Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Linko »

Ха, ха...що бе, колега? :)
Аз си ти казах още когато обяви напускането си, че е е временно и очаквам да се появиш отново.
Приятно ми е да те видя.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от army »

Linko написа:Ха, ха...що бе, колега? :)
Аз си ти казах още когато обяви напускането си, че е е временно и очаквам да се появиш отново.
Приятно ми е да те видя.
Здрасти колега- как е? Ощи ли се бориш с плурализма?
Винаги съм знаел, че ще те заваря 'тука'- тъй,че и за мен не е изненада. Ама и аз се радвам.
Как е хавата в Монтреал?- има ли 'ляб?
-Щото тука филипинците се изпотрепаха за един комат- обаче кучето ми наддава. Що тъй? Б**ли ма'му.
Тъй кат се замисля, ще да е от еврейската криза....ама за това ще поразсъждавам под 'шипките'.
Ениуей, ..добре заварил и до скоро! ;)
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Aries »

Uspial написа:Който разбрал, разбрал.
И да триете и да не триете това е положението. ( не разбирам защо триете мои постинги след като не съм нарушил с нищо правилата на форума)
Имате ли задлъжнялост над 35 % от лимита на кредитната ви карта кредитния ви рейтниг пада.
А това се случва от лакомия за точки, ,мили, кешбак.
Това което не може да схванете е следното.
Издатели на картите са едни компании но тези които се занмимават с кредитната ви история и кредитното ви досие са съмвсем други компании и те имат различни интереси и критерии.
Не е задължително до имаш задължения по кердитната карта, за да има Cash back.
Похарченото през месеца може да се плати няколко дена преди датата на стейтмънта.
Можете даже да надплатите и да сложите 1-2 хиляди отгоре...
Ама то така е като си нямаш (не ползваш) кредитна карта и говориш много...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от kill_u »

Я тъй тъй сте отворили тема за кредитните карти можете ли да ме светнете, колко да поискам увеличаване на кредитния лимит по картата? В момента тя е 1000 долара и ми стана ясно, че 6 месеца след издаването и мога да кандидатствам за увеличаване на лимита Та въпроса ми е колко отгоре да поискам 1000 или 500?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Linko »

Колкото и да поискаш, те ще ти дадат ако и колкото преценят, че могат да ти дадат.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Абе стига сте трили или обяснете що триете.
Я да повторя.
Това дето предлага Ариес с надплащането не ви съветвам да го правите.
Утре като искате увеличаване на лимита ще ви откажат с аргумента че на вас увеличен лимит не ви трябва след като надвнасяте и ползвате кредитната карта като дебитна карта.
Отделно губите от лихва ако вместо да надвнасяте си бяхте сложили екстра парите в сейвинг акааунт.
Губите 100 $ от лихва за да спечелите 100 $ от кешбак.
Не разбирам каква е логиката и далаверата от това.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Aries »

Uspial написа:Абе стига сте трили или обяснете що триете.
Я да повторя.
Това дето предлага Ариес с надплащането не ви съветвам да го правите.
Утре като искате увеличаване на лимита ще ви откажат с аргумента че на вас увеличен лимит не ви трябва след като надвнасяте и ползвате кредитната карта като дебитна карта.
Отделно губите от лихва ако вместо да надвнасяте си бяхте сложили екстра парите в сейвинг акааунт.
Губите 100 $ от лихва за да спечелите 100 $ от кешбак.
Не разбирам каква е логиката и далаверата от това.
Аман от пишман разбирачи.
Когато се преценя имаш ли нужда от увеличаване на лимита се базират на средно месечните плащания направени с тази карта. Ако харчиш на месец 100 кинта и искаш да ти вдигнат лимита на 10000 едва ли ще се съгласят.
Ако това, което Хлъцльо казва беше вярно на мен лимитите отдавна да са ми отрицателни. :)
Освен това за какво ми е този лимит? Аз кредит от кредитна карта не ползвам. За това си има кредитни линии. Кой е луд да остави неплатен баланс при 19% годишна лихва?
Ще надвнесеш веднъж месечно 100-500 кинта, голямата лихва дето ще загубиш. Абе, Хлъц, що не седнеш да сметнеш при 2% годишна лихва по сейвинг каква сума носи $100. Май някъде $5,000, а?
Ами ти ако превърташ 5 хилки през кредитна карта с 1% на година са $600 от Cash back. И не е необходимо да ги плащаш предварително. За да не ти страда кредитната история ги плащаш 2-3 дена преди да излезе стейтмънта. А ако кредитната история ти е добра може и в края на гратисния период да е платиш сумата.
Между другото високите лимити по кредитните карти са червена лампичка за кредитодателите. Кой може да гарантира, че няма да макснеш картите си в момента в който ти отпуснат моргиджа. Затова, когато решават колко да ти дадат намалят сумата с размера на кредитните ти лимити по всички кредитни инструменти.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от kill_u »

Aries написа: Освен това за какво ми е този лимит? Аз кредит от кредитна карта не ползвам. За това си има кредитни линии. Кой е луд да остави неплатен баланс при 19% годишна лихва?
Този лимит ми е необходим като си купувам билети за самолет. Все пак сме четиричленно семейство.

