kak da prozedirame pri zaminavaneto otnosno parite

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
boro
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 2:32 pm

kak da prozedirame pri zaminavaneto otnosno parite

Мнение от boro »

interesuva me dali niakoi koito e zaminal si e izkaral debitna karta vav valuta za da moje da razpolaga s parite si v bg ot tam ili da e prexvarlial parite si v banka v kvebek ako sa bili pove4e ot dopustimite za prenasiane i kakva e bila taksata za prexvarlianeto -kolko prozenta?ILI PO KAKAV NA4IN moje 4ovek da si razpolaga s parite bez da mu derat kojata za taksi?BLAGODARIA
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Prenesi si parite ke6 ili s 4ekove. Na leti6teto deklarirai tolkova, kolkoto si poso4il na intervjuto, dori po-malko! Ne se znae, moje da ti se naloji da mine6 na social :wink: . Na izlizane ot Bg ne deklarira6 ni6to! Uspeh
To Live Is To Die
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...na izlizane ot BG, kakto i na vlizane se deklarirat parite nezavisimo v kakva valuta sa ili v putni4eski 4ekove ako ravnostoinostta im v leva e nad 8000 lv na 4ovek. Tova e spored valutnia zakon v vruzka s zakona za mitnicite. S edna duma ako ima6 7500 lv ne gi deklarira6...ako ima6 da re4em 8200 lv deklarira6 cialata suma a ne samo gornicata ot 200 lv.
Ako re6i6 da ne deklarira6 ni6to i na mitnica v sterilna zona te sprat za proverka - gori6...s edna duma sustavia ti se akt za valutno naru6enie - sumata predmet na naru6enieto /nedeklariranite pari/ se konfiskuvat i na su6tata stoinost ti se nalaga globa. Sam re6avai kak da postupi6.
Drug suvet - ako da re4em ste dvama 4oveka i nosite ob6to 14 000 lv - toest 2 puti po 7000 lv koeto e v razre6enia limit - vseki sam da si gi durji v sebe si. Ako ima6 14 000 lv u teb obiasnenieto " ama te sa ob6ti" ne vurvi.
tova e...uspeh!
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

dobre de, a ne moje li choveka da si vzeme debitna karta i da si iznasia ot Canada po malko?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
boro
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 2:32 pm

parite za kanada

Мнение от boro »

az tova za limita go znam-interesuva me ako iskam da razpolagam s pove4e ot 14000lv tam,kak da gi prexvarlia bez da mi oderat kojata-ili kakva to4no debitna karta moga da si izkaram i ot koia banka e nai tanko ?
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Aaa, ima neshto mnogo po-prosto: az shte si publikuvam bankovata smetka vuv foruma i vseki, koito ima nujda - da mi gi prevejda tezi pari!
ne se pritesniavaite - gotova sum da vi pomogna, to i bez tova moite parichki vzeha da se posvurshvat:-)
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
dionis
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 10:40 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dionis »

Ako sa nad 14K , nai-dobre spored men e pytnicheski chekove. Ako si izkarash karta ima limit na tranzakcia i taka na vsiaka tranzakica shte ti vzimat mai 2 ili 3 $ biaha + niakakyv procent ne si spomniam kolko. A inache s chekove na cialata suma shte ti vzemat 0.2% (Hebros) ili 0.5 % (Povecheto banki). Pri osrebriavane na chekove ne se vzimat komisionni. Malko poveche shte podpisvash, no nishto rabota.
rath

Мнение от rath »

Sven написа:...na izlizane ot BG, kakto i na vlizane se deklarirat parite nezavisimo v kakva valuta sa ili v putni4eski 4ekove ako ravnostoinostta im v leva e nad 8000 lv na 4ovek. Tova e spored valutnia zakon v vruzka s zakona za mitnicite. S edna duma ako ima6 7500 lv ne gi deklarira6...ako ima6 da re4em 8200 lv deklarira6 cialata suma a ne samo gornicata ot 200 lv.
Ako re6i6 da ne deklarira6 ni6to i na mitnica v sterilna zona te sprat za proverka - gori6...s edna duma sustavia ti se akt za valutno naru6enie - sumata predmet na naru6enieto /nedeklariranite pari/ se konfiskuvat i na su6tata stoinost ti se nalaga globa. Sam re6avai kak da postupi6.
Drug suvet - ako da re4em ste dvama 4oveka i nosite ob6to 14 000 lv - toest 2 puti po 7000 lv koeto e v razre6enia limit - vseki sam da si gi durji v sebe si. Ako ima6 14 000 lv u teb obiasnenieto " ama te sa ob6ti" ne vurvi.
tova e...uspeh!
I kak ste ti konfiskuvat patnichesli chekove?????? po-goliama glupost ne sam chuval
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

