онлайн преводач

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

онлайн преводач

Мнение от compaq »

Търсих в Нета, но нещо не можах да открия. Ако някой от вас знае, моля да ми пейстне линк. Търся онлайн преводач от български на английски, но такъв, че българската дума да мога да я напиша на латиница и въпреки това да може да ми я преведе на английски.
Иначе зная много преводачи в Нета от бг на анг, но трябва да пиша на кирилица, а на мен ми трябва да латиница да пиша, защото на служебния компютър нямам разрешение да дабавям азбуки, нито да инсталирам програми. А превода първо от латиница на кирилица, а след това пак копи-пейст на всяка търсена дума в онлайн преводач, губи много време, а ми се налага понякога да сверявам думите. Зная, че има електронни "ръчни" речници, но аз питам за онлайн такъв, който разпознава "българската" дума, но написана на латиница.

Благодаря на всеки, който би ми помогнал с инфо. И аз ще продължавам да търся, но засега нищо такова не открих. :(
Hungarian Salami

Re: онлайн преводач

Мнение от Hungarian Salami »

http://translate.google.com/#bg|en|"

Оообаче няма да ти приема латиницата естествено защото латиницата няма нищо общо с българският език и азбука, което е напълно нормално.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: онлайн преводач

Мнение от John Smith »

compaq написа:Благодаря на всеки, който би ми помогнал с инфо. И аз ще продължавам да търся, но засега нищо такова не открих.
Няма и да откриеш. Ти търсиш все едно преводач от японски, ама написан на иврит. Латиницата не е част от българския език.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: онлайн преводач

Мнение от Павел »

И да почерпиш

http://webtrance.skycode.com/online.asp?lang=bg"

Не се оливай да правиш по няколко првода един след друг, щото ще ти искат пари.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: онлайн преводач

Мнение от plamsht »

.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: онлайн преводач

Мнение от John Smith »

Павел написа:И да почерпиш...
Няма за какво да те черпи. Прочети внимателно той какво търси. Условията по твоя линк са

"Българските текстове ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са написани на кирилица!"

което е съвсем нормално, разбира се. Той търси превод от езика на неграмотните "шльокавица" на друг език.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: онлайн преводач

Мнение от yahoo »

Ползвай някой от преводачите с виртуална клавиатура на кирилица за въвеждане на българските думи. Така проблема ти е решен! Например този :beer:
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: онлайн преводач

Мнение от compaq »

Благодаря на всички за отговорите и специално на yahoo. Не се досетих за този вариант за речници с виртуална клавиатура, благодаря yahoo! :handshake: .

Зная, че да изписваш българска дума на латиница се нарича шлоковица, но все си мислех, че може и такова чудо да е измислено, защото когато потърсих например електронен "ръчен" речник бг-англ двупосочен преводач, без да има други езици, който да си купя от Канада, намерих единствено този, но от Америка и за моя голяма изненада думите на български ги има написани и на латиница - ето тук. Видях такъв който пише с латиница руски думи и ги превежда на англ., но този мой познат каза, че си го е купил от Русия. Та си мислех, че е възможно да открия и тук независимо онлайн или "ръчен" (за ръчния естествено е без значение на лат или кир ще пиша), на който бг думи да пиша на латиница и да ми ги превежда на англ.

Другото, което открих е този речник, онлайн версията му не става, обаче когато донлаунах фрии версията, можах да пиша на латиница бълг. думи и ги превежда на англ., но е exe файл, няма как да ми свърши работа.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: онлайн преводач

Мнение от compaq »

Ооо, Павел, има за какво да те черпя. Линка, който си ми дал наистина разпознава българската дума написана на латиница и ми я превежда на английски то без да се налага да инсталирам каквото и да е. Благодаря! :clap: :beer: :up:
Знаех си, че трябва да съществува и такова чудо.
pepa
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 02, 2010 1:19 pm

Re: онлайн преводач

Мнение от pepa »

Да и аз гугъл ползвам, има нужда от редакция след това, ама е добре за по-големи текстове
Публикувай отговор