TCFQ 26.11

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: TCFQ 26.11

Мнение от celicata »

Ул. “Коста Лулчев” 27
квартал " Гео Милев "
срещу сградата на ИЧС се намира SkyCity Mall
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: TCFQ 26.11

Мнение от MilenaTri »

Някой някъде беше споменал за някакъв /супер неопределено-извинявам се/ конспект за изпита TCFQ, по който се е готвил /става въпрос за втората част от изпита - събеседването/. Ако някой го има може ли да го сподели с всички нас? После евентуално ще почерпим :D - естествено ако има за какво.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: TCFQ 26.11

Мнение от MilenaTri »

Благодаря на отзовалите се. Стискаме палци за успех на предстоящата сесия на всички, които ще се явяват.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
Ciganchik
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Окт 25, 2010 2:27 pm

Re: TCFQ 26.11

Мнение от Ciganchik »

Здравейте,

И аз се готвя за изпита в края на месеца.

Има ли подготвящи се от София, би било добре да се обмени информация а и да се тренира в диалози също е повече от полезно?

Хайде на кафе за да си сверим часовниците, аз момента се готвя с курсове в ИЧС и у дома факултативно, имам учебниците на Панорама и доста електронни материали, моля ако има желаещи за среща да драснат тук в темата.

Поздрави,
mitak_vt
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 1:32 pm

Re: TCFQ 26.11

Мнение от mitak_vt »

Здравейте, ние сме решили да се явяваме на 18.12.2010г. и в тази връзка се обръщам с апел към всички които биха могли да помогнат с някакви материали, конспекти и т.н.
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: TCFQ 26.11

Мнение от nivi7876 »

Здравейте, и аз да се включа с въпросче! :)
Всеки който няма сертификат TCFQ ли се явява на изпит?
Разбирам,че за едни е пожелателно ,а за други принудително(т.е. като си пратиш документите от там ти го изискват)
Просто да споделите вашите наблюдения през годините, за да се ореантираме как да продължаваме напред.
Благодаря предварително за съдействието. :clap:
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: TCFQ 26.11

Мнение от Nescafe »

Nivi7876 правилно си се ориентирал/а/ относно изпита.Има кандидати ,които сами решават да се явят/доброволно/ с цел да имат защитено нивото си на официален документ.На други кандидати им се изисква в хода на кандидатурата/обикновено след полученото акюзе/.Никъде обаче черно- набяло не е написано,че този изпит е гаранция за по-бързо придвижване.Имаше период в който кандидати положили изпита получиха директно сертификати.Но това са частни случаи.Скоро мисля,че никой не се е похвалил с подобна положителна промяна на статута.Също така е крайно субективно дали емиграционният офицер на 100% ще зачете изпита,независимо,че това е официален изпит.Мен ,ако ме питаш,просто още една вратичка са намерили да се наливат средства по тази процедура.
Дано ме разбра.Успех,каквото и да решите :y:
Лично ние още се колебаем дали да се явим,но е много вероятно да го направим ;)
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: TCFQ 26.11

Мнение от desi1981 »

mitak_vt написа:Здравейте, ние сме решили да се явяваме на 18.12.2010г. и в тази връзка се обръщам с апел към всички които биха могли да помогнат с някакви материали, конспекти и т.н.
Само едно уточнение - изпита през декември е на 17.12, доколкото аз знам.
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: TCFQ 26.11

Мнение от azzura »

Nescafe написа:Nivi7876 правилно си се ориентирал/а/ относно изпита.Има кандидати ,които сами решават да се явят/доброволно/ с цел да имат защитено нивото си на официален документ.На други кандидати им се изисква в хода на кандидатурата/обикновено след полученото акюзе/.Никъде обаче черно- набяло не е написано,че този изпит е гаранция за по-бързо придвижване.Имаше период в който кандидати положили изпита получиха директно сертификати.Но това са частни случаи.Скоро мисля,че никой не се е похвалил с подобна положителна промяна на статута.Също така е крайно субективно дали емиграционният офицер на 100% ще зачете изпита,независимо,че това е официален изпит.Мен ,ако ме питаш,просто още една вратичка са намерили да се наливат средства по тази процедура.
Дано ме разбра.Успех,каквото и да решите :y:
Лично ние още се колебаем дали да се явим,но е много вероятно да го направим ;)
1.По параграфа, че никъде не е написано - оборвам мнението ти веднага с информация от официалния сайт:
6. Proficiency in French or English:
To demonstrate your French language knowledge and speed up the processing of your application, enclose with your Application for a Selection Certificate an attestation relative to either one of the two tests recognized by the Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles (MICC) for assessing French language knowledge – either.... /TCFQ ,TEFAQ/
2.По мнението ти,че имиграционните не признават 100% резултатите отново грешиш, тъй като точно един от тези два сертификата служат за доказателство за знанието ти на френски език и няма как да не бъдат оценени./за повече инфо GPI-3-1/
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: TCFQ 26.11

Мнение от Mi6o76 »

azzura нямам намерение да споря,просто изказвам мнение.
Но относно твърдението,че емиграционните могат и да не зачетат нечий сертификат се позовавам на конкретни случаи.Не е задължително всички те да пишат тук и да обсъждат положението си.
Цитата,който си постнал тук е добър,но къде в него видя пряко доказателство,че ще получиш директно сертификат?или ,че именно кандидатурите на кандидати положили изпит се разглеждат с приоритет?да не говорим,че като срокове няма никаква разлика /поне в момента/.Това,че в последните няколко години стана модерно явяването на този изпит не важеше за кандидатите отпреди 5-6 години.Когато ние се явявахме и жена ми беше водеща имаше IELTS от същата година,който просто носеше,в случай че на интервюто и поискат доказателство за английският.Поискано и беше и при представянето му/точките от този изпит бяха 6.5/,знаеш ли колко и постави емиграционният за английски? Ами 4 точки и даде.Не ми се говори сега за това .Просто всичко е субективно.Лично за мен изпита е с пожелателен характер,не е задължителен!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: TCFQ 26.11

