I nie imame vizi

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

I nie imame vizi

Мнение от Gesh »

С този posting бих искал да благодаря на всички реални и виртуални познати и приятели от този форум, с чиято помощ я докарахме дотук :lol: . Още от времето на стария форум това са: Пламен и Влади, а от новия:Godis, Zou-zou, Valio9 и Мiteto. Да ме прощават тези дето не съм ги споменал в явен вид, просто е невъзможно и да знаят че са споменати в неявен :wink: . Накратко ще напиша и за нашата процедура, дано е полезно за тези които сега варвят по този път.
Първи документи - октомври 2002
Получени втори документи ноември 2002
Ние си преведохме и легализирахме по-важните документи. За преводите използвахме една фирма 6лв/стр, от която освен добрата цената получихме и много нерви в добавка, но ако някой иска координатите и да пусне лс. За легализациите искам да кажа, че не са задължителни според това което знам, но това си беше наш избор.
Изпратени втори документи - април 2003
Покана за интервю - юли 2003
интервю септември 2003
интервюира ни Лесли Стоянофф, за която има доста инфо във форума. Искам да кажа за банковата рефернция, че не беше фатално, това че я бяхме извадили още края на юли. Наистина пита дали нямаме по-нова, но и казах че щом сме получили поканата веднага съм се засилил (само не питайте как е това на френски :D )да си оправя документите, съгласно това, което пише в поканата и това беше ок.
За самото интервю - УЧЕТЕ ФРЕНСКИ. Ние се готвихме с помощта на частна учителка, която беше перфектна. Подготви ни много добре, а освен това е и изключителен педагог и човек. Ползвахме частни уроци, защото аз нямам време да ходя на курсове и ми беше необходима гъвкавост в разписанието. Където и да ходите да учите не забравяйте, че ученето става като човек си седне на д-то и кълве. Няма място където ще те научат на това или онова. Просто някъде ще ти помогнат повече и това е строго индивидуално. Много полезно беше гледането на ти ви 5,въпреки че беше и потресаващо, особено в началото :)))).
Сега като гледам май искат вече документи за часове и не знам как може човек с частни уроци, които по мое мнение са с несравнимо по-високо качество, от който и да е курс, да ги докаже с официален документ, а не само с лист хартия.
На интервюто - бъдете добре облечени, приветливи и все в тоя дух - вие сте стоката която искате да продадете на интервюиращия, вие сте и сейлс пърсънът и.
Документи до Букурещ - октомври 2003
Полчени документи за медицински - януари 2004
Направени медицински края на февруари 2004
Писмо за виза - края на април 2004
Визи ~20 май
За изпращане на кореспонденция съм ползвал БГ пощи - писма с обратна разписка за всичко, освен паспортите (за тях юпиес)
За получаване реших, че не си струва да рискувам с домашната кутия и за 20лв./година си наех кутия в централна поща по препоръка на познати, които от години водят кореспонденцията си с чужбина оттам и нямат случай на загубено писмо.
Това беше дотук, пък занапред ще видим. :wink:
Успех на всички!
IVO
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:17 am
Местоположение: Sofia

Мнение от IVO »

Честито Визи Gesh,
четейки писаното от теб си припомнях и нашата процедура до момента...
Има много еднакви неща,с нашия път до визите :wink: .Пожелавам ви здраве и много късмет в Канада!
Да не забравите да ги полеете пустите визи,че да ви върви по вода и за напред! :beer: :D Успех ! Иво
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...4estito! ...da po4erpi6!...mnogo uspehi ot tuk natatuk! :-)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
jana
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 2:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от jana »

Честито и от нас и късмет по пътя напред към Канада.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

:lol: Честито и от мен! Много късмет, успехи и бърза адаптация! :partytime:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Blagodaria na vsicki.
Uspeh i pulen napred!
Заключено