работодател

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: работодател

Мнение от pumpy »

mufc написа:Хм... сранно, ми то тогава всеки измамник може да си ги ментри както си иска.
Значи на инфо сесията са лъгали, разчитайки само на добросъвестно деклариране от стана на кандидата.
Не са лъгали, но и не са казвали "ние проверяваме в НОИ/НАП всеки предоставен документ". Честно казано на инфо сесията, на която ходих преди много години имаше само едни общо приказки. Все едно, това няма значение.
Относно въпроса ти за "отлежаването" в Букурещ - ти какво друго очакваш, че се случва освен отлежаване ??? Леля Жечка, която обработва твоите документи има 3-4 часов работен ден и десетки досиета. Твоето просто е някъде в купчината и чака да му дойде реда. Когато това се случи, тя сканира всичко, някои софтуер проверява за очевадни несъответствия и ако светне червената лампичка леля ти Жечка се вглежда малко по-надълбоко. Но да се обади в НОИ за да получи официална информация за стажа, осигуровките и длъжността ти е просто невъзможно. Опитай се ти да се обадиш в НОИ да получиш информация за самия себе си и ще разбереш с какво би се срещнала леля ти Жечка в десетократно по-голяма степен.

И относно идеята ти за "лъжата" Тук в тази страна и другата на юг от нея идеята за морал и етика е доста различна от нашето понятие в БГ. АКо хората казват, че проверяват, те това и имат предвит, но най-вече те не ОЧАКВАТ някои да ги лъже, защото това е неприемливо. Това е по-скоро изключение, отколкото норма. Защо в БГ един документ има нужда от 3 подписа и 5 печата за да е оригинален, а тук е достатъчен само подписа на издаващият го индивид ??? Ами просто защото не се очаква този индивид да издаде нещо неверно, а още по-малко се очаква някой да го фалшифицира. Те и затова, както казах по-горе за съжаление ни вярват твърде много.....
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: работодател

Мнение от mufc »

Договорът бил за ползване на предаване на информация по някакви вътрешни канали, слючен с НОИ... не го цитирам дословно... но това беше отговор към човек задал въпроса, "Как проверявате стажовете?"
Ако тук има хора били на инфо сесията Април месец в хотел Родина 2009г, ще потвърдят.
Явно е имало някакви промени в посока на проверяване на достоверноста, които ги ползват отскоро.
И съм склонен да им вярвам , защото знам за случаи където хора са получавали откази на база фалшиви документи за стаж на фаза Букурещ.
Явно ситуацията е по-затегната от тази гледна точка в сравнение с преди и за да няма фалове е хубаво документите да показват само истината.
Manchester United Football Club
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: работодател

Мнение от mortigur »

pumpy написа:Опитай се ти да се обадиш в НОИ да получиш информация за самия себе си и ще разбереш с какво би се срещнала леля ти Жечка в десетократно по-голяма степен.

И относно идеята ти за "лъжата" Тук в тази страна и другата на юг от нея идеята за морал и етика е доста различна от нашето понятие в БГ. АКо хората казват, че проверяват, те това и имат предвит, но най-вече те не ОЧАКВАТ някои да ги лъже, защото това е неприемливо. Това е по-скоро изключение, отколкото норма. Защо в БГ един документ има нужда от 3 подписа и 5 печата за да е оригинален, а тук е достатъчен само подписа на издаващият го индивид ??? Ами просто защото не се очаква този индивид да издаде нещо неверно, а още по-малко се очаква някой да го фалшифицира. Те и затова, както казах по-горе за съжаление ни вярват твърде много.....
E просто не мога да не направя поклон!!! С три изречения наистина описа това което се случва тъдява из северната америка. Все още не мога да свикна с това доверие обаче.

Не знам mfuc твърдиш до колкото знам, че си живял в Щатите, това не ти ли е направило впечатление? А иммено, че се разчита на думата и не се правят проверки.

Относно проверките в НОИ. Няма такова нещо. Това, че са ви го казали не значи нищо. Свиквай с тия начини на изразяване за да не ти е терсене после у канадата. :!:
Taxation is theft.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: работодател

Мнение от mufc »

mortigur,
Именно живота в Щатите и в Англия ме е научил да бъда честен и съответно не мога да понасям опитите за лъжа.
Също така знам, че като те хванат в издънка, то петното си ти седи за цял живот.
Винаги съм казвал, че Америка и Канада са дъщери на майка Англия.

Пумпи ,
Няма да ти казвам колко съм се чудел на церемонията с връчването на дипломите за Висше образование къде ми е мокрия печат на дипломата :D чак исках да погледна и дипломите на колегите дали и те са така ;)
.
Manchester United Football Club
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: работодател

Мнение от smt »

pumpy написа:И относно идеята ти за "лъжата" Тук в тази страна и другата на юг от нея идеята за морал и етика е доста различна от нашето понятие в БГ. АКо хората казват, че проверяват, те това и имат предвит, но най-вече те не ОЧАКВАТ някои да ги лъже, защото това е неприемливо. Това е по-скоро изключение, отколкото норма. Защо в БГ един документ има нужда от 3 подписа и 5 печата за да е оригинален, а тук е достатъчен само подписа на издаващият го индивид ??? Ами просто защото не се очаква този индивид да издаде нещо неверно, а още по-малко се очаква някой да го фалшифицира. Те и затова, както казах по-горе за съжаление ни вярват твърде много.....
Много ми хареса това, което прочетох! :) Най-накрая ще се измъкнем от всичката простотия в тази ни мила държавица. Само тази причина вземи си струва да се емигрира!!! Тук всеки, като казвам всеки от последния ром до най-високо поставения държавен служител лъже и нагажда както на него/нея им е добре. Просто ни писна и за това искаме да отиде в нормална държава.
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: работодател