Мнение от azzura »

Mi6o76 написа:azzura нямам намерение да споря,просто изказвам мнение.
Но относно твърдението,че емиграционните могат и да не зачетат нечий сертификат се позовавам на конкретни случаи.Не е задължително всички те да пишат тук и да обсъждат положението си.
Цитата,който си постнал тук е добър,но къде в него видя пряко доказателство,че ще получиш директно сертификат?или ,че именно кандидатурите на кандидати положили изпит се разглеждат с приоритет?да не говорим,че като срокове няма никаква разлика /поне в момента/.Това,че в последните няколко години стана модерно явяването на този изпит не важеше за кандидатите отпреди 5-6 години.Когато ние се явявахме и жена ми беше водеща имаше IELTS от същата година,който просто носеше,в случай че на интервюто и поискат доказателство за английският.Поискано и беше и при представянето му/точките от този изпит бяха 6.5/,знаеш ли колко и постави емиграционният за английски? Ами 4 точки и даде.Не ми се говори сега за това .Просто всичко е субективно.Лично за мен изпита е с пожелателен характер,не е задължителен!
Мишо, аз също изказвам мнение и го подкрепям с доказателства.Никъде в поста си не казвам, че изпита гарантира сертификат, а че срока за обработка на молбата се задвижва по-бързо, което естествено пак е строго специфично според всички други докс.Също така не съм казала, че молбата се разглежда с приоритет, дала съм единствено цитати от официалния сайт. А вече кой как ги тълкува е нещо различно.По въпроса за IELTS, аз също имам такъв и ми е ясно, че това е сборен резултат, който се разглежда по модули и респективно по тях се и оценява. Не знам колко е имала жена ти на модула говорене, тъй като за него се дават макс. точки ако е над 7.

Та искам да помоля да четете предимно официалния сайт и да не ми вменявате нещо което не съм написала 8)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: TCFQ 26.11

Мнение от Mi6o76 »

azzura е сега няма смисъл от засегнати хора!Нека и други да се включат с мнение за френският изпит би било интересно и полезно.Виждам,че имаш хубав резултат и би било логично да получиш директно сертификати позовавайки се на по-горният цитат,който е в постинга.Но дали това е така?Бих признал,че на 100% е наложително явяването на френският изпит,ако е посочен изрично като точка в процедурата както е за федералната част.Там без положен ИЕЛТС няма разглеждане на кандидатура.Колкото до самият резултат-6.5 е на Академичният IELTS не на General/който всъщност се изисква/Редица програми в Канада искат резултат 6.0,6.5,7.0 като условие на записване на програма./с говоримият в тези сборни точки/След като с 6.0 се започва обучение какво повече може да се иска.Но и затова не ми се говори.Всички ние тълкуваме някакви текстове,които обаче са доста общи за емиграционните.Тук/процедура Квебек/ все още хората са ни дали избор и това е добре.Ние бяхме вече на едно интервю,видяхме как е.Това сега не искам да коментирам.Повече ми е любопитно дали има изискан такъв документ,на хора подали септември-октомври/времето в което стана ясно,че няма да има сесия/.
Последно промяна от Mi6o76 на Вто Ное 16, 2010 10:31 am, променено общо 1 път.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: TCFQ 26.11

Мнение от azzura »

Mi6o76 написа:azzura е сега няма смисъл от засегнати хора!Нека и други да се включат с мнение за френският изпит би било интересно и полезно.Виждам,че имаш хубав резултат и би било логично да получиш директно сертификати позовавайки се на по-горният цитат,който е в постинга.Но дали това е така?Бих признал,че на 100% е наложително явяването на френският изпит,ако е посочен изрично като точка в процедурата както е за федералната част.Там без положен ИЕЛТС няма разглеждане на кандидатура.Тук все още хората са ни дали избор и това е добре.Ние бяхме вече на едно интервю,видяхме как е.Това сега не искам да коментирам.Повече ми е любопитно дали има изискан такъв документ,на хора подали септември-октомври/времето в което стана ясно,че няма да има сесия/.
Мишо, не се обиждам, просто не бива да се чете по диагонал.Резултата ми от изпита е едно, документите за стаж и образование - съвсем друго.Както казах и по-горе нещата са комплексни. Не ми е ясно по каква причина в този форум хората масово са заблудени относно тези изпити. Пак казвам, резултата от изпита не гарантира сертификат без интервю, но е възможно в зависимост от другите документи. Все пак не ни оценяват само по езика. А относно подалите през септември - документите им все още се разглеждат. :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: TCFQ 26.11

Мнение от Mi6o76 »

azzura Хората са заблудени както казваш ти за изпитите,защото ако беше явяването на езиков изпит задължителна точка от кандидатурата щяхме всички да го направим.Когато ни е даден избор вече е доста объркващо,поне според мен.А има предполагам и хора за които спестени 200 лв за изпит/за 2-ма/ са си още доста средтсва за уроци :)
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: TCFQ 26.11

Мнение от azzura »

Е, не е много объркващо :) .Когато не пратиш сертификат за издържан изпит те оценяват по това, което си писал като ниво в молбата си и от там нататък ако събираш необходимите точки / над 63/ ти искат такъв, за да са сигурни хората.Все пак събират официални документи на базата на които ти издават CSQ.

Надявам се, че неуспешното интервю не ви е отказало да опитате пак. :y:

По федералната изпита също не беше задължителен до 26.06.2010.Изобщо тези програми търпят промени.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено