медицинско образование

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

медицинско образование

Мнение от irincam1 »

:hai: Здравей те и от нас !Браво и честито на успелите до момента .Стискаме палци и на останалите на които им предстои да се явят на интервю - УСПЕХ .Съжаляваме за тези които бяха "порязани "от мосюто -искрено се надяваме да съберете кураж и сили ,да се исправите и да продължите ,сигурно няма да е лесно но не се отказвайте .
Надявам се да ми разрешите в антракта между интервютата да ви "ковна "един въпрос.
Първо - защото неусетно се отвори тема за професиите и започването на работа точно по професията която имат кандидатите пристгигнали в Квебек.
Второ- за да спадне напрежението окоро изпитната сесия и на тези на които им предстои интервю да глътнат глътка въздух без да ги стяга гърлото .
Трето - защото ме интересува как стоят нещата при медицинстите работници .Аз съм мед.фелдшер -"те такова животно нямат " с 15год.стаж ,професията ми / предполагам /ще бъде "приравнена " към мед.сестрите
Четвърто -позволявам си да ви питам и да ви "разсея "за миг от престоящите интервюта защото сигурно има и други хора с медицинска професия / има ли такива наистина /на които ще им бъде интересно да научат какво ги очаква в Квебек .
Ще ви бъдем адски благодарни ако ни осветлите :каква е процедурата за хората с мед.професии да започнат работа в Квебек ,ордери ,обучение ,саитове с оферти за работа,а тези които вече са минали по -тази пътечка нека разкажат как са се стекли нещата при тях - абе всичко за което се сетите !?!?!?
Знам че ще получа много и изчерпателни отговори ,а може би и упреци че ви разсейвам по -време на изпитната сесия - но предварително благодаря на всички които ще ми пишат .Благодаря ви и от името на всички медици тръгнали по пътечката за Квебек .
P.S.- Малииииииииииииииии май се увлякох с писането :lol: :lol: :lol: То май само докато прочетете ще забравите за интервютата . :rofl: :rofl: :rofl: Който има да зубри за интервю нека го прави ,ще отговаря после . :rofl: :rofl: :rofl: Айде чаоооо !!!! :wasntme: :y: :inlove:
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Re: медицинско образование

Мнение от montrelcho »

твоята професия я има в канада и е парамедик. които ги има на няколко степена . парамедик 1, парамедик 2, парамедик 3 степен . взависимост от позволените неща които ще може да ги извършва парамедика.

потърси на гоогле парамедик цертифицате торонто. има много инфо.
а също и на форума може да исползваш търсачката имаме писано за мед професии.
Поздрави
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: медицинско образование

Мнение от ablood »

Нямам познания за трудните пътища на медицинските работници, но се сблъсках с една заблуда: Някои сестри споделят, че взимат доста внушителна заплата на час, без да споменават, че работят по 2-3 часа на ден. Тези, на които им е осигурена пълна раборна седмица получават доста по-умерени пари.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: медицинско образование

Мнение от leaf »

ablood, няма такава работа по 2-3часа. :)
Съжалявам ако ви разочарован. Дори ако работиш комюнити мед. сестра имаш няколко посещения на ден и работиш повече от 2-3 часа.

Медицинските сестри в Канада са няколко вида.
Тези с най-ниското образование нямат профсъюз и има разлика в заплатите.
Другите са организирани и имат твърди ставки според договора между профсъюза в дадена провинция и правителството.
В Квебек заплатите са ниски в сравнение с англоговорящите провинции и за да приравниш образование дори от друга част на Канада е необходимо да държиш изпит по френски. Там е малко по друга Канада. :)


http://www.cna-nurses.ca/cna/nursing/be ... ult_e.aspx

Новозавършила RN в Алберта получава $29.59 на час основна заплата.
Ontario - $28.50.
Quebec - $21.62
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: медицинско образование

Мнение от irincam1 »

Благодаря на тези които ми отговориха - честно казано очаквах повече интерес по темата но уви !!!!! Мислех си че има повече хора с моето образование които са минали процедурата и могат да споделят през какви перипетии са преминали и така да са от полза както за мен така и за тези с медицинско образование на които им предстои да тръгнат по -пътечката водеща в квебек но май съм се заблодил .
Както и да е .......!?!?!?!?
Още веднъж благодаря за отговорите които получих :inlove: :inlove: :inlove:
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: медицинско образование

Мнение от leaf »

Бих ви дала по-подробен отговор, но за Онтарио.
А Вие питате за Квебек.

Фелшера не е медицинска сестра и ако искате да преравнявате като такава трябва в дипломата ви да пише "диплома за медицинска сестра".
Това което работи фелшера в Бг е близко до Nurse practitioner или Physician assistant.
Но нямате никакви шансове българска дипломата да ви бъде приравнена до тези професии, защото тук те са с допълнително образование след бакалавър.
ето малко инфо за професиите ако четете на английски.

http://kidshealth.org/parent/system/doc ... ioner.html

http://www.healthforceontario.ca/WhatIs ... tants.aspx
Публикувай отговор