Deistvitelnostta v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Rosi

Мнение от Rosi »

...
Последно промяна от Rosi на Чет Сеп 18, 2003 11:58 pm, променено общо 1 път.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Rosi написа: .....
Ne sum zabravila kakvo e v Bg.Tam izkarvah mnogo pove4e.
Ами какво да ти кажа Роси - летището е в Мисисага, полети за БГ има всеки ден.
Rosi

Мнение от Rosi »

...
Последно промяна от Rosi на Чет Сеп 18, 2003 11:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

Bravo ,Panta! :beer: :beer:
Rosi

Мнение от Rosi »

...
Последно промяна от Rosi на Чет Сеп 18, 2003 11:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
vladi64
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 4:24 pm
Местоположение: Montreal-не за дълго
Обратна връзка:

Мнение от vladi64 »

kolko tiho i spokoino be6e predi 5.08 :oops: :oops:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Imash do nyakade pravo, Rosi, che ne tryabva da si pravya izvodi samo ot rabotata v universiteta. Az zatova vse po-chesto se zamislyam dali da ne napravya edna akademichna kariera, shtoto tova may e nay-got. :lol:
no, vse oshte mi se struva vse pak, che v Canada, dori i da ne plashtat mnogo na nyakoi mesta, plashtat opredelno poveche ot bg i davat zaplatite na vreme.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Чет Сеп 18, 2003 11:56 pm, променено общо 2 пъти.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ami, estestveno, che mojem da razgovaryame normalno, Rosi, nali i tova e celta na toya forum da se razgovarya normalno i e hubavo, che pochnahme i s tebe da si govorim taka. Vreme beshe. :P
Bonne chance :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Rosi

Мнение от Rosi »

vladi64 написа:kolko tiho i spokoino be6e predi 5.08 :oops: :oops:
I sled 19.09 :D
Последно промяна от Rosi на Чет Сеп 18, 2003 11:56 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Kade e logikata?!?!?!?!

Мнение от Val »

Izliza, che forumat e palen s hora, koito v BG sa izkarvali mnogo poveche pari ot tuk. Imali sa strahotno hubavi pozicii i sa si jiviali strashno dobre.

Spored tiah:
1. Vsichko v BG e super
2. Vsichko v Canada e losho: hranata, vodata, kashtite, horata (zavistlivi, nedostatachno usmihnati, etc.), socialnia jivot, otnoshenieto kam imigrantite (Nikoi ne se nadprevarva da gi vzema na rabota.)

След всичко изброено по-горе, извинявайте, но не мога да намеря логиката тези хора да продължават да живеят в Канада и да я плюят в този форум.

Имам един познат, който след 4 месеца в Канада си направи извода, че тук не може да се намери добра работа и замина за Щатите, дъщеря ми познава едно БГ семейство, които след около 5 месеца след пристигането си са стигнали до същия извод и са се върнали в БГ.

Мисля, че хората, които продължават да стоят тук и да плюят, не са разбрали много неща в Канада: едно от тях се нарича ПОЗИТИВИЗЪМ.

От една страна, съжалявам, че този форум го нямаше все още, преди да дойда със семейството си в Канада, защото можеше да науча много неща предварително и да ми бъде много по-лесно в началото. От друга страна (заради коментарите на такива хора), радвам се, че го нямаше и не можах да науча всички тези "УЖАСНИ" неща за тази държава.

На тези, които са още в БГ искам да кажа: водете се от здравата си логика и не давайте много ухо на хленчовете.

А на тези, които смятат че тук е ужасно: Приятно завръщане в БГ! :D

Успех![/quote]
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Kade e logikata?!?!?!?!

Мнение от Val »

Izliza, che forumat e palen s hora, koito v BG sa izkarvali mnogo poveche pari ot tuk. Imali sa strahotno hubavi pozicii i sa si jiviali strashno dobre.

Spored tiah:
1. Vsichko v BG e super
2. Vsichko v Canada e losho: hranata, vodata, kashtite, horata (zavistlivi, nedostatachno usmihnati, etc.), socialnia jivot, otnoshenieto kam imigrantite (Nikoi ne se nadprevarva da gi vzema na rabota.)

