кмете, кметеее

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: кмете, кметеее

Мнение от klisurov »

ablood написа:
myhata II написа:...сме оцелели през вековете на робство и подтисничество
Днес си говорих с една сирийка. Тя ми каза, че те са били 800 години под османско робство, и че сега историците им признават, че това са били най-спокойните времена в историята на Сирия.

Не се знае, ако не сме били под турско робство какви ужаси са можели да стават с България. Като изключим своеволията на башибозуците, турските управници са се отнасяли към българите не по-зле отколкото сегашните нашенски управници.

Освен, ако не се връзваме на стереотипа, изграден от многократно преекспонирани единични случай на "подтисничество".
Интересно защо в България има мюсюлмани?
Дори и да приемем, че българските революционери са били противоправителствени терористи, дори и да приемем, че Априлското въстание е било противоправителствен военен акт, все пак не мога да приема за нормално "възмездието", което турците налагат. Хеле пък Баташкото клане.
Намен лично трудно ще ми се пречупя езика да ги нарека османци, т.к. родът ми е клан и по бащина (българска) и по майчина (арменска) линии.

Понякога се чудя, защо някои хора все още пишат в български форум, след като се обявяват срещу всичко българско ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: кмете, кметеее

Мнение от Странджата »

klisurov написа:
ablood написа:
myhata II написа:...сме оцелели през вековете на робство и подтисничество
Днес си говорих с една сирийка. Тя ми каза, че те са били 800 години под османско робство, и че сега историците им признават, че това са били най-спокойните времена в историята на Сирия.

Не се знае, ако не сме били под турско робство какви ужаси са можели да стават с България. Като изключим своеволията на башибозуците, турските управници са се отнасяли към българите не по-зле отколкото сегашните нашенски управници.

Освен, ако не се връзваме на стереотипа, изграден от многократно преекспонирани единични случай на "подтисничество".
Интересно защо в България има мюсюлмани?
Дори и да приемем, че българските революционери са били противоправителствени терористи, дори и да приемем, че Априлското въстание е било противоправителствен военен акт, все пак не мога да приема за нормално "възмездието", което турците налагат. Хеле пък Баташкото клане.
Намен лично трудно ще ми се пречупя езика да ги нарека османци, т.к. родът ми е клан и по бащина (българска) и по майчина (арменска) линии.

Понякога се чудя, защо някои хора все още пишат в български форум, след като се обявяват срещу всичко българско ...
Ами и аз това питам?????????????А аблъда на Петлйов ден си дава момчето без възражение и отива да се цани евнух в най-близкия харем!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: кмете, кметеее

Мнение от myhata II »

Е на тея харзъси потурчините чорбаджии на тях не мога да им го простя
Ето на обаче е факт ,целия вилает в средногорието са чисти българи,турчин не е замръквал,много зор са видяли в Родопите,там е било мазало и касапница,още съществуват помаците в онея райони,а да чуя Аблоодъ неговата другарка мангуста от Сирия сменила ли е религията ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: кмете, кметеее

Мнение от IFF »

myhata II написа:Е на тея харзъси потурчините чорбаджии на тях не мога да им го простя
Ето на обаче е факт ,целия вилает в средногорието са чисти българи,турчин не е замръквал,много зор са видяли в Родопите,там е било мазало и касапница,още съществуват помаците в онея райони,а да чуя Аблоодъ неговата другарка мангуста от Сирия сменила ли е религията ?
Вярата, муха, не религията.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: кмете, кметеее

Мнение от myhata II »

Турците трябва да ни се извинят официално за тия 500 години и на Арменския народ ,а не да ни лижат по ... за ЕС !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: кмете, кметеее

Мнение от myhata II »

Аблоод ти българин ли си ве ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: кмете, кметеее

Мнение от klisurov »

Ех, колко добре беше при социализЪмЪт ... ако, че имало разни лагери, дет хората са мрели бетер мухи, щот хвъркато го цапнеш и толкоз, а тез са ги насилвали и маскарили докат умрът ... ако, че хората са ги изкарвали по бели гащи посред нощите ей тъй на, щот комшията обадил ... ако, че моят дядо са го пребили и хвърлили пред портата, та баба ми го е налагала с овчи кожи да го оправи, щот ... не е искал да влиза в ТКЗС-то ... нищо де, все пак беше толкоз хубаво ... за някои, за някои даже повече ...

