Въпрос относно новата молба за туристическа виза за родители

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос относно новата молба за туристическа виза за родители

Мнение от AniK »

Здравейте,понеже подготвям документите на родителите ми за многосрочна виза изникнаха няколко въпроса. Доколкото си спомням предишния път, когато подаваха документи, се подаваше една обща молба за двамата + family information по една за всеки от тях и Checklist. Сега обаче виждам, че молбата е променена и доколкото разбирам се попълва по една отделна за всеки от тях + family information ( която също е променена) по една за всеки от тях + Checklist. Така ли е, или аз нещо не разбирам?
Също, ако се попълват отделни молби за всеки, как се плаща таксата от 150 канадски долара, с една обща бележка от банката, както преди, или с отделна бележка за всеки?
Другият ми въпрос е: В молбата има отметка ако си бил в казарма и тъй като баща ми е бил в казарма трябва да отметна –YES, след което пише че ако си отговорил с YES, може да ти поискат доплълнителна форма- Schedule 1- Application for temporary residence, та въпроса ми е трябва ли баща ми да попълни и тази форма за всеки случай? Когато погледнах тази форма те искат информация от кога до кога е служил, къде, полк, ранк, командир и други подобни, които не знам дали си спомня. Какво да пиша на тези полета? И на същия въпрос - трябва да отговоря и за майка ми- следователно NO, поради което пък искат обяснение защо не е служила. Какво трябва да пиша като обяснение?
Благодаря много
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от bp_de »

Абе много се връзваш - не знам на колко години са ваще но по предположение аз съм по млад - никои не иска такива глупости за армията и т.н Те са наясно че просто няма начин да получат тая информация .
Пишеш с 2 думи - да бил - редник и нещо си там и това е ....Колкото и да са досадни и взискателни са нясно че ако кажат на апликант -донеси тая инфо -то 99,9% от апликантите няма как да я усигурят тая информация.
А за женския пол -пък то от луната е ясно какво се пише на въпроса що не е било дадено лице в Бг армия.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от DIMELBE »

До колкото си спомням, винаги се е попълвала отделна бланка за всеки 1 от кандидатите, просто преди, всичко беше на 1 формуляр, а сега информацията за семейството се попълва на отделна бланка - Informations sur la famille [IMM 5645] + молбата - Demande de Visa de Résident Temporaire présentée à l’extérieur du Canada [5257], така че, смело попълвайте по 1 образец от всичко за всеки родител и не му мислете много :) .

Относно таксата. Банковата бележка при всички случаи е поименна, т.е най-чисто би било да внесете 2-те такси за виза, с 2 отделни бележки, единственият недостатък в този случай е, че банката ще ви charge-и 2 пъти за "услугата" (не беше нещо кой знае какво, от сорта на 5 евро на бележка). От друга страна, предполагам, че ще изпращате документите на родителите ви заедно (с 1 куриер :) ), т.е и да внесете заедно 2-те такси за многократна виза (2 x 150$), с обща вносна бележка (вписвайки и двете имена), за визовият агент, получаващ документите, ще стане ясно за какво иде реч.

Eдно уточнение - имайте в предвид, че въпросната Cheklist e само за вас, тя е единствено за улеснение на кандидата, не се изпраща заедно с документите. Но ако разбира се, много държите, то изпратете и нея. :)

Успех!!! :y:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от AniK »

благодаря за отговорите :)
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от Iskizi »

и аз имам един въпрос Аник, имаш ли представа за какав период от време важи многократната виза?
Де го чукаш, де се пука!!!
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от AniK »

Важи докато е валиден паспорта, затова най-добрия вариант е паспорта да се смени точно преди подаването на документите и така ще има виза за 5 години. През това време може да влиза/ напуска Канада колкото иска.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от Дякон Игнатий »

AniK написа:Важи докато е валиден паспорта, затова най-добрия вариант е паспорта да се смени точно преди подаването на документите и така ще има виза за 5 години.
А тази информация от'де я имаш? В Бг много трудно, да не кажа невъзможно се сменя паспорт 8-10 месеца преди изтичането на срока на валидност, та камо ли 1-2 години.Дай, моля нещо официялно по въпроса.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от def34 »