извинявам се на Uspial не съм видял правилно.
Последно промяна от kill_u на Вто Май 18, 2010 8:49 am, променено общо 2 пъти.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Ариес написа 2-ва поста по нагоре
Можете даже да надплатите и да сложите 1-2 хиляди отгоре...
Аз като коментирам нещо коментирам това което е написано а не това дето ще напишеш след мен тотално различно от първото.

В следващ пост Ариес написа:
Ще надвнесеш веднъж месечно 100-500 кинта, голямата лихва дето ще загубиш.
Последно колко ще надвнасяте?
100 или 2000 на месец?

Щото лихвата става по дебела ако внасяте всеки месец в сейвинг акаунта по 2000 $ и те седят там един месец или месец и половина докато дойде време да платите кредитната карта така че лесно стават 100 $ лихва на година.

Ариес ти не разбра ли че колкото и да харчиш ще ти върнат 100 $ кешбак. Има максимум независомо колко харчиш?
Няма такива филми дето връщали по 600 на година. Да не говорим че това изисква 60 000 на година или 5000 на месец само сметки по кредитна карта.


Като се иска повишаване на лимит се гледат доста неща включително и това дали надвнасяш по 2000 на месец. Важнен момент е и времето което си бил клиент. (имал си я тази карта )
По твоята логика аз който изключително малко ползвам кредитна карта как имам почти максимума за кредитни карти?
Нали се броели транзакциите на месец?
Последно промяна от Uspial на Вто Май 18, 2010 8:19 am, променено общо 2 пъти.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Към kill_u

Това отгоре дето си го пуснал е написано от Ариес.
Не от мен. На него не му трябвало по голям лимит щото той си надвнасял по 2000 $.

А някой ден Ариес като се информира по добре ще разбере какви огромни задължения имат хората по кредитни карти нищо че са на 19 %.
Само да вметна. в Канада има 30 мил. жители и 50 мил. кредитни карти. Някои имат по 7-8 карти. Аз съм един от тях. Заради перфектен кредит ми ги пращат дори без да съм ги искал.
Като дължимите (неплатените ) кредити са средно по 1500 $ на карта и така се влачат с години.
Умнощи сега 50 мил. по 1500 $ и ще видиш колко пари се дължат на 10 - 19 % нищо че имало и кредитни линии.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

Uspial написа:Само да вметна. в Канада има 30 мил. жители и 50 мил. кредитни карти. Някои имат по 7-8 карти. Аз съм един от тях. Заради перфектен кредит ми ги пращат дори без да съм ги искал. :rofl:
Поредният, който не може да отказва.
Те на всички пращат бе!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от cocose »

А аз си имам само двечки, и скоро време на едната ще и изтече срока....чудя се дали да си взема още една за макс$500-1000....... :tmi:
А вие не се ли замисляте че банките гледат само две неща когато ви смятат лимита: какви са ви приходите, и какви са ви заемите. Приходите се смятат мого лесно, по внесените суми на всеки 2 седмици :lol: а кредитната история е достъпна за всеки готов да плати некой долар.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Aries »

Uspial написа:Ариес написа 2-ва поста по нагоре
Можете даже да надплатите и да сложите 1-2 хиляди отгоре...
Аз като коментирам нещо коментирам това което е написано а не това дето ще напишеш след мен тотално различно от първото.

В следващ пост Ариес написа:
Ще надвнесеш веднъж месечно 100-500 кинта, голямата лихва дето ще загубиш.
Последно колко ще надвнасяте?
100 или 2000 на месец?

Щото лихвата става по дебела ако внасяте всеки месец в сейвинг акаунта по 2000 $ и те седят там един месец или месец и половина докато дойде време да платите кредитната карта така че лесно стават 100 $ лихва на година.

Ариес ти не разбра ли че колкото и да харчиш ще ти върнат 100 $ кешбак. Има максимум независомо колко харчиш?
Няма такива филми дето връщали по 600 на година. Да не говорим че това изисква 60 000 на година или 5000 на месец само сметки по кредитна карта.


Като се иска повишаване на лимит се гледат доста неща включително и това дали надвнасяш по 2000 на месец. Важнен момент е и времето което си бил клиент. (имал си я тази карта )
По твоята логика аз който изключително малко ползвам кредитна карта как имам почти максимума за кредитни карти?
Нали се броели транзакциите на месец?
Смешник и толкова.
Ти тези пари като ги надплатиш нали ще ги похарчиш. Няма да ги държиш да се натрупват...
Хайде да разгледаме реална ситуация.
Имаш кредитна карта с 3,000 лимит (то на мен не ми останаха такива, защото от банката постоянно им вдигат лимита ама нейсе).
Надвнесъл си 1,000. Тези 1,000 отиват за 7 дена (при 4,000 разходи на месец). Ефективна лихва (ако стоят на сейвинг акаунт) 1% (1/2 от реалната, защото непрекъснато си харчил).
За останалите 3,000 (които харчиш на кредит) лихвата е също 1% ама отрицателна (понеже тези пари ще стоят по моя сейвинг акаунт до края на месеца, когато ще платя).
Резултат - загуба 7 дена лихва на 1,000 долара, печалба 23 дена на 3,000 долара = -2,50 + 23 = $20
Ако искаш мога и с Cash flow да ти го сметна ама едва ли ще го проумееш.
Отделно имаш $40 долара от това че ползваш картата. Лимит имат картите, които ти пращат без да си ги искал. Моята няма горница за Cash Back. Резултата е +$500 за година. Не е много, но е отгоре.
За филмите пак ще си поприказваме. :)
Американ експресс лимита е $500.

А дали ще имаш задължения по кредитните си карти е лично твой избор.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

А отиваме към това за което Успял ви говори.
Не исках да ви отварям очите щото тук нали е пълно с разбирачи по финанси. :D Ама айде от мен да мине.
Гледат се много фактори за да ви определят лимит, кредитен рейтинг, интерест рейт по бъдещи заеми, моргиджи, кредитни лини, бизнес заеми.

Освен доход, години като клиент, плащане на време, студентски заеми, моргиджи се гледа и следното.
Колко сборен кредитен лимит имате да кажем 50 000 тотал и колко от него ползвате.
Колкото повече имате но по малко ползвате толкова повече ви се вдига рейтнига.

За това кредитни карти не се връщат. Те ви увеличават тоталния сбор на кредит лимита ( не е въпрос да не може да ги откажеш както казва Аблод. )
А като дължите по малко по кредитни карти ви се намалява % което е целта. Давам пример.
1000 дължими / от 50 000 сбор = 2 % което е доста по добре от да кажем 40 000 дължими дори и платени навреме / от 50 000 лимит тотал = 80 %.
Тези които ви смятат кредитния рейтниг харесват голям кредитен лимит но малко задължение по всяко едно време. В допълнение с висок доход , доста години като клиенти и нисък % на задлъжнялост това са клиентите с най висок кредитен рейтинг.
Последно промяна от Uspial на Вто Май 18, 2010 11:02 am, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от miteto »

Aries написа:Имаш кредитна карта с 3,000 лимит (то на мен не ми останаха такива, защото от банката постоянно им вдигат лимита ама нейсе).
Надвнесъл си 1,000. Тези 1,000 отиват за 7 дена (при 4,000 разходи на месец). Ефективна лихва (ако стоят на сейвинг акаунт) 1% (1/2 от реалната, защото непрекъснато си харчил).
За останалите 3,000 (които харчиш на кредит) лихвата е също 1% ама отрицателна (понеже тези пари ще стоят по моя сейвинг акаунт до края на месеца, когато ще платя).
Резултат - загуба 7 дена лихва на 1,000 долара, печалба 23 дена на 3,000 долара = -2,50 + 23 = $20
Ако искаш мога и с Cash flow да ти го сметна ама едва ли ще го проумееш.
Отделно имаш $40 долара от това че ползваш картата.
За какво харчиш по $4000 всеки месец през кредитната карта? Моргидж не може да се плаща през карта, аз не виждам как семейство средна класа може да похарчи $4000/месец всеки месец. Ако е еднократно, примерно купуване мебели и т.н. - става.
Също не разбрах как печелиш по $23 от това че имаш карта с $3000 лимит?
А какви са тези $40 дето ги дават за ползване на картата и за коя карта става въпрос?
Добавка: сега загрявам, $40 са кешбек-а от картата за похарчените $4000 при 1% кешбек. Остава въпроса за другите $23 обаче, те откъде идват?
Заключено