Та и по време на османското присъствие не ще да е било толкоз зле ... нищо, че много хора са ги насилвали да влязат в правата вяра, щот ако тез не са ги насилвали, другите надали сами ще да са поискали ... нищо, че имало еничерчета и башибузук ... то не ще да е било чак пък толкоз лошо, та чак да си посечеш децата, да не безчинстват с тях "присъстващите" ...

Ай стига бе ... акъла ми не го побира, как може до такава степен да се отречеш от род и вяра
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: кмете, кметеее

Мнение от myhata II »

Ако си помак ще е така Клисурка
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: кмете, кметеее

Мнение от ablood »

Съобразявай се какво пишеш по отношение на българската история и паметта на детите ни! Приемам коментара ти като обида по историята и паметта на България! И изобщо не ми пука, че това е твое мнение!

valioiko
Имам още какво да добавя за жестокостта на турското подтисничество и какво биха правили в Турция български башибозуци, ако ролите бяха разменени, но някакси това се оказа в разрез с правилата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: кмете, кметеее

Мнение от klisurov »

Кметее, Кмете,
Де го чукаш, де се пука ...
Те хората род и вяра отрекоха, ти за сладкото се кахъриш ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: кмете, кметеее

Мнение от miteto »

ablood написа:
Съобразявай се какво пишеш по отношение на българската история и паметта на детите ни! Приемам коментара ти като обида по историята и паметта на България! И изобщо не ми пука, че това е твое мнение!

valioiko
Имам още какво да добавя за жестокостта на турското подтисничество и какво биха правили в Турция български башибозуци, ако ролите бяха разменени, но някакси това се оказа в разрез с правилата.
Що не идеш да пишеш в някой Sci-Fi форум ако искаш да даваш полет на развинтената ти фантазия? Колко дълго мислиш биха търпяли някой многознайко в еврейски форум, който тръгне да им обяснява, че Холокоста не е голяма работа и най-вероятно е преувеличен, понеже ако ролите били разменени сигурно евреите щели да се отнасят към нацистите със същата жестокост? С тая овча елементарна логика може да се омаловажи каквото си поискаш...
Пък и ти явно си пропуснал доста часове по история, защото ролите всъщност са разменени след 1878 година и странно, не е имало нито башибозуци, нито кръвен данък за турците, нито е имало изискване джамиите да не са по-високи от определена височина и т.н.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: кмете, кметеее

Мнение от klisurov »

ablood написа:... ако ролите бяха разменени...
Ако Ботев беше с каска, а Левски с ботуши ... това чувал ли си го в школото?

ablood, не поставям под съмнение дивият (меко казано) произход на българите. Примери от историята колкото искаш. В случая ставаше дума за (Кмета, ако трябва да сме точни) това, през какво са минали българите по време на "500 години османско присъствие по българските земи".

Това, че един човек е изверг, не ти дава правото да го качиш на електрическия стол - поне не и във всички страни.
И това, че "турчин е вилнял в бащиния ми дом" не мисля някога да го забравя. Бил съм не веднъж в Турция, имам познати турци, но това не ми пречи да помня историята си.

Вече писах (в темата за езика), че аз няма нищо и никого в България, тук ще допълня, че на мен не ми харесва (меко казано) ситуацията в България, но аз съм се родил българин (и арменец), горд съм, че съм българин (и арменец) и мисля, такъв да си остана. Това, ми е по рождение. Другото ще е придобито.

Има три вида гражданства: По месторождение, по натурализация и придобито.
Българите изискват да се откажеш от всяко друго, приемайки българското ( :x ), но канадците не - що трябва "да се правиш на по вярващ и от папата"?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: кмете, кметеее

Мнение от klisurov »

"И е имало,
и е нямало,
и е нямало,
и пак е имало,
но такова имане
като сегашното нямане
не е имало
".

Понякога си задавам въпроса, Радой Ралин за кои времена, за какво и защо го е написал туй ...

Аз май за втори път го пиша в този форум :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: кмете, кметеее

Мнение от Странджата »

аблъде,ама ти продължаваш да аблодоблудстваш?????къде си раждан,кво си пасъл......?????Точно това си мислех вчера,ако беше написал нещо подобно в еврейски форум?Ама ако беше в албански,досега да си виснал като кървавица на някой оголен кедър!
Публикувай отговор