И до кога ще стачкуват?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от ablood »

Не змам колко огромни са изискванията, отговорностите и натовареността на пощенските служители, ама да ИСКАТ 2.5 пъти по-висока заплата от минималната....

Да ходят да се пробват другаде! Например в Zellers. Там и без това новия собственик уволни ВСИЧКИ служители (купи фирмата, ама без персонала) и ги преназначи при нови условия, по-дървени дори и от Walmart. Няма синдикати, минимална заплата, малоумни локални мениджъри (бивши касиерки, достатъчно лоялни, но недостатъчно умни за да си намерят читава работа другаде).

Мисля, че всеки един от тях би си скъсал гъза от работа, за 2/3 от минималната заплата в Canada Post, без да споменаваме за фантастичните бенефити.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от fe_ya »

ablood написа:Напротив. Тий като от колегиалност чуждестранните пощи вече не изпращат нищо насам, митничарите от скука могат да преровят всичко, което виси из митниците и да го прекатегоризират, изпълнявайки си годишната квота за обмитяване. :(
Това дето виси на митница не ме вълнува - моите работи още пътуват :-)

Само дето едната ми пратка е близо 8 кила едва ли ще я пропуснат :?:
Последно промяна от fe_ya на Чет Юни 23, 2011 7:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от roumensp »

Аз винаги съм ненавиждал синдикатите. Техните искания винаги са за сметка на всички останали, които са извън синдиката. Повечето синдикати са в обществения сектор - учители, пътно строителство, общински работници и т.н. Ако синдикатът на учителите се пребори за минимална заплата на учител от, примерно 90000, откъде другаде да дойдат тия пари освен от данъците, които плащаме. Ако синдикатът на летците успее да уреди по-високи заплати, откъде другаде да дойдат тия пари освен от по-високи цени на самолетните билети. Като чуя думата "синдикат" и се сещам за Ал Капоне. :D
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от 7George »

Гледам и мойта поща е празна, сметките ги няма. Под пари останахме.. ;)
Embrace your climate change!
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от Julia&Joro »

На 1 юли ще се местим и имах намерение да платя в пощата да ми препращат писмата за 6 месеца. Сега нито писмата ми идват (чакам някой друг чек и разни кодове за смяна на адреса в Ревеню Канада), нито мога да попълня формуляра в пощата и писмата ми ще увиснат някъде. Дайте идея ... гледам, че има и онлайн формуляр и плащане с кредитна карта, но дали ще си мръднат зад.....е да ми ги препратят или ще ми ги донесат на стария адрес. Пък може и да не огрее в сряда, нали уж тогава ще започват да работят.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от arogance »

Julia&Joro написа:На 1 юли ще се местим и имах намерение да платя в пощата да ми препращат писмата за 6 месеца. Сега нито писмата ми идват (чакам някой друг чек и разни кодове за смяна на адреса в Ревеню Канада), нито мога да попълня формуляра в пощата и писмата ми ще увиснат някъде. Дайте идея ... гледам, че има и онлайн формуляр и плащане с кредитна карта, но дали ще си мръднат зад.....е да ми ги препратят или ще ми ги донесат на стария адрес. Пък може и да не огрее в сряда, нали уж тогава ще започват да работят.

В кварталното (Lasalle ) Pharmaprix си направих прехвърляне на пощата, защото там служителите на пощенското гише работят. Те са на заплата към Pharmaprix и не приемат писма и колети, но извършват услуги.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от ablood »

Хайде, наритаха ги обратно.
Само, че загубили 2-седмични заплати, дължащи пари за медицински застраховки по време на протеста, с потенциални съкращения, поради сигурните трайни загуби на компанията...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от Странджата »

За лакомията си им ,лек!
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от Julia&Joro »

arogance написа:В кварталното (Lasalle ) Pharmaprix си направих прехвърляне на пощата, защото там служителите на пощенското гише работят. Те са на заплата към Pharmaprix и не приемат писма и колети, но извършват услуги.
Мерси, ще пробвам утре, дано наистина да се разработят. Тук при нас точно във Фармапри не работеха. :(
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:Митниците отчаяно трупат планини от пратки по паркинзи, хангари и където може.

Най-гадното за пощтие е, че немалко клиенти, отворили си сметка при конкурентен куриер по време на стачката ще си останат там.

Освен това за да наваксат натрупаното, със сигурност ще оплескат сума ти адреси, с което ще подронят и без това разклатения престиж на Канадски пощи.

Изобщо - най-зле планираната стачка.
Не мисля, че правиш разлика между куриерска и универсална пощенска услуга. Модерния бизнес не търси качесто, а най-ниска цена ...

Като знам хватката на тукашните синдикати, не мисля, че си "играят" на стачки, друг е въпросът, че когато една държавна компания, получи подкрепа от Правителство и консервативен Парламент шансовете за добри резултати са минимални ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:Не мисля, че правиш разлика между куриерска и универсална пощенска услуга.
Ако нямаше за цел да се заяждаш, щеде да обърнеш внимание, че съм писал за "немалко клиенти", а не за всечки.
ZanzibarHero написа:Модерния бизнес не търси качесто, а най-ниска цена ...
Модерния бизнес викаш, а? Тоест куриерските фирми са възникнали едно време, когато цената не е била важна, колкото качеството на доставката. И сега замират?

Куриерските фирми имат услуги, които се припокриват с тези на Canada post и точно там ще има огромни загуби поради преориентирани клиенти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:Ако нямаше за цел да се заяждаш, щеде да обърнеш внимание, че съм писал за "немалко клиенти", а не за всечки.
Говоря за това, че дори да загубят клиенти поради стачката, ако предложат по-ниска цена за по-лоша или същата услуга, клиентите ще се наредят на опашка пред офисите им ...
ablood написа:... Куриерските фирми имат услуги, които се припокриват с тези на Canada post и точно там ще има огромни загуби поради преориентирани клиенти.
Куриерските фирми се конкурират с куриерската компания на Canada Post (не съм сигурен, но мисля, че тя не стачкува), но има пазарен сегмент в предоставянето на универсална услуга, където не могат да бъдат конкуренти. Причината е същата, като онази, поради която Canada Post не може да се конкурира с Deutsche Post в Германия :D :D :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:...но има пазарен сегмент в предоставянето на универсална услуга, където не могат да бъдат конкуренти.
За който сегмент си мислиш и говориш само ти. Аз бях напълно ясен, че става дума за конкурентните услуги.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от mortigur »

Не знам дали можем да говорим за истинска конкуренция. Скоро имах работа в един пощенски офис и ми направи впечатление че на някаква реклама на Canada Post има и Purolator. Малко се зачудих и просто погледнах сайта на Purolator.

Признавам си че не четох всичко от

http://www.purolator.com/media/corporat ... story.html"

Но просто стигнах до това:
1993

* Canada Post Corporation purchased a 75 per cent interest in Purolator.

..... и .....
Taxation is theft.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: И до кога ще стачкуват?

Мнение от myhata II »

Утре почват да бачкат :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор