Средната учителска заплата е около 710 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

Всъщност Джовани ша го запомниме с най уникалната инвестиция която той успя да направи, мацка + отрицателна зестра :rofl: :rofl: :rofl: Или ако трябва да съм по точен, по скоро е имагинерна зестрата, ама айде да не разлайвам кучетата :party:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от jovani »

azzura написа: Ха, наистина ли може и на лизинг :rofl: виж ти! ! Нямам за цел да давам пълен отчет на многознайковци.Още по-малко пък ти познаваш явно естеството на работа и уменията ми.А това за кафето и цигарите просто ще го оставя без коментар щото е толкова изтъркано, че повече няма накъде.Адски ми е писнало от подобни клишета.
Днес е един много хубав и слънчев ден в Торонто, а аз станах от леглото преди малко и смятам да се разходя малко навън.

Азура се надявам да ме извини за агресивните коментари в предишното ми мнение - целта ми беше да я провокирам за да разкрие повече информация за себе си.
Напълно си признавам, че умишлено преувеличих някои факти, които случайно бях прочел в други мнения за нея.

Но пойнтът ми се надявам е бил разбран, еспешъли от тези които са живяли и на двете места - Канада и България, а той е че заплатите на служителите в България са по-ниски, но пък и производителността на тези служители също е значително по-ниска. Не винаги вината за занижената производителност е у самите служители - в много случаи проблемите се крият в инфраструктурата, липсата на адекватна апаратура, липсата на информационни осигуряване, неефективен мениджмънт. Предприятията, в които тези проблеми са по-малко осезаеми могат да постигнат по-висока производителност от служителите си и съответно могат да си позволят да им плащат повече. Много често обаче самите служители бих могли да си повишат квалификациите или да предложат методи за подобряване на производителността и съответно да изискват по-високо заплащане. Така например служителите, обявявани от други като "комунисти, педалчета и връзкарчета" може би правят подобни оптимизации с което да си заслужат високите заплати и бонуси (както и ненавистта от останалите).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

Сега ще ти разкрия една обществена тайна - жените в Бг получават по-малко пари от мъжете на подобни длъжности, че даже и от мъже на по-ниски такива. Къде отива тука твоята идея за повишаване на квалификация, мотивация и принос за благото на фирмата? Ааааа?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
7George
Мнения: 9668
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от 7George »

haimana написа:jovani, О да, забравих: някой са тук защото ги е срам да се върнат :D . Това е смешка, но дори да беше истина пак показва калпаво възпитание на популацията(присмиването и осмиването на някой направил неправилен избор). Чувал съм, че един от най-ценнита капитали бил човешкият ресурс, та ....
:)
Повечето се връщат по терлици, даже във форума не пишат, срам не срам. Ето тука съм ви приготвил някои оправдания, за пред съседите:
• Гурбета свърши;
• Вече не дават пари, не е квото беше преди;
• Там циганите са повече от тука;
• Земахме паспортите;
• Изучихме щерката;
• Много студено, къщите дървени;
• Алкохола и цигарите скъпи, интернета – и той.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от Marto »

azzura написа:Сега ще ти разкрия една обществена тайна - жените в Бг получават по-малко пари от мъжете на подобни длъжности, че даже и от мъже на по-ниски такива.
Те и тука се оплакват от същото, но фактите им нещо куцат. Съмнявам се да е точно така и в България щото ако беше вярно, безработицата м/у мъжете щеше да бъде мноооого по-голяма.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

Не се съмнявай Марто.Мога да го подкрепя с конкретен пример - аз счети с висше и стаж, младежа 19 годишен куриер /1 от 2-мата във фирмата/ , който по цял ден върти на ръчна служебните коли на паркинга взема колкото мен, мияча на служебната автомивка - не го знам дали има и средно, със 100лв под мойта заплата.А сигурна съм, че и жените в Канада имат добри аргументи.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от Marto »

azzura написа:Не се съмнявай Марто.Мога да го подкрепя с конкретен пример - аз счети с висше и стаж, младежа 19 годишен куриер /1 от 2-мата във фирмата/ , който по цял ден върти на ръчна служебните коли на паркинга взема колкото мен, мияча на служебната автомивка - не го знам дали има и средно, със 100лв под мойта заплата.А сигурна съм, че и жените в Канада имат добри аргументи.
Извинявай, но единственото, което ти каза е че ти мислиш че заслужаваш повече от шофьорчето и оня без образованието.