Дякон Игнатий написа:
AniK написа:Важи докато е валиден паспорта, затова най-добрия вариант е паспорта да се смени точно преди подаването на документите и така ще има виза за 5 години.
А тази информация от'де я имаш? В Бг много трудно, да не кажа невъзможно се сменя паспорт 8-10 месеца преди изтичането на срока на валидност, та камо ли 1-2 години.Дай, моля нещо официялно по въпроса.
Това кой ти го каза, аз лично си смених паспорта близо една година преди да ми изтече срока и никой не ми е правил проблеми.А ето ти и официално от Закона за българските лични документи:
Чл. 36. (1) Паспортите на българските граждани се издават със срок на валидност 5 години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) Паспортите, издавани от Министерството на външните работи и от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, са със срок на валидност до 5 години.
(3) (Нова - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) В случаите, когато е невъзможно снемането на биометрични данни - пръстови отпечатъци, от лицето поради временна физическа невъзможност, може да се издава паспорт със срок на валидност до 12 месеца.
(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) В случаите, когато паспортът е повреден, унищожен, изгубен, откраднат или страниците му са изчерпани, се издава нов паспорт.
(5) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) По искане на лицето нов паспорт може да се издаде и преди изтичане на срока на валидност по ал. 1 или 2.
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от AniK »

Мисля, че не би било проблем особенно точно сега когато се сменят новите паспорти. Мисля че винаги може да кажеш че ще пътуваш в чужбина и искаш да смениш паспорта. Предополагам в БГ няма да ти откажат да ти вземат таксата за паспорта.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от Дякон Игнатий »

Това никой не ми го е казвал , а си го изпитах на гърба тази година пролетта.Стигна се до началника на паспортна служба, и пак имах проблеми.
Дайте ,моля офицялна информация, за това , че визата за многократно влизане в Канада е обвързана с валидността на паспорта.

И да уточня : Не си правя вятър на устата , а и аз съм в подобна ситуация!!!
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от def34 »

Дякон Игнатий написа:Това никой не ми го е казвал , а си го изпитах на гърба тази година пролетта.Стигна се до началника на паспортна служба, и пак имах проблеми.
Дайте ,моля офицялна информация, за това , че визата за многократно влизане в Канада е обвързана с валидността на паспорта.

И да уточня : Не си правя вятър на устата , а и аз съм в подобна ситуация!!!
Multiple-entry visa
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... p%20idtphp"
A multiple-entry visa allows you to enter Canada several times during the period while your visa is valid. A multiple-entry visa is valid for a maximum of five years or one month prior to the expiry date on the passport/re-entry visa, whichever is earlier.
Не знам за какво са ти правили проблеми в паспортната служба.Има си закон, който съм ти цитирал по горе.Всеки може да си смени паспорта преди изтичане срока на неговата валидност и това аз съм го правил!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от mice »

AniK написа:Важи докато е валиден паспорта, затова най-добрия вариант е паспорта да се смени точно преди подаването на документите и така ще има виза за 5 години. През това време може да влиза/ напуска Канада колкото иска.
Anik, визата важи, колкото ти определят от Букурещ, не винаги я определят спрямо валидността на паспорта. Имам пресен случай на човек с валидност на паспорта 4 години и поставена многократна виза с валидност 3 години.

Дякон Игнатий, аз си извадих и лична карта, и паспорт повече от година преди изтичането им от България. Около година преди въвеждането на паспорти с биометрични данни. Не си спомням дали ме питаха защо не изчакам новите паспорти с биометрични данни, но нито са ме спирали, нито нищо. Все пак пари взимат.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от Дякон Игнатий »

аз си извадих и лична карта, и паспорт повече от година преди изтичането им от България. Около година преди въвеждането на паспорти с биометрични данни. Не си спомням дали ме питаха защо не изчакам новите паспорти с биометрични данни, но нито са ме спирали, нито нищо. Все пак пари взимат.



Абе знам ли , да им се не видят и био-данните и ГМО-то..., аз като си го вадех, паспорта, имаше бой с тояги и опашки по 100-на човека и аз така и не разбрах закакво се е юрнал тоя народ за паспорти, а аз си бях в Бг-то и имах 8 месеца още валидност и рекох си: тука съм , я да си подменя паспорта......леле-е-е-е къде ми трябваше да си взема на байр - лозе.Удари ме нервата , ишиас, лумбаго, гръдна жаба,воден плеврит и още що ли не .....както и да е , де........по всяка вероятност съм бил на вярното място по грешно време.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
калпазанка
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от калпазанка »

Аз попълних допънителният анекс 1 само за свекър ми,а за свекървата писах "не" и не съм обяснявала защо не е имала военна служба. И визите са пристигнали днес в БГ . На тях им е пределно ясно , че жените в БГ не отбиват военна задължителна служба. Успех с документите!
Трябва да си малко луд, за да не полудееш съвсем!!!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос относно новата молба за туристическа виза за роди

Мнение от mice »

Дякон Игнатий написа: Абе знам ли , да им се не видят и био-данните и ГМО-то...
:rofl:

С бг администрацията май човек все е по грешното време и може би на вярното място :lol:
Публикувай отговор