След всичко изброено по-горе, извинявайте, но не мога да намеря логиката тези хора да продължават да живеят в Канада и да я плюят в този форум.

Имам един познат, който след 4 месеца в Канада си направи извода, че тук не може да се намери добра работа и замина за Щатите, дъщеря ми познава едно БГ семейство, които след около 5 месеца след пристигането си са стигнали до същия извод и са се върнали в БГ.

Мисля, че хората, които продължават да стоят тук и да плюят, не са разбрали много неща в Канада: едно от тях се нарича ПОЗИТИВИЗЪМ.

От една страна, съжалявам, че този форум го нямаше все още, преди да дойда със семейството си в Канада, защото можеше да науча много неща предварително и да ми бъде много по-лесно в началото. От друга страна (заради коментарите на такива хора), радвам се, че го нямаше и не можах да науча всички тези "УЖАСНИ" неща за тази държава.

На тези, които са още в БГ искам да кажа: водете се от здравата си логика и не давайте много ухо на хленчовете.

А на тези, които смятат че тук е ужасно: Приятно завръщане в БГ! :D

Успех![/quote]
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

Val,
и аз не мога да си обясня това постоянно недоволство и мърморене.

Напълно се присъединявам към призива - като не ви харесва в Канада - преместете се! Но то не е така лесно и май не е чак толкова лошо тук, а?

Тази, които се каните да идвате от тази страна на океана: просто знайте за какво идвате и какво искате и ако имате достатячно желание и търпение - ще го постигнете. На никого не е било лесно и всички сме имали своите лоши моменти, но всяко нещо си има цена и ние, някои от нас поне, сме я приели и платили. Аз не съм недоволна, а ДОВОЛНА от избора си. НО май не сме много доволните.

На всички - на добър път!!!
Galadriel
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2003 6:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Way to go Val!

Мнение от Galadriel »

Вал, право думаш! :lol: Като има този форум да го използваме за да си помагаме, и мислейки позитивно да успеем! А не обратното - да се оплакваме и да оставяме грешни впечатления на хората, на които им предстои да дойдат. В Канада плочките не са златни, но тя е отворена за нас и ние трябва да си извоюваме това, за което мечтаем, а не да хленчим, че не ни се дава на готово. Безплатният обяд никъде го няма. Ако идвате тук трябва да сте готови на всичко! Разликата с БГ е че тук нищо не се губи. Вярно е, налага се да бачкаш във фабрики в началото или да доброволстваш, но това си струва в бъдеще. Ако бяхме родени тук, нямаше да се налага, но истината е че ние сме имигранти и не можем да започнем веднага да правим милиони работейки по професията си от БГ (освен ако имаме огромен късмет и много връзки), но поне знаем че ако работим по въпроса ще успеем. Докато в БГ на хората вече не им остава за какво да се борят, за какво да работят или учат... няма стимул... А тук поне всичко се заплаща. Плюс това, човек ако не е готов да рискува, просто няма смисъл да се запътва насам... не е лесно да бъдеш имигрант, но може би е по - добре да си някъде където ако работиш над тях, мечтите ти ще се сбъднат!

На мен ми харесва, въпреки че бях много стресната в началото и ми липсваше всичко от БГ. Сега също ми липсва, но тук много ми харесва и знам че ако бях останала в БГ щях да се бъхтам сега като някои мои приятели и да се чудя защо изобщо уча като какво ще правя след това с мойто образование... И без това повечето ми приятели вече не са там, просто нямат шанс...

Не очаквайте тук плочките да са златни, но със сигурност водят до успех, само ако тръгнеш по тях и вървиш до края!
filanki6iata

Мнение от filanki6iata »

да се 4ете само от оптимисти! :)
`Нищо не е толко хубаво на този свят,4е да не може да бъде и по-хубаво`
за вси4ки :който умеете да се радвате на мига и вярвате в бъдното :beer:
Заключено