I kak ste ti konfiskuvat patnichesli chekove?????? po-goliama glupost ne sam chuval
...glupost e i to goliama...paradoxalnoto e 4e zakona e takuv. A kolkoto do vuprosa ti" kak 6te gi konfiskuvat"...moga mnogo obrazno da ti go opi6a - konfiskuvat ti se s "razpiska za zadurjane", na koiato dori se podpisva6 i posle ako se svetne6 moje6 da sudi6 mitnicata. Zapo4vat edni neskon4aemi dela s produljitelnost 2,5-3 godini, za6toto i sudebnata sistema e super funkcionalna.
Skromnite mi nabludenia pokazvat 4e malkite sumi na takiva dela "minavat"...toest i6teca gubi deloto...golemite sumi "padat"..., no podrobnosti ne mi se komentirat.
Ina4e, kogato napuska6 dadena strana ili vliza6 v druga mitni4eskite formalnosti sa purvoto nai-vajno ne6to, koeto triabva da uznaee6, za6toto ti e izveseten staria rimski princip v pravoto 4e "neznanieto na zakona ne e opravdanie"...drugo 20 e kolko sa profanski niakoi zakoni i kolko e oporo4ena praktikata po prilaganeto im v BG.
...az sum ubeden 4e i na vlizane v Canada pari i valutni cennosti se deklarirat...samo neznam kakvo se slu4va ako se napravi6 na razseian i vse pak te proveriat!
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Вземи си парите кеш-декларирай колкото те кефи-никой няма да те джоби-личен опит.
rath

Мнение от rath »

Sven написа:
I kak ste ti konfiskuvat patnichesli chekove?????? po-goliama glupost ne sam chuval
...glupost e i to goliama...paradoxalnoto e 4e zakona e takuv. A kolkoto do vuprosa ti" kak 6te gi konfiskuvat"...moga mnogo obrazno da ti go opi6a - konfiskuvat ti se s "razpiska za zadurjane", na koiato dori se podpisva6 i posle ako se svetne6 moje6 da sudi6 mitnicata. Zapo4vat edni neskon4aemi dela s produljitelnost 2,5-3 godini, za6toto i sudebnata sistema e super funkcionalna.
Skromnite mi nabludenia pokazvat 4e malkite sumi na takiva dela "minavat"...toest i6teca gubi deloto...golemite sumi "padat"..., no podrobnosti ne mi se komentirat.
Ina4e, kogato napuska6 dadena strana ili vliza6 v druga mitni4eskite formalnosti sa purvoto nai-vajno ne6to, koeto triabva da uznaee6, za6toto ti e izveseten staria rimski princip v pravoto 4e "neznanieto na zakona ne e opravdanie"...drugo 20 e kolko sa profanski niakoi zakoni i kolko e oporo4ena praktikata po prilaganeto im v BG.
...az sum ubeden 4e i na vlizane v Canada pari i valutni cennosti se deklarirat...samo neznam kakvo se slu4va ako se napravi6 na razseian i vse pak te proveriat!
kak ste ti kunfiskuvat nesto, koeto ne pritajavash????????? naprimer vseki moje samo razpiskata da si nosi v djoba i posle v parvata banka dava raspiskata i mu izdavat novi chekove( sled niakolko dena, razbira se). az znam che Bulgaria e strana na absurdite, no pak i vseki koito si misli che mogat da mu konfiskuvat patnicheski chekove, pak bilo to i 1 000 000 e mnogo zaguben
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

...kato kazvam konfiskuvat - razbirai prosto otnema ti se materialnia nositel sire4 4eka...a 4e za ni6to niama da posluji tova e drug vupros!
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Заключено