаров, Велчев, Масларова, Емел Етем и много,много други знайни и незнайни другарки и другари, участвали в грабежа на цяла една държава с протекцията на целия държавен апарат...!!!

Такава е нашата действителност ЗА ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ :puke:
След това изявление аз се отказвам.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Между другото днес изскочи новината за понижения кредитен рейтинг на щатите. Предполагам че Костов е виновен но може и да е интересно на някой. Чакат ни тежки дни....

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-14428930"
Taxation is theft.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Странджата »

mortigur написа:
M.S.S написа: И не ме разбирайте погрешно, по същия начин щях да реагирам ако някой бе започнал да ми хвали и възхвалява Станишев, Доган, Царя, Петков, Петканов, Овчаров, Велчев, Масларова, Емел Етем и много,много други знайни и незнайни другарки и другари, участвали в грабежа на цяла една държава с протекцията на целия държавен апарат...!!!

Такава е нашата действителност ЗА ГОЛЯМО СЪЖАЛЕНИЕ :puke:
След това изявление аз се отказвам.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Между другото днес изскочи новината за понижения кредитен рейтинг на щатите. Предполагам че Костов е виновен но може и да е интересно на някой. Чакат ни тежки дни....

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-14428930"
Идеологемата ,,Всички са маскари!,, обслужва само и единствено комунистите!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от Bistra »

Абе, вие, спирка нямате!По-големи глупости не бях чела още от времето на нашите популярни всекидневници, които отдавна не чета.Не че съм се задълбочила особено, де....ама все пак! :x
На някои хора обаче им е нужно явно четенето за да знаят какво да драскат по Форумите, че иначе нищо свое не могат да сътворят. Брех, да му се не види тоя Костов разсипал държавата! Ай, сиктер! :n:
P.S.Не знам защо на някои хора той толкова им попречи, та не пожалиха средства и компромати та да го омаскарят. Дали пък не видяха държавник с потенциал?Иначе компромати могат да се извадят винаги и за всекиго.Няма идеални хора!...Още пък по-малко политици!

Да си припомним Стефан Стамболов! Извинявам се към подписа ти kill_u, но точно в този момент: Хич не се гордея, че съм българка!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от petar krastev »

Костов имаше уникалния шанс да даде нов път в развитието на България-при него започна приватизацията.Имаше доста сериозни компании които се опитаха да купят заводи в България,но по една или друга причина до сделка не се стигна.Затова пък почти всичко беше разпродадено на безценица на съмнителни кръгове(Славчо от Олимп) и после затрито и продадено за скрап.парите от приватизацията не влязоха в пенсионните фондове,а в фондацията на Г-жа Костова.Дискутираха се много едни 200 бона дарени на фондацията от врага на България-Майкъл Чорни.Костова се направи на ощипана мома и така и не ги върна.Интересно ми е защо Чорни ще дава ей така пари на Костова.
Костов го наричаха-Командира,дясната му ръка-Сивия Кардинал,за Бъки Мавзолея да не говорим-супер нагъл тип.Нещо се опита да направи с руския газ,ама така и простосмъртните не разбраха какво.Пак се заговори за едни пари и едни комисионни.
След като Костов загуби изборите се разсърди на цял един народ и не им говореше в продължение на 10 години.
Единствено бабетата реститутки харесваха Костов,понеже се събудиха милионерки една сутрин.То това му е и електората-10 бабета на кръст.
Мене Костов не ме интересува,по-добре да си приказвам с кучето,отколкото да слушам тоя манипулатор.
M.S.S
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 9:32 am

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от M.S.S »

Bistra написа:Абе, вие, спирка нямате!По-големи глупости не бях чела още от времето на нашите популярни всекидневници, които отдавна не чета.Не че съм се задълбочила особено, де....ама все пак! :x
На някои хора обаче им е нужно явно четенето за да знаят какво да драскат по Форумите, че иначе нищо свое не могат да сътворят. Брех, да му се не види тоя Костов разсипал държавата! Ай, сиктер! :n:
P.S.Не знам защо на някои хора той толкова им попречи, та не пожалиха средства и компромати та да го омаскарят. Дали пък не видяха държавник с потенциал?Иначе компромати могат да се извадят винаги и за всекиго.Няма идеални хора!...Още пък по-малко политици!

Да си припомним Стефан Стамболов! Извинявам се към подписа ти kill_u, но точно в този момент: Хич не се гордея, че съм българка!


Бистре ти явно си то хората, които просто не искат да приемат действителността.Няма грижи зарови си главата в земята и си въобразявай, че всичко е цветя и рози.

А за почти всичко написано по горе информацията е публично достояние.Кое е омаскаряване то си го има черно на бяло и за продажбите на авиокомпания Балкан за 150К за бургаската рафинерия, най-големия заводски комплекс на балканския полуостров за 1/10 от цената му.За “Кремиковци” продаден за 1 долар а след това препродаден за няколкостотин милиона долара!, “Агрополихим” за 1 долар, завод “Мадара” в Шумен – за 1 лев.И много други няма смисъл да повтарям предишни постове.

Тези неща си ги има черно на бяло кое е омаскаряване ?!?

Ай сиктир и коне с капаци.Омаскаряване било.
Ами носете си го на пиедестал другаря Костов, халал да Ви е.

Аз спирам да пиша в темата то е все едно да си говоря с развален грамофон все едно и също върти...
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Костов: България е в тежка депресия.

Мнение от petar krastev »

Сега се сетих,че на един от костовите министри му викаха-Мистър 10%.Интересен прякор,нали.Откъде ли идва???
Сигурно е бил мноооого честен тип.
Публикувай отговор