„Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

ablood написа: Работата е вече свършена, попът е дискредитиран и притиснат да напусне.
Каква е следващата цел?
Там е въпросът, че работата не е свършена! Отецът може да остане, ако се смени настоятелството. Ей това е следващата цел!
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Не мисля, че ако се смени настоятелството, тези тримата ще се интересуват кой е отеца.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
parvanov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 7:50 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от parvanov »

Mного се лъжеш.Не съм стъпвал в църквата от години и докато този поп е там няма и да го направя.Не бих искал да чувам слухове за мойте исповеди нито да получабам извинителни писма от попа за неуместни коментари по време на изповед.Не разбирам защо изкарвате само попа за жертва.Това на което бяха и продължават да бъдат подложени настоятелит е просто обидно.И какво сте се захванали за заплатата на попа.Настоиателите събраха парите за закупуването на църкжата и на всичкото отгоре работиха безплатно години на ред и добре си свършиха работата, без да мрънкят на лчво и дясно, колко са неоценени.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Да защото са си правили сметката да гушнат паричките от даренията или да построят кондоминиуми и да реализират още по-голяма печалба.Я, гледай какво пише тука :
bgmontreal написа:Да обърнем внимание на:
1. Тегления

1.1. Тегления от банковата сметка не се позволяват на никой ако не се представят следните документи:

...
- Протокол подписан от свещенника и от всички църковни настоятели одобряващ и отбелязващ сумата за разплащане.
...
Eто заради това последното не ви е удобен попа, което говори много в негова полза и срещу настоятелството.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

ablood написа:Не мисля, че ако се смени настоятелството, тези тримата ще се интересуват кой е отеца.
parvanov написа:Mного се лъжеш.Не съм стъпвал в църквата от години и докато този поп е там няма и да го направя.
Ей на това му се казва светкавично опровержение! Аблъде, видя ли сега каква неблагодарна работа е да ставаш "адвокат на дявола" :D Последното да се тълкува като препратка към едноименния филм, а не като опит за дискредитиращо очерняне :!:
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Парадокса от цялата тази работа е, че афишираните толкова гръмко събрани средства ще се окажат все още в банковата сметка само и благодарение на попа.
Между другото това беше основното обвинение, че не допринасял финансово за благото на църквата. Я, да си представим, ако го нямаше как тези средства да са отдавна " издухани" безследно. Това междувпрочем все още има опасност да се случи, особено сега когато нищо не е ясно. Затова: Гласувайте против настоятелите!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Koko »

Често казано, много съм се замислил да удяра катинара на тази тема и да оставим настоятелството и отеца да си решават разногласията както намерят за добре.

Последен коментар от мене - Христос е изгонил търговците от храма, а ние оставихме търговците да изгонят отеца оттам.
:( :( :( :(
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от thesaint »

Здравейте драги сънародници!

Искам да съобщя, че на проведеното събрание на 29.05.2011 г. от 12:00ч. беше прието единодушно, вот на недоверие на църковното настоятество. След това се избра ново. Подробности предпполагам, ще има в сайта на българската църква "Св. Иван Рилски".
Благодарности на старото настоятелство за работата им, успех на новото настоятелство в бъдещите им начинания.
Сила и Вяра на отец Димитър да продължи напред въпреки всичко изписано. Надявам се с последната му литургия всичко лошо да е останало в миналото и новите литургии да нахранят и привлекта още български души. Всичко с времето си и без срокове, защото вярата и любовта към Господ не е материална стойност, която можеш да манипулираш и да очакваш резултати в определени срокове.
Това е изпитание за всички ни.
Всички на събранието бяха водени от идеята и целта за обединение на българите в Монреал.

Господ да ни пази и помага да завършим започнатото дело, защото то е благородно и добро. Това е центъра, който ще ни събира, обединява, сплотява сега и за в бъдеще. Така е било и така ще бъде.
Аз_
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 1:34 am

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Аз_ »

Страхотно!
Изображение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от ablood »

Аз_ написа:Страхотно!
Изображение
Кое му е страхотното?
Неопитно настоятелство, няма отец, няма пари, слабо енориашество...

Няколко нови ника анонимно дооплескаха нещата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от angelheart »

ablood написа:
Аз_ написа:Страхотно!
Изображение
Кое му е страхотното?
Неопитно настоятелство, няма отец, няма пари, слабо енориашество...
Отзад -напред: енориашеството може и да се поукрепи, като няма кой да му размътва съзнанието, парите са колкото-толкова (не са се изпарили с бившето настоятелство, ако това имаш предвид), отеца си остава същия, а настоятелството ще се научи да работи и това е! Хайде, пък каквото е станало досега, да е за урок на всички 8)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от yahoo »

Това е добра новина. Новото настоятелство ще трябва да се научи да работи в реалната ситуация тук и сега, а не да търси въображаеми виновници след години за неосъществените им илюзии.
Mr.Gecko
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Апр 18, 2006 7:14 pm
Местоположение: Montreal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Mr.Gecko »

Защо беше целия този театър от старото настоятелсво? След всичко чуто и прочетено за мъглата около църквата си вадя следното заключение (може и да греша - знам ли?).Проекта за блока за социално слаби или как там го е кръстил (частният) на Трънкаров не минава.Защо?Отговорът е неизвестен или много не ясен( а може би защото Трънкаров се е опитвал да извлвче лична полза или да.Частен проект през църквата дали не намирисва на скътаване на данъци а, не знам.А той сам го е заевявал че това е личен проект).Тогава идва новата вълна покупка на църква без пари,защо ли?.Купуваме сградата и не може да е плащаме ако няма Х на брои членове да внасят по 120$ годишната вноска и тъй като няма пари трябва да има някой виновен и изгонен.Кой - ми попа и да дойде новия послушник и тогава пак сме в играта.Та питам тук присъстващите поддръжници на старото настоятелство защо са бързали с покупката нали са бизнес ориентирани и знаят как се управляват парички.И за капак на събранието на 29 няколко човека от старото настоятелство се държаха недостойно.Първо се опитаха да елиминират от право на гласуване членовете които са от началото на годината, нарушавайки собствения си устав и после като не им мина номера се направиха на много обидени и докато имаха пълномощни от майки и сестри изведнъж се направиха и че не са там.Никой не им отрича направеното но такова поведение не им прави чест.Все пак парите събрани в църковната сметка не са персонално дошли от тяхните джобове.Искам да пожелая здраве и успех на новото настоятелство.Българската църква в Монреал е факт(купена на време или не) и искам да помоля всички които сме загрижени да имаме наша църква да се мобилизираме и да помогнем.Мисля че за повечето от нас 10$ на семейство на месец или 120$ на година не са проблем.Нека се опитаме поне веднъж да сме поне малко задружни. :y:
Ако искаш приятел вземи си куче!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от Bistra »

Дайте информация как може да се преведат средства на църквата. Банкова сметка , адрес на който да се изпрати чека, материално отговорно лице или не знам какво още. Не съм енориаш и изпитвам страхотни затруднения да завлека семейството си на църква за да се запишем като такива, но за сметка на това мога да ви преведа пари.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: „Наложителната” смяна на свещеник Димитър

Мнение от pumpy »

Аз също бих помогнал. Не ходя на църква, но ми е мило за нещо българско. Ако това е което обединява българите в Монреал, нека да е църква. От всички нас зависи да я има. Както казах, аз не мога да ходя там, но поне мога да помогна финансово да я има.
Заключено