Мнение от mufc »

Точно за това се радвам когато ги хващат измекярите още на ниво кандидатстване, защото такива хора нямат място там.
:y:
Manchester United Football Club
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: работодател

Мнение от mortigur »

mufc написа:Точно за това се радвам когато ги хващат измекярите още на ниво кандидатстване, защото такива хора нямат място там.
:y:
С тоя лаф изтрепа рибата....... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Taxation is theft.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: работодател

Мнение от smt »

mufc написа:Точно за това се радвам когато ги хващат измекярите още на ниво кандидатстване, защото такива хора нямат място там.
:y:
Ами, да ще внесат смут в системата. :y: :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: работодател

Мнение от angelheart »

mortigur написа:
mufc написа:Точно за това се радвам когато ги хващат измекярите още на ниво кандидатстване, защото такива хора нямат място там.
:y:
С тоя лаф изтрепа рибата....... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Най-вероятно е искал да каже, че със стари номера не е гот да започваш живота си наново. Като гледам, ти май не си разбрал това!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: работодател

Мнение от petar krastev »

И на мене отначало ми се стори странно,че тука няма печати по разните фактури и служебни бележки.
Една служебна бележка за кредит за къща има горе долу следния вид.

Иван Стойчев работи в фирма "Врати и прозорци" от 15 юни 2010 на пълно работно време с заплащане 20$/час.

подпис:Мари-Ев Дерозие
(личен състав)

Ей стова отиваш и ти дават кредит за къща.
Хората вярват,защото не е прието да се лъже.Като си спомня в България-печати,пет подписа,нотариално заверено.Край няма.
Но има и обратната страна-не лъжете,не преувеличавайте.Хванат ли ви един път в лъжа и ще ви изолират,просто ставате черната овца,никой повече няма да ви се доверява,ако ще и да се кълнете.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: работодател

Мнение от Bistra »

smt написа:Тук всеки, като казвам всеки от последния ром до най-високо поставения държавен служител лъже и нагажда както на него/нея им е добре. Просто ни писна и за това искаме да отиде в нормална държава.
Не си мисли, че в нормалните държави е по-различно (това го казвам за да спестя разочарования)
Давам веднага пример: Наемаш си подизпълнители за строителство. Правят ти "мили очи" докато се докопат до чека. Веднъж взели го безотговорно отричат немърливости очевадно допуснати по тяхна вина. Компания извършваща зидарски услуги чупи прозорец. Да, ама собственика плаща за услугата без да го е забелязал. После те казват:"Не бяхме ние!"
Той казва:"Как да не бяха те?Там нямаше други!"
Еееех, свиквайте с идеята, че капитализма не е справедлив строй. Общо взето всеки се опитва да те прекара и трябва да се снабдиш с очи и на гърба. (Леле, колко комунистически прозвучах....Ужас!!!! :D )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
polina_trendafilova
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:54 am

Re: работодател

Мнение от polina_trendafilova »

Здравейте
със съпруга ми се интересуваме дали наистина има възможност от Букурещ да се получава информация от НОИ и НАП? :sweat:
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: работодател

Мнение от mortigur »

Хайде стига за нотариалните заверки, някой кандидатсвал ли е в учебно заведение или всичките забравяте. Как ви искат запечатан плик от на майната си с нотариални заверки. Просто тук не са приети толкова мащабно колкото в България. Даже и да кандидатстваш от канадско училище в канадско училище пак искат плика да е запечатан. Какво да не би да кажете че на доверие ви приемат :rofl: :rofl: :rofl: Или с разписка от учителницата дето ви е предавала до 12 ти клас.

Относно проверките в НОИ - Стига сте се плашили от несъществуващи неща

/off
А на angelheart моем да кажем да си гледа теологичните истории и да не се занимава с батковците .... :devil:
Taxation is theft.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: работодател

Мнение от tonich »

polina_trendafilova написа:Здравейте
със съпруга ми се интересуваме дали наистина има възможност от Букурещ да се получава информация от НОИ и НАП? :sweat:
Естествено, че може!
Друг е въпросът, че това не им е приоритет.


ПП. Не е нужно да питаш едно и също в СТО теми
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
minnesota
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 5:15 pm

Re: работодател

Мнение от minnesota »

Пумпи ,
Няма да ти казвам колко съм се чудел на церемонията с връчването на дипломите за Висше образование къде ми е мокрия печат на дипломата :D чак исках да погледна и дипломите на колегите дали и те са така ;)
.[/quote]
Когато сключих първият си трудов договор с американски работодател,всичко беше описано на 2 листа и накрая трябваше само да се подпиша аз и представител на фирмата.....за печати хората не бяха чували.В следващите години с другите работодатели по същият начин без печати...но най-странното ми беше,когато трябваше да изпратя един контейнер до Бг със стока,че на нито една фактура нямаше печат.....толкова странно,че чак ми идваше да намаля сумите драстично за да не плащам високо ддс и акциз :rofl:
Когато не можеш да си купиш нещо с пари,тогава.....просто го купи с много пари
Публикувай отговор