Препоръчайте добър куриер за Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от Ninushevi »

pumpy написа:
Ninushevi написа: Сега си чакаме сертификатите от 10тина дни и още не са дошли. Малко е изнервящо.
Това съм го казвал много пъти: " Свиквайте с чакането. Ако 10 дни ви се виждат "малко изнервящо", то чакайте да дойдете на място. Тук 10 дена за нищо ги нямат, всичко се върши по телефона и по пощата. Съвсем нормално е да получиш отговор след месец, който да се загуби някъде и после да започнеш всичко отначало по телефона с поредния служител, който точно е започнал да се обучава.

Там е проблема ,че чакането не идва (в този случай) от Виена ,а от Бг пощи ,защото хората във Виена са ни издали и изпратили серитфикатите на 9-10.12 ,а ние ги получихме вчера 23.12 което го сметни в дни път колко е ,другият ни горчив опит с БГ пощи е ,че от Виена ни пращат акюзето на 11.11.2009 (от тогава е пощенското клеймо) ,а ние го получихме на 04.01.2010- хич да не е е попътувало. А за другото чакане ми е ясно ,но когато и това бави още и то нееднократно е малко дразнещо и изнервящо.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от irincam1 »

Искам да попитам някой ползвал ли е Спиди за да изпраща документи до Виена .
Интересува ме коректни ли са ,цена и т.н.
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от celicata »

Препоръчвам СИТИ Експрес. Цената им беше най добра когато проверявахме измежду фирмите, а имат и проследяване на пратката. Досега 3 пъти сме пращали с тях и сме много доволни!
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от sisi_bgn »

Привет на пращащите документи до Виена.Ние ползвахме UPS In time.Стандартната им пратка до Виена мисля че беше 144 лв, но имат опция изпращане на плик (писмо) ,което струва 72 лв.Дават ти един плик и ако всички документи влизат е добре.(ние имахме доста , но се побраха).Пратката лети за два раб. дни, проследява се по интернет и виждаш кога и кой я е приел. Успех :y:
Публикувай отговор