Зимна сесия 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:17 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от azzura »

mufc написа:Ако България не беше още член на ЕС, бъдете сигурни че със сигурност щеше да има сега сесия.
Аз мисля че доста от хората с нагласата да бъдат емигранти хванаха пътеката на гурбета в Европа особенно след 2007.
Тука не мога да се съглася с теб, не виждам връзка между членството в ЕС и сесиите.Много народ се изнесе извън България още преди 2007, въпреки че още трябваше да имаш виза, за да отидеш в друга държава.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Mi6o76 »

pgambit извинявай,но в Западна Европа не заминават само гурбетчии!А що се отнася за Канада.Монетата има 2 страни.Незнам на кое Ти казваш труден път,но от познатите ни заминали през май месец тази година за Квебек няма такива,които са започнали работа.Точно в момента и там е доста объркано.Не ми се изпада в излишни подробности и спорове Как и Защо.Повечето от тях тук имаха стабилни професии,сравнително прилични доходи и знаеха езици.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от azzura »

mufc написа:
azzura написа: не виждам връзка между членството в ЕС и сесиите.
Тук отговарям с въпрос... Западна Европа добра алтернатива ли е на Канада?
Доста хора са си отговорили и ето ти резултата... Не може да се съберем една малка група хора на която да се организира сесия.
Именно преди 2007 имаше години в които се организираха и по 4 сесии на година.
Трафика леко се пренасочи, както казва Мишо не заминават само гурбетчии към Западния ЕС
Западна Европа в момента не е добра алтернатива според мен, ако погледнеш някой кандидат-канадски имигрантски сайт, ще видиш, че много западноевропейци също се пренасочват към Канада.Лично мое мнение е, че причината не е в броя на досиетата или бройката нови кандидати.Както беше подчертано някъде във форума има много чакащи интервю /някои чакат от година/.Причината е друга, но в случая можем само да гадаем.

Тази седмица два пъти пращам мейл до Виена и - никакъв отговор... :(
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Mi6o76, много добре съм запознат с това какво става в Canada. "А що се отнася за Канада.Монетата има 2 страни.Незнам на кое Ти казваш труден път,но от познатите ни заминали през май месец тази година за Квебек няма такива,които са започнали работа." Това лесен път ли е? Започваш всичко отначало: работа, социална среда, манталитет, култура..... Никъде няма лесно, идеята е такава, че отиваш някаде, приемат те защото преценят, че можеш да допринесеш с нещо на тяхната страна и ти дават това, от което имаш нужда, но се доказваш във всеки един момент. Не мисля, че някой от нас очаква цветя и рози, ако да то тогава: Не отивайте никаде, защото никой даром нищо не дава
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Mi6o76 »

pgambit както казах,не мисля да изпадам в излишни спорове!Никой не говори за цветя и рози.Форумът е само помощ и ориентир в морето от информация.Живата реалност-Там на място,съвсем различно нещо.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Mi6o76 не се заяждам и не споря. Аз самия съм изправен пред този дълъг и труден за път както и всеки от нас. Никой не знае какво ще бъде развитието на житейския му път, различаваме се по емоции, характери, жизнен статус, но това, по което си приличаме е желанието за промяна в перспектива.
Незнам какво ще ми се случи занапред, но съм длъжен да опитам и ще го правя докато съществувам.
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Имам един въпрос (един от многото), ако недай боже ме скъсат на интервюто, кога ще ме допуснат на следващо или край.......?
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от emili_vn »

Когато си подадеш отново документите, платиш си таксата и отговаряш на условията.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Ама това до безкрай ли е или има някакъв лимит - примерно 1-2 пъти подаване на документите?
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от azzura »

Ако те скъсат, е възможно да ти дадат срок за подобряване на нивото на езика, като след това им изпратиш резултат от тест, с исканото ниво.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Значи има винаги вариант. Благодаря ви за отговора. А някой не е ли получил някакви нови вести за интервюто?
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Като гледам табличката мисля че след като обработят Септемврийските молби, би трябвало да сме се събрали достатъчно хора за една двуседмична сесия.
Означава, ли че сесията ще е през първата част на 2011 или през втората? Аз въобще не съм наясно с това.
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Публикувай отговор