Може и да си права - все пак България си е ориенталска държава. Кажи ми обаче колко изкарват твои колеги счетоводители с висше и със същия опит и отговорности.

Шофьорите често изкарват повече от разни вишисти по офисите и тук. Това е една неблагодарна, рискована и дори опасна за живота професия, и пазарът го отчита... същото се отнася и за други нискоквалифицирани професии които изискват хамалък и работа навън, независимо дали е жега, студ, сняг, торнадо. Е тва е нещото, които местните феминистки не могат да проумеят.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

Marto написа:
azzura написа:Не се съмнявай Марто.Мога да го подкрепя с конкретен пример - аз счети с висше и стаж, младежа 19 годишен куриер /1 от 2-мата във фирмата/ , който по цял ден върти на ръчна служебните коли на паркинга взема колкото мен, мияча на служебната автомивка - не го знам дали има и средно, със 100лв под мойта заплата.А сигурна съм, че и жените в Канада имат добри аргументи.
Извинявай, но единственото, което ти каза е че ти мислиш че заслужаваш повече от шофьорчето и оня без образованието.

Може и да си права - все пак България си е ориенталска държава. Кажи ми обаче колко изкарват твои колеги счетоводители с висше и със същия опит и отговорности.

Шофьорите често изкарват повече от разни вишисти по офисите и тук. Това е една неблагодарна, рискована и дори опасна за живота професия, и пазарът го отчита... същото се отнася и за други нискоквалифицирани професии които изискват хамалък и работа навън, независимо дали е жега, студ, сняг, торнадо. Е тва е нещото, които местните феминистки не могат да проумеят.
Ахаа, значи няма значение какви са ти отговорностите. Явно сексизма е дълбоко вкоренен.Разни виСшисти? Какъв е извода? Не си хвърляйте парите на вятъра за обучение, не инвестирайте в себе си, бачкайте като шофьорче, зидаро-мазач или хамалин - там е истината :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от petar krastev »

Азура,доста си права,макар и да се изразяваш саркастично.
Професиите в Канада при които работиш с ръцете си са доста добре платени.Особено твоя пример-зидаро мазач.Според тебе дали той не е инвестирал в себе си докато се научи да реди тухли,или пък не носи отговорност за крива къща или паднала стена.
Той също може да каже-аз докато съм на 60 метра височина на скелето и мятам вар и тухли,тя си седи на топло в офиса,че и кафето и безплатно.
А на тебе ако не ти харесва положението ти-стани куриерка или работи на авто мивка,решения много.
Другото което е интересно-как така с точност знаеш заплатите на останалия персонал.Тука няма такава информация,освен ако не си синдикиран и тогава всички сме равни,по-равни са само по-старите.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от azzura »

petar krastev написа:Азура,доста си права,макар и да се изразяваш саркастично.
Професиите в Канада при които работиш с ръцете си са доста добре платени.Особено твоя пример-зидаро мазач.Според тебе дали той не е инвестирал в себе си докато се научи да реди тухли,или пък не носи отговорност за крива къща или паднала стена.
Той също може да каже-аз докато съм на 60 метра височина на скелето и мятам вар и тухли,тя си седи на топло в офиса,че и кафето и безплатно.
А на тебе ако не ти харесва положението ти-стани куриерка или работи на авто мивка,решения много.
Другото което е интересно-как така с точност знаеш заплатите на останалия персонал.Тука няма такава информация,освен ако не си синдикиран и тогава всички сме равни,по-равни са само по-старите.
Не саркастично, а иронично.Ако прочетеш предишния ми пост ще разбереш защо ги знам.Положението не ми харесва и не смятам, че трябва да направя това, което предлагаш.Имам си и занаят , който е също нископлатен тук, тъй че знам как е в офиса и на поточната линия Петър.Не разбрах защо трябваше да се сравняват два вида професии при положение, че спора беше за нещо друго - жените са по-нископлатени за разлика от мъжете. Между другото, като се ровя из статистиките гледам, че и имигрантите са по-ниско платени от канадците.Защо? Заради прословутия канадски опит? Или защото са евтина работна ръка? /Не се заяждам, това не е сарказъм!/
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от roumensp »

azzura написа:Между другото, като се ровя из статистиките гледам, че и имигрантите са по-ниско платени от канадците.Защо? Заради прословутия канадски опит? Или защото са евтина работна ръка? /Не се заяждам, това не е сарказъм!/
Често е "заради прословутия канадски опит". Но най-вече защото една немалка част не работят по специалността си, а по-ниско квалифицирана работа, поне в началото.
Много от тия, дето са роднини на главния апликант и са дошли заедно с него или по-късно чрез спонсорство (например родители) дори не знаят езика. Естествено е, че такива хора ще получават малко. Повечето refugees също не са особено квалифицирани и знаещи езика.

Ако един емигрант и един канадец работят една и съща работа, би трябвало да получават еднакво, поне по закон и на теория, но на практика работодателят има право да предложи по-малко на емигранта, поради това че е с по-малък опит (опит от БГ не е особено ценен, както се досещаш).
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от Marto »

azzura написа:Сега ще ти разкрия една обществена тайна - жените в Бг получават по-малко пари от мъжете на подобни длъжности, че даже и от мъже на по-ниски такива.
Toва със синьото се опитах(ме) да ти го обясня/им. Гарантирам ти, че като дойдеш тук, дори и ако - голямо АКО предвид големите ти претенции и колко ти е трудно да разбереш елементарни неща - успееш да се реализираш, никога няма да изкарваш повече пари от повечето водопроводчици, шофьори, и други такива "по-ниски" от тебе. А тва последното е такава булгаристанска простотия, съветам те да го забравиш като дойдеш тука...

Това с червеното - пак те питам, колко получават твоите колеги мъже със същото образование, опит, отговорници и т.н.?
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от petar krastev »

Здрасти Азура,
При еднакви заемани позиции мъжа и жената са еднакво платени.Ти сравняваш твоята заплата с тази на куриера или с тази на работника на автомивката,но ти не работиш същата работа.Аз ако отида да работя библиотекар,ще взимам същата заплата като колежката.Ако една жена дойде да работи с мене ще взима същата заплата като мене.
Може би разликата идва от там,че тежките професии са добре платени в Канада,а има малко жени които ги упражняват и от там се налага мнението,че жените печелят по-малко.Нормално е една учителка в детска градина да печели по-малко от един миньор например.Обикновена работа в бюро в Канада не е от наи-платените професии,но си има своите предимсва пред това да работиш в производсвото на дадена фабрика,което не е задължително да бъде на поточна линия.
За разликата в заплащането м/у имигранти и канадци ти бе обяснено по-горе доста добре.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от ZanzibarHero »

azzura написа:... Между другото, като се ровя из статистиките гледам, че и имигрантите са по-ниско платени от канадците.Защо? Заради прословутия канадски опит? Или защото са евтина работна ръка? /Не се заяждам, това не е сарказъм!/
Разбира се, че една от причините е защото са евтина работна ръка за позиции, за които няма голямо желание да бъдат заети от локалните.

Нещата се развиват, обаче, защото около 1948, на желаещите да работят като домашни прислужници жени, с по високо от средно образование им е отказвано разрешение да имигрират в Канада. Срам ...
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Средната учителска заплата е около 710 лева

Мнение от cocose »

За съжаление в Канада за професии за които няма регулации (профсъюзи, юниони и тем подобни щуротии) има реална дискриминация против жените. Неявно разбира се, но в крайна сметка заплатите на жените за по малки от тези на мъжете на същата позиция със същите умения.
Публикувай отговор