Застраховка за кола????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
tolumbi4ka
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 3:07 pm
Местоположение: Calgary,AB

Застраховка за кола????

Мнение от tolumbi4ka »

Кои застрахователни компании дават по-тънки цени и кои признават писмо от БГ застраховател?Питането ми е за Калгари.Предвеарително благодаря![/url]
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

застраховка

Мнение от 7George »

Embrace your climate change!
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за кола????

Мнение от galyaigalin »

Здравейте,
Прегледах темата към линка по-горе, но реших че е по-уместно да задам въпроса си тук.
Имате ли представа колко би излязла застраховка на кола на старо за Калгари ако нямам никаво писмо от предишен застраховател?
Надявам се, че ще мога да си сменя веднага британската книжка за канадска без проблем, поне така пише в сайта им.
Бих могъл също да си изкарам такова писмо от UK, че нямам произшествия за период от 1.5 год, но може би няма да мога да взема нищо от България.
Всъщност, дали има някакъв сайт където да се направи сравнение на различни варианти за различни компании. Тук в UK има и може да си направиш проверка или да купиш застраховката ако искаш.
Ще съм благодарен ако може да ме ориентирате.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Застраховка за кола????

Мнение от prace »

Ако писмото ти от Англия е за период, покриващ преди да дойдеш в Канада е добре. Ако след това си бил в България и нямаш писмо, тогава за всяка година за която имаш "дупка" ти намаляват от дискаунта.
Например имаш писмо за цялата 2008, но нямаш за 2009 тогава годината за която нямаш ти начисляват пълната сума за застраховка и общо взето обезмисля предишната година, за която си имал писмо. Не трябва да има "gap" Така поне е в БС.
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за кола????

Мнение от galyaigalin »

Нямам "дупка". В момента шофирам в UK, обаче няма да мога да изкарам документ за повече от година и половина. А в България не съм бил с много "чисто минало".
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Застраховка за кола????

Мнение от prace »

Тогава си взимай документа от UK и гледай да не сгафиш нещо докато пристигнеш в Канада. В БС за една година "чисто минало" е 5% дискаунта. Но трябва да имаш поне от 4 години книжка, за да те допуснат за нормална канадска книжка.
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за кола????

Мнение от galyaigalin »

Благодаря ти за отговорите. Всъщност се надявам да си сменя британската книжка за канадска веднага, защото съм с доста години стаж като шофьор. Просто през последните две години сме живяли тук. Иначе през Февруари т.г. бяхме в Торонто и там една дама в "Торонто Сървиз" ми каза, че няма да има проблем да си сменя веднага книжката ако е от UK. Доколкото разбирам на сайта за Алберта е същата процедура.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Застраховка за кола????

Мнение от prace »

Няма значение колко години имаш стаж като шофьор. Въпросът е каква е спогодбата между Англия и Канада, а по-скоро и на дадената провинция.
Аз имам холандска книжка от 2002 г. а преди това българска от 1996 г., но в Онтарио не ми признаха холандската и карах наново изпит. Същата книжка например в Ню Брънсуик я признават
На мой познат англичанин не му признаха книжката клас 1 от Англия и трябваше да кара наново целият курс плюс изпита в Бритиш Колумбия. Но може би любителските книжки ги признават. Не знам как е.
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за кола????

Мнение от 7George »

В Калгари месечната сума за застр. премия по-скоро зависи от компанията с която си вързан. И дали тя признава европейския ти стаж или не. Аз започнах с 122 долара в CAA, но имах близо година канадски стаж. Мои познати - към 180 долара с Intact (ING) без да имат признат стаж. Последните признават застр. стаж от страни, където имат дейност, в т. ч. БГ. Говорим само за гражданската отговорност. Естествено зависи каква е колата, възраст на шофьора, как ще я караш (на работа всеки ден, инцидентно или друго - задават тоя въпрос) и др. фактори.
Embrace your climate change!
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Застраховка за кола????

Мнение от BMO »

В ВС признават даже "фалшиво" писмо от застрахователна компания от Бг.
Защо казвам фалшиво. За Бг най точна информация дава писмо от КАТ, но в ВС искат от застраховател. То и писмото от КАТ е напечатано на матричен принтер и дате е срам да го покажеш няккъде. И всеки може да си вземе писмо от застраховател, че в техните база данни няма информация че някой е с нарушения. И то е истина, защото в тая компания не си си правил застраховка и те нямат информация за тебе.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Застраховка за кола????

Мнение от optics »

BMO написа:В ВС признават даже "фалшиво" писмо от застрахователна компания от Бг.
СерЬОзно ? Щото пък на мене не ми признаха абсолютно автентично писмо от застраховател в Онтарио.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Застраховка за кола????

Мнение от BMO »

optics написа:
BMO написа:В ВС признават даже "фалшиво" писмо от застрахователна компания от Бг.
СерЬОзно ? Щото пък на мене не ми признаха абсолютно автентично писмо от застраховател в Онтарио.

Нямам идея защо така е станало, но на мен ми признаха писмо от ДЗИ. Преди да занеса писмото плащах около 200$ , след като го занесох ми намалиха на около 70$.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Застраховка за кола????

Мнение от prace »

optics написа:
BMO написа:В ВС признават даже "фалшиво" писмо от застрахователна компания от Бг.
СерЬОзно ? Щото пък на мене не ми признаха абсолютно автентично писмо от застраховател в Онтарио.

Може би не е било оригинал и е трябвало да бъде адресирано до ICBC?

Трябва да ти го признаят.
galyaigalin
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:35 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за кола????

Мнение от galyaigalin »

А доколко е реална информацията от тези сайтове? Може ли да се процедира направо онлайн? Не виждам никъде опции за въпросното писмо.

http://www.kanetix.ca/calgary-car-insurance-ab
http://www.insurancehotline.com/car-ins ... es-calgary
https://getinsurancequotes.ca/car-insurance
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Застраховка за кола????

Мнение от 7George »

Реална е относно статистиките може би. Няма инфо за писмо - не го признават или не става онлайн. На място, говорейки с брокера, може би. Аз съм сключвал и първата си авто-инс. в канада по телефона, но не беше от ниските. Но: в Калгари винаги можеш да смениш застрахователя, ако намериш по-изгоден.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор